Home / Calaveras County / Pineapple Express Pineapple Express ranges $12–$50 across 4 dispensaries in Calaveras County, cheapest $12 at Green Gold Cultivators, as of Sep 23, 2026.
Updated Sep 23, 2026
How much does Pineapple Express cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative relaxed Pineapple Express achieved mainstream cultural prominence following the 2008 Seth Rogen / James Franco film of the same name. While the strain existed in various forms prior, the film catalyzed widespread commercial production by breeders responding to consumer demand. Modern Pineapple Express is typically a cross of Trainwreck and Hawaiian, producing a sativa-dominant hybrid with pronounced tropical-fruit aromatics.
pineapple tropical sweet pine Dispensaries 4
in Calaveras County
Products 41
in stock
Price range $12–$50
in Calaveras County
All41 Flower5 Pre-Rolls8 Cartridges23 Concentrates2 Edibles3 Pre-Rolls See all carriers Pineapple Express
5pc · 1g $12
$2.40/piece Updated Sep 17, 2026 Gramlin Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
2.5g $35
$35/piece Updated Sep 17, 2026 Gramlin Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $35
$7/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 3.5g $35
$7/piece Updated Sep 18, 2026 Gramlin Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $40
$8/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Pineapple Express
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 Blue Mountain
See all carriers Pineapple Express
1g $15
$15/g Updated Sep 18, 2026 Green Gold's Little Trees
See all carriers Pineapple Express
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Micro Greenz
See all carriers Pineapple Express
1g $25
$25/g Updated Sep 18, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Pineapple Express
1g $30
$30/g Updated Sep 18, 2026 Muha Meds
See all carriers Pineapple Express
1000mg $34
$34/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $35
$35/g Updated Sep 18, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1.25g $45
$36/g Updated Sep 18, 2026 Stealthy Air
See all carriers Pineapple Express
1g $45
$45/g Updated Sep 17, 2026 Big Chief
See all carriers Pineapple Express
1.25g $45
$36/g Updated Sep 17, 2026 Stealthy
Concentrates See all carriers Pineapple Express
$34
$34/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy
Concentrate
See all carriers Pineapple Express
$35
$35/g Updated Sep 29, 2026 Muha Meds
Concentrate
Edibles See all carriers Pineapple Express
10mg · 10pk $12
$1.20/mg Updated Sep 18, 2026 Froot
See all carriers Pineapple Express
100mg · 1pk $12
$0.12/mg Updated Sep 17, 2026 Froot