Home / San Jose / Sour Diesel Sour Diesel ranges $4.19–$105 across 16 dispensaries in San Jose, cheapest $4.19 at Bundy Canyon, LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Sour Diesel cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative focused Sour Diesel — often abbreviated "Sour D" — is a sativa-dominant cultivar that emerged from New York City's underground market in the early-to-mid 1990s. Its precise lineage is contested, with most accounts crediting "AJ" (a grower at the Wetlands music venue) and a cross of Chemdawg and Super Skunk. Sour Diesel was among the first East Coast strains to achieve nationwide reputation in the medical-marijuana era and remains a benchmark sativa.
Dispensaries 16
in San Jose
Products 80
in stock
Price range $4–$105
in San Jose
All80 Flower10 Pre-Rolls26 Cartridges41 Concentrates3 Flower See all carriers Sour Diesel
$22
$6.29/g Updated Sep 30, 2026 lolo
See all carriers Sour Diesel
7g $40.99 $24.59 Sale
$3.51/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
Infused Flower
See all carriers Sour Diesel
3.5g $25
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 lolo Sativa
See all carriers Sour Diesel
3.5g $45.99 $32.19 Sale
$9.20/g Updated Sep 30, 2026 Sense Sativa
See all carriers Sour Diesel
3.5g $33.99
$9.71/g Updated Sep 30, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Pre-Packaged Flowers
See all carriers Sour Diesel
3.5g $39.99
$11.43/g Updated Sep 29, 2026 Daze Off Sativa
Smalls
See all carriers Sour Diesel
7g $79.99 $39.99 Sale
$5.71/g Updated Sep 30, 2026 Claybourne Hybrid
Smalls
See all carriers Sour Diesel
$55
$15.71/g Updated Sep 30, 2026 Sticky Status
Pre-Rolls See all carriers Sour Diesel
1g $5.99 $4.19 Sale
$4.19/piece Updated Sep 30, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $5.99 $4.49 Sale
$4.49/piece Updated Sep 30, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Sour Diesel
$5
$5/piece Updated Sep 30, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $8.99 $6.74 Sale
$6.74/piece Updated Sep 30, 2026 Henry's Original Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $14.99 $8.99 Sale
$8.99/piece Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
Also at 8 other stores Bundy Canyon, LLC· Sep 30, 2026 $10.79 Visit shop: Sour Diesel at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 29, 2026 $17.99 See this shop: Sour Diesel at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $17.99 Visit shop: Sour Diesel at Vmk, Inc. ↗ Bundy Canyon, LLC· Sep 30, 2026 $19.19 Visit shop: Sour Diesel at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 29, 2026 $29.99 See this shop: Sour Diesel at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Sep 28, 2026 $34.99 See this shop: Sour Diesel at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Sep 29, 2026 $39.99 See this shop: Sour Diesel at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $39.99 Visit shop: Sour Diesel at Vmk, Inc. ↗ See all carriers Sour Diesel
1g $21 $9 Sale
$9/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
$12
$12/piece Updated Sep 30, 2026 Bodega Boyz
See all carriers Sour Diesel
1g $20 $14 Sale
$14/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc $16.99
$3.40/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF
Preroll
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $24
$4.80/piece Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
2g $27
$27/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $40 $28 Sale
$5.60/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $34.99
$7/piece Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
$35
$35/piece Updated Sep 27, 2026 Jeeter
Preroll
Cartridges See all carriers Sour Diesel
0.5g $16.99 $8.49 Sale
$16.98/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
Also at 5 other stores Vmk, Inc.· Sep 29, 2026 $19.59 See this shop: Sour Diesel at Vmk, Inc. → Bundy Canyon, LLC· Sep 30, 2026 $19.99 Visit shop: Sour Diesel at Bundy Canyon, LLC ↗ Ewc Resources, Inc· Sep 28, 2026 $20.80 Visit shop: Sour Diesel at Ewc Resources, Inc ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $20.99 Visit shop: Sour Diesel at Vmk, Inc. ↗ Vmk, Inc.· Sep 29, 2026 $20.99 See this shop: Sour Diesel at Vmk, Inc. → See all carriers Sour Diesel
1g $19.99 $11.99 Sale
$11.99/g Updated Sep 30, 2026 Left Coast Extracts
See all carriers Sour Diesel
1g $19.99 $11.99 Sale
$11.99/g Updated Sep 30, 2026 Tutti Sativa
See all carriers Sour Diesel
$12
$24/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
5g $13
$2.60/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $29.99 $14.99 Sale
$14.99/g Updated Sep 30, 2026 Quiet Kings Hybrid
See all carriers Sour Diesel
$15
$15/g Updated Sep 30, 2026 Jeff's Sessions
See all carriers Sour Diesel
$16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $34.99 $17.49 Sale
$17.49/g Updated Sep 30, 2026 CAKE she hits different Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $24.99 $18.74 Sale
$18.74/g Updated Sep 16, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Sour Diesel
1g $27.99 $19.59 Sale
$19.59/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $39.99 $19.99 Sale
$19.99/g Updated Sep 30, 2026 Timeless Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $39.99 $19.99 Sale
$19.99/g Updated Sep 30, 2026 Dabwoods Sativa
See all carriers Sour Diesel
$20
$20/g Updated Sep 30, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $29.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 30, 2026 AbsoluteXtracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $29.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 16, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Sour Diesel
1g $29.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $28.99 $21.74 Sale
$21.74/g Updated Sep 30, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
$23
$23/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$33 $23.10 Sale
$23.10/g Updated Sep 29, 2026 Quiet Kings
Aio
See all carriers Sour Diesel
1g $39.99 $23.99 Sale
$23.99/g Updated Sep 30, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $34.99 $24.49 Sale
$24.49/g Updated Sep 16, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Sour Diesel
$31 $25 Sale
$25/g Updated Sep 17, 2026 The Plant
See all carriers Sour Diesel
1g $39.99 $27.99 Sale
$27.99/g Updated Sep 16, 2026 Jeeter
See all carriers Sour Diesel
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
$30
$30/g Updated Sep 30, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Sour Diesel
1g $39.99
$39.99/g Updated Sep 16, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Sour Diesel
1g $40
$40/g Updated Sep 24, 2026 Chronic Connection Sativa
See all carriers Sour Diesel
$45
$45/g Updated Sep 29, 2026 Jetty Sativa
510 Thread
See all carriers Sour Diesel
1g $56
$56/g Updated Sep 24, 2026 Stiiizy Sativa