Home / Sonoma County / Maui Wowie Maui Wowie ranges $5–$80 across 29 dispensaries in Sonoma County, cheapest $5 at The Cake House, as of Sep 30, 2026.
Updated Sep 30, 2026
How much does Maui Wowie cost in other regions?→ uplifted energetic happy creative focused Maui Wowie is a classic Hawaiian sativa whose origins trace to the 1960s and 70s Maui Island grow tradition. One of the first widely-distributed tropical sativas to reach the mainland US market, Maui Wowie helped establish the broader Hawaiian-sativa pedigree that influenced many later tropical hybrids. Flowers carry a distinctive sweet pineapple and tropical-fruit aroma layered over citrus and mild pine. Effects are notably light and uplifting — cerebral, energetic, focus-oriented, with minimal body component — making Maui Wowie the canonical "beach strain" in legal markets. THC tests commonly land in the 14-20% range — moderate by modern standards but characteristic of the older landrace-sativa lineage from which the cultivar descends.
pineapple tropical citrus sweet Dispensaries 29
in Sonoma County
Products 143
in stock
Price range $5–$80
in Sonoma County
All143 Flower23 Pre-Rolls54 Cartridges57 Concentrates2 Edibles7 Flower See all carriers Maui Wowie
3.5g $8.50
$2.43/g Updated Sep 17, 2026 Eyeelle Indica
Buds
See all carriers Maui Wowie
3.5g $15
$4.29/g Updated Sep 29, 2026 LMFAO Hybrid
Smalls
See all carriers Maui Wowie
14g $22
$1.57/g Updated Sep 17, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
3.5g $35
$10/g Updated Sep 29, 2026 Daze Off Sativa
See all carriers Maui Wowie
28g $40
$1.43/g Updated Sep 17, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
3.5g $40
$11.43/g Updated Sep 16, 2026 UpNorth Indica
Buds Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
3.5g $40
$11.43/g Updated Sep 17, 2026 Sense Indica
Buds
See all carriers Maui Wowie
$45
$3.21/g Updated Sep 29, 2026 LMFAO Sativa
See all carriers Maui Wowie
$45
$12.86/g Updated Sep 29, 2026 Northern Harvest Sativa
Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
$80
$2.86/g Updated Sep 29, 2026 LMFAO Sativa
Pre-Rolls See all carriers Maui Wowie
1g $5
$5/piece Updated Sep 29, 2026 LMFAO
See all carriers Maui - Wowie
1g $5
$5/piece Updated Sep 24, 2026 Cizi
See all carriers Maui Wowie
6g $6
$6/piece Updated Sep 18, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $10 $7 Sale
$7/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $10 $7 Sale
$7/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.2g $8.25
$8.25/piece Updated Sep 16, 2026 MOWIE WOWIE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$9
$9/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.3g $14 $9.80 Sale
$9.80/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $14.99 $10.49 Sale
$10.49/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$12
$12/piece Updated Sep 17, 2026 LEFT COAST Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $12
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $20 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 29, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.75g $14
$14/piece Updated Sep 29, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $15
$15/piece Updated Sep 29, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
See all carriers Maui Wowie
2g $28.99 $17.39 Sale
$17.39/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $29.99 $17.99 Sale
$3.60/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $25.99 $18.19 Sale
$3.64/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
3pc · 0.5g $20
$6.67/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
4pc · 0.75g $20
$5/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $23
$4.60/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $32 $23 Sale
$4.60/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc $25
$5/piece Updated Sep 29, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Sativa
Preroll
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.6g $33
$6.60/piece Updated Sep 18, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
14pc · 7g $39
$2.79/piece Updated Sep 17, 2026 TGR Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Maui Wowie
1g $14.50
$14.50/g Updated Sep 17, 2026 Highrise
See all carriers Maui Wowie
1g $15
$15/g Updated Sep 18, 2026 Daze Off CA
See all carriers Maui Wowie
1g $15.35
$15.35/g Updated Sep 18, 2026 Allswell
See all carriers Maui Wowie
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Maui Wowie
1g $27 $16.20 Sale
$16.20/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $27 $16.20 Sale
$16.20/g Updated Sep 29, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $17
$17/g Updated Sep 18, 2026 Pretty Dope Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $18.75
$18.75/g Updated Sep 17, 2026 MOWIE WOWIE
See all carriers Maui Wowie
$18.90
$18.90/g Updated Sep 29, 2026 Jeeter Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
1g $27.99 $19.59 Sale
$19.59/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Maui Wowie
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 EUREKA Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $25.99 $20.79 Sale
$20.79/g Updated Sep 17, 2026 Gelato
See all carriers Maui Wowie
$22
$22/g Updated Sep 28, 2026 Cabo Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1g $32 $22.40 Sale
$22.40/g Updated Sep 29, 2026 BLOOM Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $34 $23.80 Sale
$23.80/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $24
$24/g Updated Sep 29, 2026 Kushy Punch
See all carriers Maui Wowie
1g $26
$26/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
1g $35 $26.25 Sale
$26.25/g Updated Sep 29, 2026 Raw Garden Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $46 $27.60 Sale
$27.60/g Updated Sep 17, 2026 Coldfire Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $28
$28/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
1g $30
$30/g Updated Sep 30, 2026 BLOOM Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $30
$30/g Updated Sep 29, 2026 Papa's Herb
See all carriers Maui Wowie
$30.99
$30.99/g Updated Sep 29, 2026 Jeeter Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1g $30.99
$30.99/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $35
$35/g Updated Sep 30, 2026 Jetty Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Maui Wowie
1g $35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $37
$37/g Updated Sep 30, 2026 Kingpen Sativa
See all carriers Maui Wowie
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Halara Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1g $56 $42 Sale
$42/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Maui Wowie
$56
$56/g Updated Sep 29, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Thread
Concentrates See all carriers Maui Wowie
$19.19
$19.19/g Updated Sep 18, 2026 Tutti
Ice Water Hash
Edibles See all carriers Maui Wowie
100mg · 5pk $15
$0.15/mg Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Maui Wowie
20mg · 5pk $20 $15 Sale
$0.75/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Maui Wowie /
5pk $20
$20/mg Updated Sep 30, 2026 Heavy Hitters Sativa