Home / Sonoma County / Ice Cream Cake Ice Cream Cake ranges $5–$100 across 26 dispensaries in Sonoma County, cheapest $5 at The Cake House, as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Ice Cream Cake cost in other regions?→ relaxed sleepy euphoric happy Ice Cream Cake is an indica-leaning hybrid bred by Seed Junky Genetics, crossing Wedding Cake with Gelato 33. Released around 2018, the cultivar represents one of the cleaner expressions of the modern Cookies-line dessert pedigree — a creamy vanilla aroma backed by mild diesel undertones, with effects that skew heavily toward body sedation. THC tests routinely land in the 25-30% range, placing Ice Cream Cake firmly within the premium "exotic" tier on dispensary menus. The cultivar is one of the most-cloned high-THC indicas in California legal markets and a foundational parent for many subsequent dessert-pedigree hybrids that emerged in the late 2010s.
Dispensaries 26
in Sonoma County
Products 92
in stock
Price range $5–$100
in Sonoma County
All92 Flower23 Pre-Rolls19 Cartridges8 Concentrates15 Edibles27 Flower See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $15
$4.29/g Updated Sep 29, 2026 LMFAO Hybrid
Smalls
See all carriers Ice Cream Cake
14g $20 $15.60 Sale
$1.11/g Updated Sep 16, 2026 Box Lunch Indica
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $16
$4.57/g Updated Sep 17, 2026 Glass House Farms Indica
Buds
See all carriers Ice Cream Cake
14g $20
$1.43/g Updated Sep 28, 2026 Box Lunch Indica
Ground Flower
See all carriers Ice Cream Cake
14g $22
$1.57/g Updated Sep 17, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Ice Cream Cake
4g $28
$7/g Updated Sep 16, 2026 SATTVA Cannabis Indica
Buds
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $49 $35 Sale
$10/g Updated Sep 18, 2026 Snowtill Indica
Buds
See all carriers Ice Cream Cake
7g $36
$5.14/g Updated Sep 17, 2026 SATTVA Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Ice Cream Cake
28g $40
$1.43/g Updated Sep 17, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Ice Cream Cake
$80
$2.86/g Updated Sep 28, 2026 LMFAO Indica
See all carriers Ice Cream Cake
$100
$3.57/g Updated Sep 28, 2026 Glass House Farms Indica
Pre-Rolls See all carriers Ice Cream Cake
1g $5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 LMFAO
See all carriers Ice Cream Cake
1g $8 $6.24 Sale
$6.24/piece Updated Sep 16, 2026 Greenline Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
1g $9 $6.30 Sale
$6.30/piece Updated Sep 16, 2026 PUFF Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
1g $10 $7.80 Sale
$7.80/piece Updated Sep 16, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
1g $8
$8/piece Updated Sep 17, 2026 Himalaya Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
1g $8
$8/piece Updated Sep 28, 2026 Greenline
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
$11
$11/piece Updated Sep 28, 2026 Himalaya Indica
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
5pc · 5g $22 $15.40 Sale
$3.08/piece Updated Sep 16, 2026 PUFF Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
7pc · 3.5g $19.99
$2.86/piece Updated Sep 28, 2026 HUMBLE GREENS Indica
Flower
See all carriers Ice Cream Cake
12pc · 3g $45
$3.75/piece Updated Sep 18, 2026 SELFiES Hybrid
Infused
Concentrates See all carriers Ice Cream Cake
1g $12 $8.40 Sale
$8.40/g Updated Sep 17, 2026 LMFAO Cannabis
Solvent
See all carriers Ice Cream Cake
1g $16 $11.20 Sale
$11.20/g Updated Sep 17, 2026 Mendocino Natural Farms
Ice Water Hash
See all carriers Ice Cream Cake
1g $15
$15/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Trading Company (WCTC) Indica
Waxes
See all carriers Ice Cream Cake
1.2g $26 $20.80 Sale
$17.33/g Updated Sep 18, 2026 Nasha
Ice Water Hash
See all carriers Ice Cream Cake
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Emerald Bay Extracts Indica
Rick Simpson Oil (rso)
See all carriers Ice Cream Cake
1g $30
$30/g Updated Sep 18, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Cold Cure Badder
Edibles See all carriers Ice Cream Cake
25mg · 4pk $18 $10.80 Sale
$0.43/mg Updated Sep 18, 2026 KANHA
Also at 10 other stores Mercy Wellness (Cotati)· Sep 17, 2026 $10.80 Visit shop: Ice Cream Cake at Mercy Wellness (Cotati) ↗ MERCY WELLNESS SANTA ROSA· Sep 17, 2026 $12.60 Visit shop: Ice Cream Cake at MERCY WELLNESS SANTA ROSA ↗ Cr Santa Rosa, LLC· Sep 18, 2026 $13 Visit shop: Ice Cream Cake at Cr Santa Rosa, LLC ↗ Flame Dispensary· Sep 18, 2026 $13 Visit shop: Ice Cream Cake at Flame Dispensary ↗ Sgi Santa Rosa LLC· Sep 16, 2026 $14 Visit shop: Ice Cream Cake at Sgi Santa Rosa LLC ↗ Sonoma Cho LLC· Sep 17, 2026 $16.50 Visit shop: Ice Cream Cake at Sonoma Cho LLC ↗ SONOMA CHO LLC (Flora Terra Hwy 12)· Sep 16, 2026 $16.50 Visit shop: Ice Cream Cake at SONOMA CHO LLC (Flora Terra Hwy 12) ↗ Flora Terra (4th St)· Sep 17, 2026 $16.50 Visit shop: Ice Cream Cake at Flora Terra (4th St) ↗ Flora Terra (Empire Industrial)· Sep 17, 2026 $16.50 Visit shop: Ice Cream Cake at Flora Terra (Empire Industrial) ↗ Redwood Herbal Alliance· Sep 18, 2026 $20 Visit shop: Ice Cream Cake at Redwood Herbal Alliance ↗ See all carriers Ice Cream Cake
10mg · 10pk $20 $14 Sale
$1.40/mg Updated Sep 17, 2026 Lost Farm
See all carriers Ice Cream Cake
1000mg · 40pk $40 $28 Sale
$0.03/mg Updated Sep 28, 2026 Emerald Bay Extracts Indica