Home / San Diego / Strawberry Cough Strawberry Cough ranges $3.99–$59.99 across 19 dispensaries in San Diego, cheapest $3.99 at Lake Murray Ventures LLC, as of Oct 3, 2026.
Updated Oct 3, 2026
How much does Strawberry Cough cost in other regions?→ uplifted happy energetic creative focused Strawberry Cough originated in the early 2000s and was popularized by New York breeder Kyle Kushman. The cultivar's lineage traces through Strawberry Fields and Haze, producing a sativa-leaning hybrid with a distinctive sweet-strawberry aroma layered over earthy berry undertones. The "cough" in the name references an apocryphal claim — disputed but persistent in cannabis lore — that the strain stops users from coughing on the inhale, despite its high THC. Effects are cerebral and sativa: mood-elevating, focus-oriented, energetic, with minimal body component. THC tests commonly land in the 15-20% range. Strawberry Cough remains one of the most-recognizable East-Coast-pedigree sativas on California legal-market shelves.
strawberry sweet berry earthy Dispensaries 19
in San Diego
Products 133
in stock
Price range $4–$60
in San Diego
All133 Flower16 Pre-Rolls61 Cartridges51 Concentrates5 Flower See all carriers Strawberry Cough
3.5g $9.99
$2.85/g Updated Sep 23, 2026 Supers Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$10
$2.86/g Updated Sep 25, 2026 BAGGIE BUDS Sativa
See all carriers Strawberry Cough
7g $18.99
$2.71/g Updated Sep 23, 2026 Supers Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$25
$7.14/g Updated Sep 27, 2026 Duffy$
See all carriers Strawberry Cough
$25
$7.14/g Updated Oct 3, 2026 Duffy
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $28.99
$8.28/g Updated Sep 29, 2026 Oakfruitland Sativa
Premium
See all carriers Strawberry Cough
$31
$4.43/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
7g $33.99
$4.86/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Sativa
Premium
See all carriers Strawberry Cough
7g $49.54 $34.68 Sale
$4.95/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
Infused Flower
See all carriers Strawberry Cough
$35
$5/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$35
$5/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$37
$10.57/g Updated Oct 2, 2026 Oakfruitland
See all carriers Strawberry Cough
7g $41.99
$6/g Updated Sep 23, 2026 Oakfruitland Sativa
Premium
See all carriers Strawberry Cough
$45
$45/g Updated Oct 2, 2026 UpNorth
See all carriers Strawberry Cough
28g $59.99
$2.14/g Updated Sep 23, 2026 Supers Sativa
Pre-Rolls See all carriers Strawberry Cough
1g $3.99
$3.99/piece Updated Sep 26, 2026 City Roots Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $4
$4/piece Updated Sep 29, 2026 City Roots Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$4
$4/piece Updated Sep 27, 2026 Tutti
See all carriers Strawberry Cough
$5
$5/piece Updated Sep 27, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$5
$5/piece Updated Oct 3, 2026 Smoove Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$5
$5/piece Updated Sep 25, 2026 Gelato
See all carriers Strawberry Cough
$5
$5/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $7.27 $5.09 Sale
$5.09/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $6
$6/piece Updated Sep 23, 2026 Gelato
See all carriers Strawberry Cough
1g $7.99
$7.99/piece Updated Sep 23, 2026 Oakfruitland Hybrid
See all carriers Strawberry Cough
$8
$8/piece Updated Oct 2, 2026 Anthem Cannabis
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
2pc · 1.4g $8
$4/piece Updated Oct 3, 2026 KOA Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $8.99
$8.99/piece Updated Sep 26, 2026 Oakfruitland Hybrid
See all carriers Strawberry Cough
$9
$9/piece Updated Sep 27, 2026 Gelato
See all carriers Strawberry Cough
$10
$10/piece Updated Sep 27, 2026 Quiet Kings
See all carriers Strawberry Cough
$11
$11/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$11
$11/piece Updated Sep 25, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $16.31 $11.42 Sale
$11.42/piece Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $11.99
$11.99/piece Updated Sep 23, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$12
$12/piece Updated Oct 2, 2026 UpNorth
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
$12
$12/piece Updated Oct 2, 2026 Gelato Seeds
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
1g $24.46 $12.23 Sale
$12.23/piece Updated Oct 3, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$18 $12.60 Sale
$12.60/piece Updated Sep 27, 2026 Jeeter Sativa
Flower
See all carriers Strawberry Cough
$13
$13/piece Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $13
$13/piece Updated Oct 3, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
$15
$15/piece Updated Sep 25, 2026 UpNorth Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$15
$15/piece Updated Sep 27, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$15
$15/piece Updated Sep 27, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
$15
$15/piece Updated Sep 25, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$16
$16/piece Updated Sep 27, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
$16
$16/piece Updated Sep 25, 2026 ROVE Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$16
$16/piece Updated Oct 3, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
$16
$16/piece Updated Oct 3, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$19
$19/piece Updated Sep 27, 2026 Jeeter
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $20
$4/piece Updated Oct 3, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Hybrid
See all carriers Strawberry Cough
7pc $20
$2.86/piece Updated Oct 2, 2026 Time Machine
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $22
$4.40/piece Updated Oct 3, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $24
$4.80/piece Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $24.50
$4.90/piece Updated Oct 1, 2026 Jeeter
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
14pc · 7g $25
$1.79/piece Updated Sep 27, 2026 Quiet Kings
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3.5g $25
$5/piece Updated Sep 27, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3.5g $25
$5/piece Updated Sep 25, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3g $26
$5.20/piece Updated Sep 27, 2026 Gelato
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3g $26
$5.20/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
6pc · 3.6g $28
$4.67/piece Updated Oct 3, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
6pc · 3.6g $28
$4.67/piece Updated Sep 25, 2026 ROVE Sativa
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $30
$6/piece Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $30
$6/piece Updated Sep 25, 2026 UpNorth Indica
See all carriers Strawberry Cough
$33
$33/piece Updated Oct 3, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $35
$7/piece Updated Sep 27, 2026 Jeeter
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $35
$7/piece Updated Sep 25, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $35
$7/piece Updated Oct 3, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
6pc · 3.6g $39
$6.50/piece Updated Oct 2, 2026 ROVE
Preroll
Cartridges See all carriers Strawberry Cough
0.5g $15.29 $9.94 Sale
$19.88/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $9.99
$19.98/g Updated Sep 23, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$10
$20/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $11.42
$11.42/g Updated Sep 26, 2026 Legacy Genetix Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$15
$3/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$15
$15/g Updated Sep 27, 2026 Quiet Kings
See all carriers Strawberry Cough
$15
$15/g Updated Oct 3, 2026 Pure Extract Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$16
$32/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $16
$16/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$16
$16/g Updated Sep 27, 2026 Papa's Herb
See all carriers Strawberry Cough
$18
$18/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $19
$19/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$20
$20/g Updated Sep 27, 2026 Gelato
See all carriers Strawberry Cough
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 Papa's Herb
See all carriers Strawberry Cough
$40 $20 Sale
$16/g Updated Sep 27, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
$30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
$30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 27, 2026 Geek THCx Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $41.81 $22.43 Sale
$44.86/g Updated Oct 3, 2026 Vior Extracts Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $23.99
$23.99/g Updated Sep 26, 2026 Vior Extracts Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $25
$25/g Updated Oct 3, 2026 Geek THCx
See all carriers Strawberry Cough
1g $25.99
$25.99/g Updated Sep 29, 2026 Dime Industries Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $26.99
$26.99/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $26.99
$26.99/g Updated Sep 29, 2026 Oakfruitland Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $27.99
$27.99/g Updated Sep 26, 2026 Dime Industries Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $29.99
$29.99/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$30
$30/g Updated Oct 3, 2026 Uniq Pressure
See all carriers Strawberry Cough
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
$30
$30/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $32
$32/g Updated Oct 3, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Strawberry Cough
1g $32.49
$32.49/g Updated Sep 28, 2026 Buddies Sativa
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $46.62 $32.63 Sale
$65.26/g Updated Oct 3, 2026 Sauce Essentials Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$33.60
$33.60/g Updated Oct 1, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $49.17 $34.42 Sale
$34.42/g Updated Oct 3, 2026 ROVE Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$36
$36/g Updated Oct 3, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
$36
$36/g Updated Oct 2, 2026 Gelato Canna
See all carriers Strawberry Cough
1g $54.64 $38.25 Sale
$38.25/g Updated Oct 3, 2026 ROVE Sativa
Vape Kits
See all carriers Strawberry Cough
$38.50
$38.50/g Updated Oct 2, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Buddies Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $40
$40/g Updated Sep 27, 2026 Select Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$40
$40/g Updated Sep 27, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $45
$45/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$45
$45/g Updated Oct 2, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $50
$50/g Updated Oct 2, 2026 Heavy Hitters Sativa