Home / San Francisco / Kush Mints Kush Mints ranges $4.80–$115 across 19 dispensaries in San Francisco, cheapest $4.80 at Madrm, LLC, as of Sep 25, 2026.
Updated Sep 25, 2026
How much does Kush Mints cost in other regions?→ relaxed happy euphoric sleepy Kush Mints is a balanced hybrid bred by Seed Junky Genetics, crossing Animal Mints with Bubba Kush. The cultivar is notable for a sharp mint terpene profile layered over classic Kush earthiness and Cookies-line sweet undertones — one of the cleaner expressions of the broader "mints" pedigree that emerged in the late 2010s. Effects are balanced: body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift, with no single dimension dominating. THC tests commonly land in the 22-25% range. Kush Mints is a foundational parent for many subsequent mints-line hybrids and remains a steady fixture across California legal markets, particularly within the mid-to-premium dessert tier on dispensary menus.
Dispensaries 19
in San Francisco
Products 34
in stock
Price range $5–$197
in San Francisco
All34 Flower16 Pre-Rolls7 Cartridges10 Concentrates1 Flower See all carriers Kush Mints
3.5g $16
$4.57/g Updated Sep 16, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
7g $25
$3.57/g Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone Hybrid
See all carriers Kush Mints
$39.75 $29.81 Sale
$8.52/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Kush Mints
14g $29.99
$2.14/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Ground Shake
See all carriers Kush Mints
3.5g $46 $34.50 Sale
$9.86/g Updated Sep 28, 2026 LAX PACKS Hybrid
See all carriers Kush Mints
3.5g $36
$10.29/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Hybrid
See all carriers Kush Mints
3.5g $36
$10.29/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Kush Mints
3.5g $48 $36 Sale
$10.29/g Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co. Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
28g $52
$1.86/g Updated Sep 28, 2026 LMFAO Hybrid
See all carriers Kush Mints
3.5g $59
$16.86/g Updated Sep 18, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
$103.95 $77.96 Sale
$5.57/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Pre-Pack Smalls
See all carriers Kush Mints
$110
$3.93/g Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone
Big Buds
See all carriers Kush Mints
14g $115
$8.21/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Hybrid
See all carriers Kush Mints
14g $115
$8.21/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Indica
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Kush Mints
2pc · 1g $8 $4.80 Sale
$2.40/piece Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone Hybrid
Flower
See all carriers Kush Mints
1.5g $17
$17/piece Updated Sep 28, 2026 SELFiES Hybrid
Infused Preroll
See all carriers Kush Mints
7pc · 5g $22
$3.14/piece Updated Sep 28, 2026 Time Machine Hybrid
See all carriers Kush Mints
10pc · 35g $33 $23 Sale
$2.30/piece Updated Sep 28, 2026 Slimmies Hybrid
See all carriers Kush Mints
0.5g $25
$25/piece Updated Sep 28, 2026 Time Machine Hybrid
See all carriers Kush Mints
0.5g $40
$40/piece Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone Hybrid
See all carriers Kush Mints
28pc · 14g $69
$2.46/piece Updated Sep 28, 2026 Time Machine Hybrid
Concentrates See all carriers Kush Mints
1g $40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Errl Hill Indica
Concentrates