Home / San Diego / Jack Herer Jack Herer ranges $3.99–$75 across 17 dispensaries in San Diego, cheapest $3.99 at Federal And College Group Inc., as of Oct 3, 2026.
Updated Oct 3, 2026
How much does Jack Herer cost in other regions?→ uplifted energetic focused happy creative Jack Herer is a sativa-leaning hybrid bred by Sensi Seeds in the Netherlands in the mid-1990s, crossing Haze with Northern Lights #5 and Shiva Skunk. The cultivar is named for the cannabis activist Jack Herer, author of "The Emperor Wears No Clothes" — one of the founding texts of the modern legalization movement. Jack Herer has won multiple Cannabis Cup placements and remains one of the most-recognized cerebral sativas in legal markets worldwide. The aroma layers pine and spice over earthy citrus. Effects are energetic, focus-oriented, and cerebral, with minimal body component. THC tests commonly land in the 18-23% range. The cultivar is a parent of dozens of modern sativa hybrids.
Dispensaries 17
in San Diego
Products 71
in stock
Price range $4–$75
in San Diego
All71 Flower7 Pre-Rolls34 Cartridges30 Flower See all carriers Jack Herer
$19
$5.43/g Updated Oct 3, 2026 Awesome Dope Hybrid
See all carriers Jack Herer
$25
$7.14/g Updated Oct 3, 2026 Sticky Sativa
See all carriers Jack Herer
3.5g $35
$10/g Updated Sep 29, 2026 Awesome Dope Hybrid
Whole-Flower
See all carriers Jack Herer
$55 $38.50 Sale
$11/g Updated Sep 27, 2026 Northern Harvest Sativa
Pre-Pack
See all carriers Jack Herer
7g $50
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 Awesome Dope Sativa
Whole-Flower
See all carriers Jack Herer
$100 $70 Sale
$5/g Updated Sep 27, 2026 Awesome Dope Sativa
Pre-Pack
See all carriers Jack Herer
14g $75
$5.36/g Updated Sep 29, 2026 Awesome Dope Sativa
Whole-Flower
Pre-Rolls See all carriers Jack Herer
1g $3.99
$3.99/piece Updated Sep 26, 2026 Direct Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $3.99
$3.99/piece Updated Sep 23, 2026 Direct Sativa
See all carriers Jack Herer
$4
$4/piece Updated Sep 27, 2026 Daze Off CA
See all carriers Jack Herer
$6
$6/piece Updated Oct 3, 2026 lolo Sativa
See all carriers Jack Herer
$6
$6/piece Updated Oct 3, 2026 Ol' Skool Sativa
See all carriers Jack Herer
$9
$9/piece Updated Sep 27, 2026 Gelato
See all carriers Jack Herer
$10
$10/piece Updated Oct 3, 2026 Ol' Skool Sativa
See all carriers Jack Herer
$10
$10/piece Updated Sep 27, 2026 Ol' Skool
See all carriers Jack Herer
0.7g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 Awesome Dope Sativa
See all carriers Jack Herer
$11
$11/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Jack Herer
$11
$11/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Jack Herer
2pc · 2.4g $15
$7.50/piece Updated Oct 3, 2026 Black Mamba Sativa
See all carriers Jack Herer
5pc · 2.5g $20
$4/piece Updated Oct 3, 2026 Daze Off Sativa
See all carriers Jack Herer
$20
$20/piece Updated Oct 3, 2026 Sluggers Official Retail
Preroll
See all carriers Jack Herer
0.5g $42.82 $21.41 Sale
$21.41/piece Updated Oct 3, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
0.5g $32.04 $22.43 Sale
$22.43/piece Updated Oct 3, 2026 Daze Off Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 3g $26
$5.20/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato
See all carriers Jack Herer
5pc · 3g $26
$5.20/piece Updated Sep 27, 2026 Gelato
See all carriers Jack Herer
0.6g $39.33 $27.53 Sale
$27.53/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
14pc · 14g $29.99
$2.14/piece Updated Sep 26, 2026 Direct Sativa
See all carriers Jack Herer
14pc · 14g $29.99
$2.14/piece Updated Sep 28, 2026 Direct Sativa
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.25g $30
$6/piece Updated Oct 3, 2026 West Coast Cure Sativa
See all carriers Jack Herer
3pc · 1.5g $32
$10.67/piece Updated Oct 3, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.5g $34.50
$6.90/piece Updated Oct 4, 2026 CAM
Preroll
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.5g $34.99
$7/piece Updated Sep 23, 2026 CAM Sativa
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.5g $35
$7/piece Updated Sep 28, 2026 Awesome Dope Sativa
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.5g $35.99
$7.20/piece Updated Sep 29, 2026 Sluggers Sativa
See all carriers Jack Herer
14pc · 7g $60
$4.29/piece Updated Sep 28, 2026 Awesome Dope Sativa
Cartridges See all carriers Jack Herer
$12
$12/g Updated Sep 27, 2026 Propane
See all carriers Jack Herer
$12
$12/g Updated Oct 3, 2026 Propane
See all carriers Jack Herer
$20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 27, 2026 Big Chief
510 Thread
See all carriers Jack Herer
$15
$15/g Updated Oct 3, 2026 Muha Meds Sativa
See all carriers Jack Herer
$17
$17/g Updated Oct 3, 2026 Big Chief Sativa
See all carriers Jack Herer
$17
$17/g Updated Sep 27, 2026 Big Chief
See all carriers Jack Herer
$18
$18/g Updated Oct 3, 2026 Allswell
See all carriers Jack Herer
$20
$20/g Updated Sep 27, 2026 West Coast Cure Sativa
See all carriers Jack Herer
$20
$20/g Updated Sep 27, 2026 Gelato
See all carriers Jack Herer
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Jack Herer
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 West Coast Cure
See all carriers Jack Herer
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Jack Herer
$40 $20 Sale
$16/g Updated Sep 27, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Jack Herer
0.5g $41.81 $22.43 Sale
$44.86/g Updated Oct 3, 2026 Vior Extracts Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $23.99
$23.99/g Updated Sep 26, 2026 Vior Extracts Sativa
See all carriers Jack Herer
$24
$24/g Updated Oct 3, 2026 West Coast Cure
See all carriers Jack Herer
1g $51 $25.50 Sale
$25.50/g Updated Oct 3, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Jack Herer
$40 $28 Sale
$28/g Updated Sep 27, 2026 Jeeter Sativa
All-In-One
See all carriers Jack Herer
1g $28.56
$28.56/g Updated Sep 29, 2026 Jeeter Sativa
All-In-One
See all carriers Jack Herer
$30
$30/g Updated Oct 3, 2026 The Original Jack Herer
See all carriers Jack Herer
$35
$35/g Updated Sep 27, 2026 PAX ERA
See all carriers Jack Herer
$36
$36/g Updated Oct 3, 2026 Gelato Canna
See all carriers Jack Herer
$38
$38/g Updated Oct 3, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $59.72 $41.80 Sale
$41.80/g Updated Oct 3, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Jack Herer
$60 $42 Sale
$42/g Updated Sep 27, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Thread
See all carriers Jack Herer
1g $45
$45/g Updated Sep 23, 2026 Almora Farm
See all carriers Jack Herer
1g $49.99
$49.99/g Updated Sep 29, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $57
$57/g Updated Sep 23, 2026 Heavy Hitters