Home / San Diego / Runtz Runtz ranges $6.29–$59.99 across 21 dispensaries in San Diego, cheapest $6.29 at Cosdlm1. LLC, as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Runtz cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Runtz is a balanced hybrid bred by Cookies Fam and Backpack Boyz, crossing Gelato with Zkittlez. Released in 2017, the cultivar won High Times' 2020 Strain of the Year award and helped define the candy-forward, dessert-pedigree aesthetic that came to dominate modern dispensary menus through the early 2020s. Flowers carry a distinctive sweet-candy aroma layered over tropical fruit — one of the cleaner terpene expressions in the Gelato-Zkittlez pedigree. Effects are balanced: cerebral euphoria paired with mild body relaxation, neither dimension dominating. THC tests commonly land in the 24-29% range. Runtz is a foundational parent for many subsequent dessert-pedigree hybrids (Pink Runtz, White Runtz, Greasy Runtz, etc.) and remains one of the most-cloned cultivars on California shelves.
Dispensaries 21
in San Diego
Products 56
in stock
Price range $6–$60
in San Diego
All56 Flower17 Pre-Rolls15 Cartridges16 Concentrates8 Flower See all carriers Runtz
1g $7
$7/g Updated Sep 18, 2026 Delighted - Honey Indica
See all carriers Runtz
$14
$4/g Updated Sep 25, 2026 Mr. Zips Hybrid
See all carriers Runtz
3.5g $20 $14 Sale
$4/g Updated Sep 17, 2026 Autumn Brands Indica
Buds
See all carriers Runtz
3.5g $23 $16.10 Sale
$4.60/g Updated Sep 18, 2026 Glass House Farms Indica
Buds
See all carriers Runtz
28g $25 $17.50 Sale
$0.63/g Updated Sep 17, 2026 Jeff's Sessions Indica
Ground Shake
See all carriers Runtz
7g $27 $18.90 Sale
$2.70/g Updated Sep 18, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Runtz
$36.50 $21.90 Sale
$6.26/g Updated Sep 18, 2026 BANANA Indica
Buds
See all carriers Runtz
$25
$7.14/g Updated Sep 30, 2026 Puff-N-Dash
See all carriers Runtz
7g $37.99 $30.39 Sale
$4.34/g Updated Sep 18, 2026 Hotbox Indica
Smalls
See all carriers Runtz
$45
$12.86/g Updated Sep 27, 2026 LUMPY's
See all carriers Runtz
14g $55
$3.93/g Updated Sep 17, 2026 CALIFORNIA LOVE Indica
See all carriers Runtz
28g $59.99
$2.14/g Updated Sep 28, 2026 Mr. Zips Hybrid
See all carriers Runtz
28g $59.99
$2.14/g Updated Sep 23, 2026 Frostiez Hybrid
See all carriers Runtz
28g $59.99
$2.14/g Updated Sep 26, 2026 Frostiez Hybrid
Pre-Rolls See all carriers Runtz
0.7g $8.99 $6.29 Sale
$6.29/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
0.7g $7.99
$7.99/piece Updated Sep 26, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Runtz
0.7g $8
$8/piece Updated Sep 23, 2026 Sluggers
See all carriers Runtz
1g $12 $8.40 Sale
$8.40/piece Updated Sep 17, 2026 Raw Garden Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
0.7g $8.99
$8.99/piece Updated Sep 23, 2026 Sluggers Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
$15
$15/piece Updated Sep 25, 2026 Sluggers Hit Hybrid
See all carriers Runtz
$22 $15.40 Sale
$15.40/piece Updated Sep 27, 2026 Sluggers Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
1.5g $18
$18/piece Updated Sep 23, 2026 Sluggers
See all carriers Runtz
5pc · 3.5g $33.99 $23.79 Sale
$4.76/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
5pc · 2.5g $35
$7/piece Updated Sep 17, 2026 WAVVY Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
5pc · 3.5g $37.80
$7.56/piece Updated Sep 30, 2026 Sluggers
Preroll
Cartridges See all carriers Runtz
1g $17.99 $12.59 Sale
$12.59/g Updated Sep 17, 2026 Kushy Punch
See all carriers Runtz
1g $20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Runtz
$20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 27, 2026 Kushy Punch Indica
510 Thread
See all carriers Runtz
1g $15.99
$15.99/g Updated Sep 29, 2026 UP! Hybrid
See all carriers Runtz
$17
$17/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy
See all carriers Runtz
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 17, 2026 BANANA
See all carriers Runtz
$25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 27, 2026 Kushy Punch Indica
All-In-One
See all carriers Runtz
1g $17.99
$17.99/g Updated Sep 29, 2026 UP! Hybrid
See all carriers Runtz
1g $24.99 $19.99 Sale
$19.99/g Updated Sep 17, 2026 Kushy Punch
See all carriers Runtz
1g $35 $24.50 Sale
$24.50/g Updated Sep 17, 2026 Rokin Cannabis
See all carriers Runtz
1.2g $33 $26.40 Sale
$22/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Runtz
$55.50
$55.50/g Updated Sep 30, 2026 Sluggers