Home / Madera / Blue Dream Blue Dream ranges $12.04–$56.04 across 2 dispensaries in Madera, cheapest $12.04 at Shryne Madera LLC, as of Sep 13, 2026.
Updated Sep 13, 2026
How much does Blue Dream cost in other regions?→ relaxed happy creative euphoric uplifted Blue Dream is a sativa-dominant hybrid (~60/40) that emerged from Santa Cruz in the mid-2000s, becoming one of California's flagship cultivars. Its cross of Blueberry indica with Haze sativa produces a balanced effect profile — relaxed body with cerebral elevation — that made it a dispensary mainstay nationwide. By the early 2010s Blue Dream was among the most-stocked strains on the West Coast and remains a recurring top-seller in California legal markets.
Dispensaries 2
in Madera
Products 42
in stock
Price range $12–$56
in Madera
All42 Flower9 Pre-Rolls11 Cartridges18 Edibles4 Flower See all carriers Blue Dream
$17.05
$4.87/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Treez Indica
Smalls
See all carriers Blue Dream
3.5g $30.05 $21.04 Sale
$6.01/g Updated Sep 17, 2026 Preferred Gardens Indica
Buds
See all carriers Blue Dream
7g $30.05
$4.29/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Blue Dream
3.5g $30.05
$8.59/g Updated Sep 17, 2026 Oakfruitland Indica
See all carriers Blue Dream
7g $35
$5/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Blue Dream
14g $55.05 $38.54 Sale
$2.75/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Blue Dream
7g $50.05
$7.15/g Updated Sep 17, 2026 Oakfruitland Indica
See all carriers Blue Dream
14g $80.05 $56.04 Sale
$4/g Updated Sep 17, 2026 Preferred Gardens Indica
Buds
Pre-Rolls See all carriers Blue Dream
1g $14 $12.04 Sale
$12.04/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1g $16 $12.96 Sale
$12.96/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1.2g $13
$13/piece Updated Sep 18, 2026 West Coast Cure Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1.3g $17
$17/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 2.5g $28.05 $19.63 Sale
$3.93/piece Updated Sep 17, 2026 PUFF - DIAMOND Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
2g $27 $21.06 Sale
$21.06/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
2.5g $22
$22/piece Updated Sep 18, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 5g $28 $24.92 Sale
$4.98/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 5g $29 $24.94 Sale
$4.99/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 65g $29
$5.80/piece Updated Sep 18, 2026 West Coast Cure Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
4pc · 0.75g $34
$8.50/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Blue Dream
5g $13
$2.60/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Blue Dream
0.5g $16
$32/g Updated Sep 18, 2026 STIIIZY - Original
See all carriers Blue Dream
1g $24.05 $16.84 Sale
$16.84/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Blue Dream
1g $18.05
$18.05/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Blue Dream
1g $30.05 $19.53 Sale
$19.53/g Updated Sep 17, 2026 Timeless
See all carriers Blue Dream
1g $28.05 $19.63 Sale
$19.63/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Blue Dream
1g $32.05 $22.43 Sale
$22.43/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Blue Dream
1g $23
$23/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Blue Dream
1g $28.05
$28.05/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Blue Dream
1g $29
$29/g Updated Sep 18, 2026 Gramlin
See all carriers Blue Dream
1g $30.05
$30.05/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Blue Dream
1g $45.05 $31.53 Sale
$31.53/g Updated Sep 17, 2026 Connected Cannabis Co
See all carriers Blue Dream
1g $50.05 $35.04 Sale
$35.04/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Blue Dream
1g $35.05
$35.05/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Blue Dream
1g $38.05
$38.05/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Blue Dream
1g $40.05
$40.05/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Blue Dream
1g $65.05 $45.54 Sale
$45.54/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
Edibles See all carriers Blue Dream
100mg · 5pk $19 $12.92 Sale
$0.13/mg Updated Sep 18, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Blue Dream
10mg · 10pk $20.05 $14.04 Sale
$1.40/mg Updated Sep 17, 2026 Lost Farm