Home / San Jose / Blue Dream Blue Dream ranges $4–$104 across 19 dispensaries in San Jose, cheapest $4 at Otc San Jose LLC, as of Sep 30, 2026.
Updated Sep 30, 2026
How much does Blue Dream cost in other regions?→ relaxed happy creative euphoric uplifted Blue Dream is a sativa-dominant hybrid (~60/40) that emerged from Santa Cruz in the mid-2000s, becoming one of California's flagship cultivars. Its cross of Blueberry indica with Haze sativa produces a balanced effect profile — relaxed body with cerebral elevation — that made it a dispensary mainstay nationwide. By the early 2010s Blue Dream was among the most-stocked strains on the West Coast and remains a recurring top-seller in California legal markets.
Dispensaries 19
in San Jose
Products 244
in stock
Price range $4–$115
in San Jose
All244 Flower34 Pre-Rolls72 Cartridges120 Concentrates18 Flower See all carriers Blue Dream
1g $6.99 $4.19 Sale
$4.19/g Updated Sep 30, 2026 Pacific Stone Sativa
See all carriers Blue Dream
28g $24.99 $14.99 Sale
$0.54/g Updated Sep 30, 2026 Eighth Brother Sativa
Shake
See all carriers Blue Dream
3.5g $29.99 $14.99 Sale
$4.28/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
Infused Flower
See all carriers Blue Dream
3.5g $16
$4.57/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Blue Dream
3.5g $24.99 $17.49 Sale
$5/g Updated Sep 29, 2026 DIME BAG Sativa
See all carriers Blue Dream
3.5g $19.01
$5.43/g Updated Sep 29, 2026 Mr. Zips Sativa
See all carriers Blue Dream
7g $57 $23 Sale
$3.29/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Blue Dream
3.5g $39.99 $23.99 Sale
$6.85/g Updated Sep 30, 2026 West Coast Cure Sativa
Premium
See all carriers Blue Dream
3.5g $25
$7.14/g Updated Sep 24, 2026 Chronic Connection Sativa
See all carriers Blue Dream
7g $39.99 $27.99 Sale
$4/g Updated Sep 29, 2026 KINGROLL Sativa
Infused Flower
See all carriers Blue Dream
3.5g $32.02
$9.15/g Updated Sep 30, 2026 Oakfruitland Sativa
See all carriers Blue Dream
3.5g $35
$10/g Updated Sep 24, 2026 Chronic Connection Sativa
See all carriers Blue Dream
$45 $35 Sale
$10/g Updated Sep 17, 2026 Seven Leaves Indica
Buds
See all carriers Blue Dream
14g $99.99 $49.99 Sale
$3.57/g Updated Sep 30, 2026 Duffy$ Hybrid
See all carriers Blue Dream
7g $50
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 KINGROLL Sativa
See all carriers Blue Dream
$55
$15.71/g Updated Sep 30, 2026 Sticky Status
Indoor
See all carriers Blue Dream
28g $92.99 $55.79 Sale
$1.99/g Updated Sep 30, 2026 Tiny Fires Sativa
Smalls
See all carriers Blue Dream
14g $56
$4/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Blue Dream
3.5g $59.99
$17.14/g Updated Sep 29, 2026 Sticky Status Hybrid
See all carriers Blue Dream
14g $90
$6.43/g Updated Sep 24, 2026 Chronic Connection Sativa
See all carriers Blue Dream
28g $104
$3.71/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
Pre-Rolls See all carriers Blue Dream
$4
$4/piece Updated Sep 30, 2026 Eighth Brother
See all carriers Blue Dream
0.6g $7 $5.60 Sale
$5.60/piece Updated Sep 29, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
$8 $5.60 Sale
$5.60/piece Updated Sep 30, 2026 Lime Sativa
Infused Pre-Roll
See all carriers Blue Dream
$5.99
$5.99/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF
Preroll
See all carriers Blue Dream
$6
$6/piece Updated Sep 30, 2026 Ol' Skool
See all carriers Blue Dream
2pc · 0.5g $6.99
$3.50/piece Updated Sep 29, 2026 SELFiES Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
1.2g $6.99
$6.99/piece Updated Sep 30, 2026 Ol' Skool Sativa
See all carriers Blue Dream
0.5g $7
$7/piece Updated Sep 24, 2026 Quickies Sativa
See all carriers Blue Dream
$10 $7 Sale
$7/piece Updated Sep 30, 2026 Gramlin
Infused Pre-Roll
See all carriers Blue Dream
2pc · 1g $9
$4.50/piece Updated Sep 30, 2026 ROVE
See all carriers Blue Dream
$10
$10/piece Updated Sep 30, 2026 THC Design
See all carriers Blue Dream
1g $16.99 $10.19 Sale
$10.19/piece Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
Also at 10 other stores Bundy Canyon, LLC· Sep 30, 2026 $10.79 Visit shop: Blue Dream at Bundy Canyon, LLC ↗ Bundy Canyon, LLC· Sep 30, 2026 $16.79 Visit shop: Blue Dream at Bundy Canyon, LLC ↗ Bundy Canyon, LLC· Sep 30, 2026 $16.79 Visit shop: Blue Dream at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $17.99 Visit shop: Blue Dream at Vmk, Inc. ↗ Vmk, Inc.· Sep 29, 2026 $17.99 See this shop: Blue Dream at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Sep 29, 2026 $17.99 See this shop: Blue Dream at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $17.99 Visit shop: Blue Dream at Vmk, Inc. ↗ Bundy Canyon, LLC· Sep 30, 2026 $19.19 Visit shop: Blue Dream at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 29, 2026 $29.99 See this shop: Blue Dream at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $34.99 Visit shop: Blue Dream at Vmk, Inc. ↗ See all carriers Blue Dream
$15 $10.50 Sale
$10.50/piece Updated Sep 30, 2026 Lime
Infused Pre-Roll
See all carriers Blue Dream
1g $10.78
$10.78/piece Updated Sep 29, 2026 SC Exclusive Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
1g $12 $10.80 Sale
$10.80/piece Updated Sep 30, 2026 Rosin Tech Labs Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
$10.99
$10.99/piece Updated Sep 28, 2026 Gramlin
Preroll
See all carriers Blue Dream
1g $15.99 $11.19 Sale
$11.19/piece Updated Sep 30, 2026 Gramlin Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
1g $14.99 $11.24 Sale
$11.24/piece Updated Sep 30, 2026 Eighth Brother Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $15 $11.25 Sale
$11.25/piece Updated Sep 30, 2026 Presidential RX Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
0.5g $19.99 $14.99 Sale
$14.99/piece Updated Sep 30, 2026 Time Machine Sativa
See all carriers Blue Dream
1.5g $19.99 $14.99 Sale
$14.99/piece Updated Sep 30, 2026 Caviar Gold Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
1g $15
$15/piece Updated Sep 24, 2026 Chronic Connection Sativa
See all carriers Blue Dream
1.2g $30 $15 Sale
$15/piece Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1g $30 $15 Sale
$15/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 0.5g $21.03 $15.77 Sale
$3.15/piece Updated Sep 30, 2026 PUFF Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $16
$16/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1g $19 $16 Sale
$16/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
$16.99
$16.99/piece Updated Sep 27, 2026 Claybourne Co.
Preroll
See all carriers Blue Dream
5pc $16.99
$3.40/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF
Preroll
See all carriers Blue Dream
$18
$18/piece Updated Sep 30, 2026 Presidential
See all carriers Blue Dream
0.5g $37.99 $18.99 Sale
$18.99/piece Updated Sep 30, 2026 Sundae Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
1g $20
$20/piece Updated Sep 24, 2026 Quickies Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
1.5g $20
$20/piece Updated Sep 17, 2026 Caviar Gold Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
2g $45 $23 Sale
$23/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
0.5g $39.99 $23.99 Sale
$23.99/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
0.5g $39.99 $23.99 Sale
$23.99/piece Updated Sep 30, 2026 ALMORA Sativa
See all carriers Blue Dream
5pc · 2.5g $24
$4.80/piece Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Blue Dream
0.5g $32.99 $24.74 Sale
$24.74/piece Updated Sep 30, 2026 Mendo Sativa
See all carriers Blue Dream
5pc · 5g $29 $24.94 Sale
$4.99/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
2g $27
$27/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 0.5g $48 $27 Sale
$5.40/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 3g $39 $27.30 Sale
$5.46/piece Updated Sep 29, 2026 Lime Sativa
Flower
See all carriers Blue Dream
5pc · 65g $56 $28 Sale
$5.60/piece Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 3.5g $30
$6/piece Updated Sep 28, 2026 Gramlin Sativa
Flower
See all carriers Blue Dream
14pc · 7g $40
$2.86/piece Updated Sep 30, 2026 Pacific Stone
See all carriers Blue Dream
0.35g $40.04
$40.04/piece Updated Sep 29, 2026 Pacific Stone Sativa
Cartridges See all carriers Blue Dream
0.5g $15.99 $7.99 Sale
$15.98/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
Also at 8 other stores Bundy Canyon, LLC· Sep 30, 2026 $16.49 Visit shop: Blue Dream at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 29, 2026 $19.59 See this shop: Blue Dream at Vmk, Inc. → Bundy Canyon, LLC· Sep 30, 2026 $19.99 Visit shop: Blue Dream at Bundy Canyon, LLC ↗ Jn Development, Inc.· Sep 30, 2026 $20.31 Visit shop: Blue Dream at Jn Development, Inc. ↗ Ewc Resources, Inc· Sep 30, 2026 $20.80 Visit shop: Blue Dream at Ewc Resources, Inc ↗ Vmk, Inc.· Sep 29, 2026 $20.99 See this shop: Blue Dream at Vmk, Inc. → Jn Development, Inc.· Sep 29, 2026 $21.76 Visit shop: Blue Dream at Jn Development, Inc. ↗ Jn Development, Inc.· Sep 30, 2026 $21.76 Visit shop: Blue Dream at Jn Development, Inc. ↗ See all carriers Blue Dream
1g $19.99 $11.99 Sale
$11.99/g Updated Sep 30, 2026 Left Coast Extracts Sativa
See all carriers Blue Dream
$12
$24/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Blue Dream
1g $24.99 $12.49 Sale
$12.49/g Updated Sep 30, 2026 Dabwoods Sativa
See all carriers Blue Dream
$18 $14.40 Sale
$28.80/g Updated Sep 30, 2026 Himalaya Sativa
See all carriers Blue Dream
$15
$15/g Updated Sep 30, 2026 Pure Extracts
See all carriers Blue Dream
$15
$15/g Updated Sep 30, 2026 Jeff's Sessions
See all carriers Blue Dream
0.5g $16
$32/g Updated Sep 17, 2026 STIIIZY - Original
See all carriers Blue Dream
1g $20 $16 Sale
$16/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $26.99 $16.19 Sale
$16.19/g Updated Sep 30, 2026 BLOOM Hybrid
See all carriers Blue Dream
1g $27.99 $16.79 Sale
$16.79/g Updated Sep 30, 2026 Tiny Fires Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $24.99 $17.49 Sale
$17.49/g Updated Sep 29, 2026 Timeless Hybrid
See all carriers Blue Dream
1g $24.99 $17.49 Sale
$17.49/g Updated Sep 30, 2026 Punch Sativa
See all carriers Blue Dream
0.5g $34.99 $17.49 Sale
$34.98/g Updated Sep 30, 2026 Vior Extracts Hybrid
See all carriers Blue Dream
1g $34.99 $17.49 Sale
$17.49/g Updated Sep 30, 2026 CAKE she hits different Hybrid
See all carriers Blue Dream
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Blue Dream
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 17, 2026 Connected Cannabis Co
See all carriers Blue Dream
$25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 30, 2026 Gramlin
Aio
See all carriers Blue Dream
$19
$19/g Updated Sep 28, 2026 dompen
See all carriers Blue Dream
$19.43
$19.43/g Updated Sep 29, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $29.99 $19.49 Sale
$19.49/g Updated Sep 29, 2026 turn Sativa
See all carriers Blue Dream
$20
$20/g Updated Sep 30, 2026 Connected Cannabis Co
See all carriers Blue Dream
1g $28.99 $20.29 Sale
$20.29/g Updated Sep 30, 2026 Raw Garden Sativa
Also at 6 other stores Jn Development, Inc.· Sep 29, 2026 $26 Visit shop: Blue Dream at Jn Development, Inc. ↗ Jn Development, Inc.· Sep 30, 2026 $26 Visit shop: Blue Dream at Jn Development, Inc. ↗ Ewc Resources, Inc· Sep 30, 2026 $29 Visit shop: Blue Dream at Ewc Resources, Inc ↗ Jn Development, Inc.· Sep 30, 2026 $31.04 Visit shop: Blue Dream at Jn Development, Inc. ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $34.99 Visit shop: Blue Dream at Vmk, Inc. ↗ Vmk, Inc.· Sep 29, 2026 $34.99 See this shop: Blue Dream at Vmk, Inc. → See all carriers Blue Dream
1g $28.99 $20.29 Sale
$20.29/g Updated Sep 30, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $29.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 29, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Blue Dream
0.5g $29.99 $20.99 Sale
$41.98/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $29.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 30, 2026 PUREXTRACTS Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $34.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 30, 2026 Cizi Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $34.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 30, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Blue Dream
1000mg $21
$21/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Blue Dream
$32 $22.40 Sale
$22.40/g Updated Sep 30, 2026 Jetty Sativa
See all carriers Blue Dream
$23
$23/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Blue Dream
$24.50
$24.50/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 30, 2026 Eighth Brother Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 29, 2026 HIGH 90s Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $49.99 $24.99 Sale
$24.99/g Updated Sep 30, 2026 Connected Cannabis Co Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 dompen
See all carriers Blue Dream
$25
$25/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Blue Dream
$31 $25 Sale
$25/g Updated Sep 17, 2026 The Plant
See all carriers Blue Dream
1g $30 $25 Sale
$25/g Updated Sep 17, 2026 Geek THCx
See all carriers Blue Dream
$36 $25.20 Sale
$25.20/g Updated Sep 30, 2026 Jetty Sativa
All In One
See all carriers Blue Dream
$32 $25.60 Sale
$25.60/g Updated Sep 30, 2026 Himalaya
Aio
See all carriers Blue Dream
1g $35.99 $26.99 Sale
$26.99/g Updated Sep 30, 2026 PlugPlay Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $35.99 $26.99 Sale
$26.99/g Updated Sep 30, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $27.03
$27.03/g Updated Sep 29, 2026 Gelato Hybrid
See all carriers Blue Dream
1g $40 $28 Sale
$28/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Blue Dream
$29
$29/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin Sativa
All-In-One
See all carriers Blue Dream
1g $29
$29/g Updated Sep 17, 2026 Kushy Punch
See all carriers Blue Dream
1g $42 $29 Sale
$29/g Updated Sep 17, 2026 Raw Garden
See all carriers Blue Dream
1g $51 $29 Sale
$29/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Blue Dream
1g $39.99 $29.99 Sale
$29.99/g Updated Sep 30, 2026 Joost Sativa
See all carriers Blue Dream
$30
$30/g Updated Sep 30, 2026 PlugPlay
See all carriers Blue Dream
1g $40 $30 Sale
$30/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Blue Dream
$50 $30 Sale
$30/g Updated Sep 17, 2026 turn Sativa
See all carriers Blue Dream
$32
$32/g Updated Sep 30, 2026 Raw Garden
See all carriers Blue Dream
1g $61 $32 Sale
$32/g Updated Sep 17, 2026 PlugPlay
See all carriers Blue Dream
1g $32.99
$32.99/g Updated Sep 29, 2026 Halara Sativa
See all carriers Blue Dream
$32.99
$32.99/g Updated Sep 30, 2026 Raw Garden Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $34.99
$34.99/g Updated Sep 30, 2026 Geek THCx Hybrid
See all carriers Blue Dream
$36
$36/g Updated Sep 29, 2026 Kushy Punch Sativa
All-In-One
See all carriers Blue Dream
$36
$36/g Updated Sep 30, 2026 ROVE
See all carriers Blue Dream
$36.99
$36.99/g Updated Sep 27, 2026 PUREXTRACTS
See all carriers Blue Dream
1g $37
$37/g Updated Sep 28, 2026 Halara Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $53 $37.10 Sale
$37.10/g Updated Sep 30, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $39
$39/g Updated Sep 28, 2026 Halara Sativa
All-In-One
See all carriers Blue Dream
1g $56.99 $39.89 Sale
$39.89/g Updated Sep 29, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $59.99 $41.99 Sale
$41.99/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Blue Dream
$45
$45/g Updated Sep 29, 2026 Jetty Sativa
510 Thread
See all carriers Blue Dream
1g $65.99 $46.19 Sale
$46.19/g Updated Sep 30, 2026 PAX Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $48.50
$48.50/g Updated Sep 30, 2026 ROVE Hybrid
Vape Kits
See all carriers Blue Dream
1g $62 $51 Sale
$51/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Blue Dream
$53
$53/g Updated Sep 29, 2026 Jetty Sativa
All-In-One
See all carriers Blue Dream
1g $55
$55/g Updated Sep 24, 2026 ROVE Hybrid
See all carriers Blue Dream
1g $55
$55/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $60
$60/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
All-In-One
See all carriers Blue Dream
$83
$83/g Updated Sep 29, 2026 Heavy Hitters Sativa
All-In-One
Concentrates See all carriers Blue Dream
$13.99
$13.99/g Updated Sep 28, 2026 Gas Gang
Concentrate
See all carriers Blue Dream
1g $19.99 $14.99 Sale
$14.99/g Updated Sep 30, 2026 Caviar Gold Sativa
Moonrocks
See all carriers Blue Dream
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 Crème De Canna Sativa
Sugar
See all carriers Blue Dream
1g $24.99 $19.99 Sale
$19.99/g Updated Sep 30, 2026 Raw Garden Sativa
Live Resins Live_resin
See all carriers Blue Dream
$25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Raw Garden
Badder
See all carriers Blue Dream
1g $20.02
$20.02/g Updated Sep 29, 2026 Creme De Canna Sativa
Diamonds/Crystals
See all carriers Blue Dream
$20.99
$20.99/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb
Concentrate
See all carriers Blue Dream
1g $25
$25/g Updated Sep 24, 2026 BOM Sativa
Badder
See all carriers Blue Dream
$27.99
$27.99/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin
Concentrate
See all carriers Blue Dream
$29.99
$29.99/g Updated Sep 27, 2026 Geek THCx
Concentrate
See all carriers Blue Dream
$30
$30/g Updated Sep 30, 2026 Galaxy
See all carriers Blue Dream
$30.99
$30.99/g Updated Sep 28, 2026 Cake Disposables
Concentrate
See all carriers Blue Dream
$34
$34/g Updated Sep 30, 2026 Micro Bar