Home / Sonoma County / Jack Herer Jack Herer ranges $6–$80 across 32 dispensaries in Sonoma County, cheapest $6 at The Cake House, as of Sep 27, 2026.
Updated Sep 27, 2026
How much does Jack Herer cost in other regions?→ uplifted energetic focused happy creative Jack Herer is a sativa-leaning hybrid bred by Sensi Seeds in the Netherlands in the mid-1990s, crossing Haze with Northern Lights #5 and Shiva Skunk. The cultivar is named for the cannabis activist Jack Herer, author of "The Emperor Wears No Clothes" — one of the founding texts of the modern legalization movement. Jack Herer has won multiple Cannabis Cup placements and remains one of the most-recognized cerebral sativas in legal markets worldwide. The aroma layers pine and spice over earthy citrus. Effects are energetic, focus-oriented, and cerebral, with minimal body component. THC tests commonly land in the 18-23% range. The cultivar is a parent of dozens of modern sativa hybrids.
Dispensaries 32
in Sonoma County
Products 144
in stock
Price range $6–$80
in Sonoma County
All144 Flower26 Pre-Rolls44 Cartridges62 Concentrates1 Edibles11 Flower See all carriers Jack Herer
1g $11
$11/g Updated Sep 28, 2026 Solful Handpicked Sativa
Also at 11 other stores 5004 Retail LLC· Sep 29, 2026 $11 Visit shop: Jack Herer at 5004 Retail LLC ↗ Solful· Sep 29, 2026 $11 Visit shop: Jack Herer at Solful ↗ Solful· Sep 29, 2026 $30 Visit shop: Jack Herer at Solful ↗ 465 Retail LLC· Sep 28, 2026 $30 Visit shop: Jack Herer at 465 Retail LLC ↗ 5004 Retail LLC· Sep 29, 2026 $30 Visit shop: Jack Herer at 5004 Retail LLC ↗ 5004 Retail LLC· Sep 29, 2026 $50 Visit shop: Jack Herer at 5004 Retail LLC ↗ Solful· Sep 29, 2026 $50 Visit shop: Jack Herer at Solful ↗ 465 Retail LLC· Sep 28, 2026 $50 Visit shop: Jack Herer at 465 Retail LLC ↗ 5004 Retail LLC· Sep 29, 2026 $80 Visit shop: Jack Herer at 5004 Retail LLC ↗ Solful· Sep 29, 2026 $80 Visit shop: Jack Herer at Solful ↗ 465 Retail LLC· Sep 28, 2026 $80 Visit shop: Jack Herer at 465 Retail LLC ↗ See all carriers Jack Herer
3.5g $20 $15.60 Sale
$4.46/g Updated Sep 16, 2026 Awesome Dope Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
3.5g $20
$5.71/g Updated Sep 28, 2026 Mendocino Natural Farms Hybrid
See all carriers Jack Herer
3.5g $20
$5.71/g Updated Sep 28, 2026 Awesome Dope Sativa
See all carriers Jack Herer
3.5g $40 $24 Sale
$6.86/g Updated Sep 17, 2026 Originals Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
$34
$9.71/g Updated Sep 28, 2026 Six Star Sativa
Pre-Pack
See all carriers Jack Herer
$42
$12/g Updated Sep 28, 2026 SIX STARR Sativa
See all carriers Jack Herer
14g $60 $46.80 Sale
$3.34/g Updated Sep 16, 2026 Awesome Dope Indica
See all carriers Jack Herer
3.5g $55
$15.71/g Updated Sep 17, 2026 Six Star Indica
See all carriers Jack Herer
7g $79.99 $55.99 Sale
$8/g Updated Sep 17, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
14g $68
$4.86/g Updated Sep 17, 2026 Habitat Indica
Smalls
See all carriers Jack Herer
28g $80
$2.86/g Updated Sep 16, 2026 Glass House Farms Indica
See all carriers Jack Herer
28g $80
$2.86/g Updated Sep 28, 2026 Glass House Farms Sativa
Pre-Rolls See all carriers Jack Herer
1.2g $6
$6/piece Updated Sep 28, 2026 Ol' Skool
Infused
See all carriers Jack Herer
1.2g $6
$6/piece Updated Sep 16, 2026 OL SKOOL Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
$6.50
$6.50/piece Updated Sep 28, 2026 West Coast Cure Sativa
Infused Prerolls
See all carriers Jack Herer
1g $8
$8/piece Updated Sep 28, 2026 MOLLYZ Sativa
See all carriers Jack Herer
1.5g $14 $8.40 Sale
$8.40/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
$12 $9.36 Sale
$9.36/piece Updated Sep 16, 2026 Quiet Kings Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.5g $10
$10/piece Updated Sep 16, 2026 OL SKOOL Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.2g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
1.2g $10
$10/piece Updated Sep 16, 2026 Gelato Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.3g $21 $10.50 Sale
$10.50/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
$12
$12/piece Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 2.5g $13.75
$2.75/piece Updated Sep 18, 2026 Daze Off CA Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
3pc · 0.5g $28 $14 Sale
$4.67/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.75g $18 $14.04 Sale
$14.04/piece Updated Sep 16, 2026 hashtag Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1g $20 $15 Sale
$15/piece Updated Sep 18, 2026 Heavy Hitters Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.3g $16
$16/piece Updated Sep 16, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.75g $18
$18/piece Updated Sep 28, 2026 hashtag
Infused
See all carriers Jack Herer
$18
$18/piece Updated Sep 28, 2026 hashtag Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
4pc · 0.75g $20
$5/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
$21
$21/piece Updated Sep 29, 2026 Sluggers Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.5g $36 $21.60 Sale
$4.32/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 0.7g $30 $23.40 Sale
$4.68/piece Updated Sep 16, 2026 hashtag Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
0.7g $36 $25.20 Sale
$25.20/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc $38
$7.60/piece Updated Sep 29, 2026 Sluggers Hit Sativa
Preroll
Cartridges See all carriers Jack Herer
1g $19 $9.50 Sale
$9.50/g Updated Sep 28, 2026 Big Chief Hybrid
See all carriers Jack Herer
1g $19 $9.50 Sale
$9.50/g Updated Sep 16, 2026 Big Chief
See all carriers Jack Herer
1g $18 $10 Sale
$10/g Updated Sep 17, 2026 Tutti Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $20 $10 Sale
$10/g Updated Sep 16, 2026 Cake
See all carriers Jack Herer
1g $14
$14/g Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings Sativa
See all carriers Jack Herer
$14
$14/g Updated Sep 28, 2026 Propane Sativa
510 Thread
See all carriers Jack Herer
1g $14
$14/g Updated Sep 16, 2026 Quiet Kings
See all carriers Jack Herer
$15
$15/g Updated Sep 28, 2026 Hush Sativa
510 Thread
See all carriers Jack Herer
1g $20 $15.60 Sale
$15.60/g Updated Sep 16, 2026 Papa's Herb
See all carriers Jack Herer
1g $20 $15.60 Sale
$15.60/g Updated Sep 16, 2026 Loyalty Vapes
See all carriers Jack Herer
1.25g $32 $16 Sale
$12.80/g Updated Sep 16, 2026 Vior Extracts
See all carriers Jack Herer
1g $23.95 $16.77 Sale
$16.77/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Jack Herer
1g $24 $18.72 Sale
$18.72/g Updated Sep 16, 2026 Papa's Herb
See all carriers Jack Herer
1g $23.99 $19.19 Sale
$19.19/g Updated Sep 18, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Jack Herer
1g $32 $19.20 Sale
$19.20/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $32 $19.20 Sale
$19.20/g Updated Sep 16, 2026 Jeeter
See all carriers Jack Herer
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Loyalty Vapes Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings
See all carriers Jack Herer
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Jack Herer
1000mg $20.25
$20.25/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Jack Herer
1g $26 $20.28 Sale
$20.28/g Updated Sep 16, 2026 Ol' Skool
See all carriers Jack Herer
1g $30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 16, 2026 BLOOM
See all carriers Jack Herer
1g $30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
See all carriers Jack Herer
$22
$22/g Updated Sep 28, 2026 Cabo Sativa
All-In-One
See all carriers Jack Herer
1000mg $32 $22.40 Sale
$22.40/g Updated Sep 16, 2026 BLOOM
See all carriers Jack Herer
1g $26
$26/g Updated Sep 28, 2026 Ol' Skool
See all carriers Jack Herer
1g $34 $26.52 Sale
$26.52/g Updated Sep 16, 2026 ALMORA
See all carriers Jack Herer
1g $40.50 $30 Sale
$30/g Updated Sep 17, 2026 Hanabi
See all carriers Jack Herer
1g $32
$32/g Updated Sep 28, 2026 AbsoluteXtracts Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $32
$32/g Updated Sep 28, 2026 ABX Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $46.99 $32.89 Sale
$32.89/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Jack Herer
1g $34
$34/g Updated Sep 28, 2026 ALMORA Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $50 $35 Sale
$35/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $48 $37.44 Sale
$37.44/g Updated Sep 16, 2026 PAX
See all carriers Jack Herer
1g $50 $39 Sale
$39/g Updated Sep 16, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Jack Herer
$40
$32/g Updated Sep 28, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Jack Herer
$42
$42/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
All-In-One
See all carriers Jack Herer
1g $46
$46/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $50
$50/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Jack Herer
$57
$57/g Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings Sativa
All-In-One
Concentrates See all carriers Jack Herer
1g $17 $11.90 Sale
$11.90/g Updated Sep 17, 2026 Buddies Brand
Sugar
Edibles See all carriers Jack Herer
10mg · 10pk $18 $12.60 Sale
$1.26/mg Updated Sep 16, 2026 Lost Farm
Also at 10 other stores Mercy Wellness Of Cotati· Sep 18, 2026 $14 Visit shop: Jack Herer at Mercy Wellness Of Cotati ↗ Mercy Wellness (Cotati)· Sep 17, 2026 $14 Visit shop: Jack Herer at Mercy Wellness (Cotati) ↗ MERCY WELLNESS SANTA ROSA· Sep 17, 2026 $14 Visit shop: Jack Herer at MERCY WELLNESS SANTA ROSA ↗ Flora Terra (4th St)· Sep 17, 2026 $19 Visit shop: Jack Herer at Flora Terra (4th St) ↗ Sonoma Cho LLC· Sep 17, 2026 $20 Visit shop: Jack Herer at Sonoma Cho LLC ↗ Flora Terra (Empire Industrial)· Sep 17, 2026 $20 Visit shop: Jack Herer at Flora Terra (Empire Industrial) ↗ SONOMA CHO LLC (Flora Terra Hwy 12)· Sep 16, 2026 $20 Visit shop: Jack Herer at SONOMA CHO LLC (Flora Terra Hwy 12) ↗ PHENOTOPIA· Sep 17, 2026 $22 Visit shop: Jack Herer at PHENOTOPIA ↗ Redwood Herbal Alliance· Sep 18, 2026 $25 Visit shop: Jack Herer at Redwood Herbal Alliance ↗ 365 Recreational Cannabis· Sep 17, 2026 $33 Visit shop: Jack Herer at 365 Recreational Cannabis ↗