Home / Merced County / Pineapple Express Pineapple Express ranges $6–$36 across 2 dispensaries in Merced County, cheapest $6 at Bluefire, Inc., as of Sep 15, 2026.
Updated Sep 15, 2026
How much does Pineapple Express cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative relaxed Pineapple Express achieved mainstream cultural prominence following the 2008 Seth Rogen / James Franco film of the same name. While the strain existed in various forms prior, the film catalyzed widespread commercial production by breeders responding to consumer demand. Modern Pineapple Express is typically a cross of Trainwreck and Hawaiian, producing a sativa-dominant hybrid with pronounced tropical-fruit aromatics.
pineapple tropical sweet pine Dispensaries 2
in Merced County
Products 25
in stock
Price range $6–$36
in Merced County
All25 Pre-Rolls9 Cartridges14 Edibles2 Pre-Rolls See all carriers Pineapple Express
1.5g $6
$6/piece Updated Sep 16, 2026 OL SKOOL Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $8
$8/piece Updated Sep 16, 2026 Gramlin Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.5g $25 $20 Sale
$20/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $24
$4.80/piece Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
2g $24
$24/piece Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 3g $25
$5/piece Updated Sep 16, 2026 Lime Brand Lil's Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $25
$5/piece Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 3.5g $27
$5.40/piece Updated Sep 16, 2026 Gramlin Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
2.5g $32
$32/piece Updated Sep 16, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Pineapple Express
5g $12
$2.40/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $15
$15/g Updated Sep 16, 2026 Crystal Clear
See all carriers Pineapple Express
1g $15
$15/g Updated Sep 16, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $17
$17/g Updated Sep 16, 2026 Crystal Clear
See all carriers Pineapple Express
1g $20
$20/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $22
$22/g Updated Sep 16, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $24
$24/g Updated Sep 16, 2026 Buddies Brand
See all carriers Pineapple Express
$25
$25/g Updated Sep 16, 2026 Twenty Two K / 22k
See all carriers Pineapple Express
1g $26
$26/g Updated Sep 16, 2026 ROVE
See all carriers Pineapple Express
1.25g $31
$24.80/g Updated Sep 16, 2026 Stealthy Air
See all carriers Pineapple Express
1g $31
$31/g Updated Sep 16, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
1g $45 $36 Sale
$36/g Updated Sep 17, 2026 Rove -
Edibles See all carriers Pineapple Express
25mg · 2pk $7
$0.28/mg Updated Sep 16, 2026 Drops
See all carriers Pineapple Express
10mg · 10pk $12 $9.60 Sale
$0.96/mg Updated Sep 17, 2026 Froot