Home / Madera / Pineapple Express Pineapple Express ranges $7–$60.05 across 2 dispensaries in Madera, cheapest $7 at Shryne Madera LLC, as of Sep 12, 2026.
Updated Sep 12, 2026
How much does Pineapple Express cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative relaxed Pineapple Express achieved mainstream cultural prominence following the 2008 Seth Rogen / James Franco film of the same name. While the strain existed in various forms prior, the film catalyzed widespread commercial production by breeders responding to consumer demand. Modern Pineapple Express is typically a cross of Trainwreck and Hawaiian, producing a sativa-dominant hybrid with pronounced tropical-fruit aromatics.
pineapple tropical sweet pine Dispensaries 2
in Madera
Products 21
in stock
Price range $7–$60
in Madera
All21 Flower2 Pre-Rolls6 Cartridges12 Edibles1 Flower See all carriers Pineapple Express
3.5g $42.05 $21.03 Sale
$6.01/g Updated Sep 17, 2026 FLASH - Indica
See all carriers Pineapple Express
7g $35
$5/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
Pre-Rolls See all carriers Pineapple Express
1g $7
$7/piece Updated Sep 18, 2026 Explicit Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.25g $14 $11.06 Sale
$11.06/piece Updated Sep 18, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $14 $12.04 Sale
$12.04/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
2g $27 $21.06 Sale
$21.06/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $28 $24.92 Sale
$4.98/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $29 $24.94 Sale
$4.99/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Pineapple Express
5g $13
$2.60/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $15.05
$15.05/g Updated Sep 17, 2026 Micro Greenz
See all carriers Pineapple Express
0.5g $16
$32/g Updated Sep 18, 2026 STIIIZY - Original
See all carriers Pineapple Express
1g $18
$18/g Updated Sep 18, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $28.05 $19.63 Sale
$19.63/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
1000mg $30.05 $21.04 Sale
$21.04/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
1g $32.05 $22.43 Sale
$22.43/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
1g $23
$23/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $23
$23/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $29
$29/g Updated Sep 18, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $65.05 $45.54 Sale
$45.54/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Pineapple Express
1g $60.05
$60.05/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
Edibles See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $10
$0.10/mg Updated Sep 18, 2026 Froot