Home / San Jose / Kush Mints Kush Mints ranges $4.19–$140 across 12 dispensaries in San Jose, cheapest $4.19 at Bundy Canyon, LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Kush Mints cost in other regions?→ relaxed happy euphoric sleepy Kush Mints is a balanced hybrid bred by Seed Junky Genetics, crossing Animal Mints with Bubba Kush. The cultivar is notable for a sharp mint terpene profile layered over classic Kush earthiness and Cookies-line sweet undertones — one of the cleaner expressions of the broader "mints" pedigree that emerged in the late 2010s. Effects are balanced: body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift, with no single dimension dominating. THC tests commonly land in the 22-25% range. Kush Mints is a foundational parent for many subsequent mints-line hybrids and remains a steady fixture across California legal markets, particularly within the mid-to-premium dessert tier on dispensary menus.
Dispensaries 12
in San Jose
Products 33
in stock
Price range $4–$140
in San Jose
All33 Flower21 Pre-Rolls7 Cartridges5 Flower See all carriers Kush Mints
1g $13.99 $7 Sale
$7/g Updated Sep 16, 2026 Claybourne Co. Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
3.5g $20 $10 Sale
$2.86/g Updated Sep 16, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
3.5g $19.99 $13.99 Sale
$4/g Updated Sep 16, 2026 Time Machine Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
3.5g $19.99 $14.99 Sale
$4.28/g Updated Sep 28, 2026 Time Machine Hybrid
See all carriers Kush Mints
14g $29.99 $17.99 Sale
$1.29/g Updated Sep 16, 2026 Pacific Stone Indica
Ground Shake
See all carriers Kush Mints
7g $37 $18.50 Sale
$2.64/g Updated Sep 16, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
14g $65 $32.50 Sale
$2.32/g Updated Sep 16, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
$33.75
$9.64/g Updated Sep 29, 2026 LAX PACKS Hybrid
See all carriers Kush Mints
$33.99
$9.71/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co.
Pre-Packaged Flowers
See all carriers Kush Mints
7g $69.99 $35 Sale
$5/g Updated Sep 16, 2026 Claybourne Co. Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
14g $59.99 $35.99 Sale
$2.57/g Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone Hybrid
See all carriers Kush Mints
28g $94.99 $66.49 Sale
$2.37/g Updated Sep 16, 2026 Time Machine Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
14g $140
$10/g Updated Sep 24, 2026 Hotbox Indica
Pre-Rolls See all carriers Kush Mints
0.5g $6.99 $4.19 Sale
$4.19/piece Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone Hybrid
See all carriers Kush Mints
$19.99 $13.99 Sale
$13.99/piece Updated Sep 16, 2026 Eighth Brother Hybrid
Infused
See all carriers Kush Mints
0.5g $22.99 $17.24 Sale
$17.24/piece Updated Sep 28, 2026 Time Machine Hybrid
See all carriers Kush Mints
5pc · 3.5g $50
$10/piece Updated Sep 29, 2026 CAM
Cartridges See all carriers Kush Mints
1000mg $35 $24.50 Sale
$24.50/g Updated Sep 16, 2026 BLOOM
See all carriers Kush Mints
$31 $25 Sale
$25/g Updated Sep 17, 2026 The Plant
See all carriers Kush Mints
1g $39.99 $27.99 Sale
$27.99/g Updated Sep 16, 2026 Dime Industries
See all carriers Kush Mints
1g $64.99 $45.49 Sale
$45.49/g Updated Sep 16, 2026 Heavy Hitters