Home / San Diego / Maui Wowie Maui Wowie ranges $6–$50 across 17 dispensaries in San Diego, cheapest $6 at March And Ash Nirvana, Inc., as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Maui Wowie cost in other regions?→ uplifted energetic happy creative focused Maui Wowie is a classic Hawaiian sativa whose origins trace to the 1960s and 70s Maui Island grow tradition. One of the first widely-distributed tropical sativas to reach the mainland US market, Maui Wowie helped establish the broader Hawaiian-sativa pedigree that influenced many later tropical hybrids. Flowers carry a distinctive sweet pineapple and tropical-fruit aroma layered over citrus and mild pine. Effects are notably light and uplifting — cerebral, energetic, focus-oriented, with minimal body component — making Maui Wowie the canonical "beach strain" in legal markets. THC tests commonly land in the 14-20% range — moderate by modern standards but characteristic of the older landrace-sativa lineage from which the cultivar descends.
pineapple tropical citrus sweet Dispensaries 17
in San Diego
Products 75
in stock
Price range $6–$51
in San Diego
All75 Flower4 Pre-Rolls15 Cartridges47 Concentrates6 Edibles3 Flower See all carriers Maui Wowie
$10
$2.86/g Updated Oct 3, 2026 Eyeelle Sativa
See all carriers Maui Wowie
3.5g $15.28 $10.70 Sale
$3.06/g Updated Oct 3, 2026 BUZZNUG Sativa
See all carriers Maui Wowie
3.5g $61.19 $42.83 Sale
$12.24/g Updated Oct 3, 2026 UpNorth Humboldt Hybrid
Premium
Pre-Rolls See all carriers Maui Wowie
1g $6
$6/piece Updated Oct 3, 2026 Cizi
See all carriers Maui Wowie
$8
$8/piece Updated Oct 3, 2026 Tutti Sativa
See all carriers Maui Wowie
$8
$8/piece Updated Oct 3, 2026 Tutti
Preroll
See all carriers Maui Wowie
$16
$16/piece Updated Oct 3, 2026 Timeless Vapes
Preroll
See all carriers Maui Wowie
$16
$16/piece Updated Oct 4, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
$18
$18/piece Updated Sep 23, 2026 Lime
See all carriers Maui Wowie
5pc · 2.5g $20
$4/piece Updated Oct 4, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
See all carriers Maui Wowie
1g $24
$24/piece Updated Sep 27, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 2.5g $24.50
$4.90/piece Updated Oct 3, 2026 Jeeter
Preroll
See all carriers Maui Wowie
14pc · 14g $26
$1.86/piece Updated Oct 3, 2026 LMFAO
See all carriers Maui Wowie
5pc · 3g $30
$6/piece Updated Sep 23, 2026 Lime
See all carriers Maui Wowie
$33
$33/piece Updated Oct 3, 2026 Jeeter Indica
See all carriers Maui Wowie
$35
$35/piece Updated Oct 4, 2026 Jeeter
Cartridges See all carriers Maui Wowie
$10
$10/g Updated Oct 4, 2026 Chico Verde Hybrid
See all carriers Maui Wowie
$20 $14 Sale
$14/g Updated Oct 4, 2026 Crystal Clear Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
$15
$15/g Updated Oct 4, 2026 Pure Extract Sativa
See all carriers Maui Wowie
$16
$16/g Updated Oct 4, 2026 Daze Off
See all carriers Maui Wowie
1g $33.51 $16.75 Sale
$16.75/g Updated Oct 3, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
$24 $16.80 Sale
$16.80/g Updated Oct 4, 2026 Crystal Clear Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
$17
$17/g Updated Oct 4, 2026 Crystal Clear
See all carriers Maui Wowie
$17
$17/g Updated Oct 3, 2026 Crystal Clear Sativa
See all carriers Maui Wowie
$25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Oct 4, 2026 Jeeter Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
$18
$18/g Updated Oct 3, 2026 Allswell
See all carriers Maui Wowie
$18
$18/g Updated Oct 3, 2026 Daze Off Sativa
See all carriers Maui Wowie
0.5g $19
$38/g Updated Sep 27, 2026 PuraEarth Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $19
$19/g Updated Oct 3, 2026 Kushy Punch Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $19.99
$19.99/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $30.60 $21.42 Sale
$21.42/g Updated Oct 3, 2026 Crystal Clear Sativa
See all carriers Maui Wowie
$21.70
$21.70/g Updated Oct 3, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
$21.70
$21.70/g Updated Oct 3, 2026 Kushy Punch
See all carriers Maui Wowie
$21.75
$21.75/g Updated Oct 3, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $21.99
$21.99/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Maui Wowie
$22
$22/g Updated Oct 4, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
$35 $24.50 Sale
$24.50/g Updated Oct 4, 2026 Dabwoods Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $35.69 $24.98 Sale
$24.98/g Updated Oct 3, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 29, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $35.70 $24.99 Sale
$24.99/g Updated Oct 3, 2026 Halara Sativa
See all carriers Maui Wowie
$25
$25/g Updated Oct 4, 2026 Pure Extract
See all carriers Maui Wowie
1g $25
$25/g Updated Oct 3, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
$25
$25/g Updated Oct 3, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Maui Wowie
$25
$25/g Updated Oct 4, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
$25
$25/g Updated Oct 4, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Maui Wowie
$26
$26/g Updated Oct 4, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
0.5g $28
$56/g Updated Sep 27, 2026 Hī-Klas Sativa
See all carriers Maui Wowie
$30
$30/g Updated Oct 4, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $30
$30/g Updated Oct 3, 2026 Dabwoods
See all carriers Maui Wowie
1g $32
$32/g Updated Sep 23, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $32
$32/g Updated Oct 3, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Maui Wowie
$34
$27.20/g Updated Oct 3, 2026 Papa's Herb
See all carriers Maui Wowie
$36
$36/g Updated Oct 4, 2026 Gelato Seeds
See all carriers Maui Wowie
1g $54.27 $37.99 Sale
$37.99/g Updated Oct 3, 2026 turn Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $39
$39/g Updated Sep 29, 2026 Halara Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
$40
$40/g Updated Oct 4, 2026 turn
See all carriers Maui Wowie
1g $59.72 $41.80 Sale
$41.80/g Updated Oct 3, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Maui Wowie
$50
$50/g Updated Oct 4, 2026 Heavy Hitters