Home / Los Angeles / MAC MAC ranges $5–$80 across 49 dispensaries in Los Angeles, cheapest $5 at Pend Oreille Cannabis Co., as of Sep 27, 2026.
Updated Sep 27, 2026
How much does MAC cost in other regions?→ happy uplifted euphoric relaxed creative MAC — short for Miracle Alien Cookies — is a balanced hybrid bred by Capulator, crossing Alien Cookies with a Colombian-Starfighter cross. Released around 2015, the cultivar quickly became one of the most-cloned high-THC hybrids on the West Coast and a foundational parent for many subsequent MAC-pedigree releases (MAC 1, MAC V2, Miracle 15, etc.). Flowers carry a complex sweet-and-sour citrus aroma backed by classic OG diesel undertones. Effects are balanced — cerebral euphoria paired with mild body relaxation — making MAC a versatile daytime-to-evening pick. THC tests commonly land in the 23-30% range. MAC remains widely-stocked across California legal markets within the premium tier.
Dispensaries 49
in Los Angeles
Products 60
in stock
Price range $5–$80
in Los Angeles
All60 Flower20 Pre-Rolls9 Cartridges26 Concentrates4 Edibles1 Flower See all carriers MAC
3.5g $10 $9 Sale
$2.57/g Updated Sep 18, 2026 Quiet Kings Indica
Buds
See all carriers MAC
3.5g $11 $9.35 Sale
$2.67/g Updated Sep 29, 2026 Quiet Kings Hybrid
See all carriers MAC
5g $42
$8.40/g Updated Sep 18, 2026 Tangie Indica
See all carriers MAC
14g $60 $42 Sale
$3/g Updated Sep 16, 2026 Quiet Kings Indica
Buds
See all carriers MAC
3.5g $63.98 $44.79 Sale
$12.80/g Updated Sep 16, 2026 A Golden State Indica
Buds
Also at 5 other stores Westwood World LLC [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $46.75 Visit shop: MAC at Westwood World LLC [Equity Retailer] ↗ Safe Harbor Patient's Collective, Inc.· Sep 18, 2026 $60 Visit shop: MAC at Safe Harbor Patient's Collective, Inc. ↗ Sweetflower Culver, LLC· Sep 17, 2026 $60 Visit shop: MAC at Sweetflower Culver, LLC ↗ Sweet Flower - Pasadena· Sep 17, 2026 $60 See this shop: MAC at Sweet Flower - Pasadena → Perennial Holistic Wellness Center, Inc.· Sep 17, 2026 $60 Visit shop: MAC at Perennial Holistic Wellness Center, Inc. ↗ See all carriers MAC
28g $50
$1.79/g Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings Indica
Buds
See all carriers MAC
$65
$2.32/g Updated Sep 30, 2026 Equinox Gardens
Cartridges See all carriers MAC
$15
$15/g Updated Sep 30, 2026 Lilac Labs (LIL)
See all carriers MAC
1g $52 $26 Sale
$26/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
Also at 13 other stores Discount Caregivers· Sep 17, 2026 $38.75 Visit shop: MAC at Discount Caregivers ↗ Robertson Caregivers Beverlywood· Sep 18, 2026 $38.82 See this shop: MAC at Robertson Caregivers Beverlywood → Xzibit's West Coast Cannabis Bel Air· Sep 16, 2026 $40.50 See this shop: MAC at Xzibit's West Coast Cannabis Bel Air → Catalyst Cannabis Dispensary El Monte· Sep 17, 2026 $44.80 See this shop: MAC at Catalyst Cannabis Dispensary El Monte → Catalyst Cannabis Dispensary Bellflower· Sep 17, 2026 $44.80 See this shop: MAC at Catalyst Cannabis Dispensary Bellflower → Emerald Ventures, Inc [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $51.50 Visit shop: MAC at Emerald Ventures, Inc [Equity Retailer] ↗ ATRIUM - Topanga· Sep 18, 2026 $54 See this shop: MAC at ATRIUM - Topanga → JADEROOM Artesia· Sep 17, 2026 $58 See this shop: MAC at JADEROOM Artesia → Velvet Eagle Rock LLC [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $60 Visit shop: MAC at Velvet Eagle Rock LLC [Equity Retailer] ↗ The Chronic· Sep 17, 2026 $61 See this shop: MAC at The Chronic → The Drop LA· Sep 18, 2026 $61 See this shop: MAC at The Drop LA → The Ounce· Sep 17, 2026 $61.60 See this shop: MAC at The Ounce → Cana Harbor Powered by Green Earth Pharmacy Inc· Sep 17, 2026 $75 See this shop: MAC at Cana Harbor Powered by Green Earth Pharmacy Inc → See all carriers MAC
$35
$35/g Updated Sep 30, 2026 ROVE
See all carriers MAC
1g $45
$45/g Updated Sep 17, 2026 Rove Premier Gurple
See all carriers MAC
$45
$45/g Updated Sep 30, 2026 Indica
See all carriers MAC
$45
$45/g Updated Sep 30, 2026 The Capsule Collection
See all carriers MAC
1g $50
$50/g Updated Sep 29, 2026 ROVE Indica
1g Vape Carts & Pods
See all carriers MAC
1g $50
$50/g Updated Sep 16, 2026 Heavy Hitters - MAC Hybrid
See all carriers MAC
$57.37
$57.37/g Updated Sep 30, 2026 Heavy Hitters
Vaporizers
See all carriers MAC
$60
$60/g Updated Sep 30, 2026 Platinum Vape
Vape Cartridges
See all carriers MAC
1g $60
$60/g Updated Sep 30, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers MAC
$62
$62/g Updated Sep 29, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers MAC
$62
$62/g Updated Sep 30, 2026 Heavy Hitters