Home / Sonoma County / Mimosa Mimosa ranges $5–$90 across 23 dispensaries in Sonoma County, cheapest $5 at Cannavine, as of Sep 20, 2026.
Updated Sep 20, 2026
How much does Mimosa cost in other regions?→ uplifted energetic happy focused Mimosa is a sativa-leaning hybrid bred by Symbiotic Genetics, crossing Clementine with Purple Punch. Released in the late 2010s, the cultivar takes its name from the brunch cocktail it evokes — a bright citrus aroma layered over Purple Punch's sweet berry undertones. Effects skew toward cerebral uplift with mild body component, making Mimosa one of the more-popular daytime hybrids on modern dispensary menus. THC tests commonly land in the 19-27% range. The cultivar is widely-cloned across California legal markets and has produced several notable phenotypes including Mimosa Punch and Purple Mimosa, both of which expand on the original's citrus-and-berry signature.
Dispensaries 23
in Sonoma County
Products 53
in stock
Price range $5–$90
in Sonoma County
All53 Flower6 Pre-Rolls25 Cartridges13 Concentrates5 Edibles4 Flower See all carriers Mimosa
3.5g $40 $28 Sale
$8/g Updated Sep 18, 2026 Shasta Flower Co. Indica
Buds
See all carriers Mimosa
3.5g $32
$9.14/g Updated Sep 24, 2026 Fields Family Farmz
N/A
See all carriers Mimosa
3.5g $32
$9.14/g Updated Sep 17, 2026 Fields Family Farmz Indica
Buds
See all carriers Mimosa
14g $90
$6.43/g Updated Sep 17, 2026 Fields Family Farmz Indica
Buds
See all carriers Mimosa
14g $90
$6.43/g Updated Sep 24, 2026 Fields Family Farmz
N/A
Pre-Rolls See all carriers Mimosa
1g $5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 Wave Rider Indica
See all carriers Mimosa
1g $16 $8 Sale
$8/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Mimosa
1.3g $10
$10/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Mimosa
1g $20 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 16, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Mimosa
1g $20 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Mimosa
$18 $14.04 Sale
$14.04/piece Updated Sep 16, 2026 Korova Hybrid
Infused
See all carriers Mimosa
2g $28.50 $14.25 Sale
$14.25/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Mimosa
5pc · 0.5g $30 $15 Sale
$3/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Mimosa
2g $18
$18/piece Updated Sep 28, 2026 Korova
Infused
See all carriers Mimosa
5pc · 0.5g $29.99 $20.99 Sale
$4.20/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Mimosa
$21
$21/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Mimosa
6pc $28 $21.84 Sale
$3.64/piece Updated Sep 16, 2026 Korova Hybrid
Infused
See all carriers Mimosa
2.5g $24
$24/piece Updated Sep 16, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Hybrid
Infused
See all carriers Mimosa
4pc $42
$10.50/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
Concentrates See all carriers Mimosa
1g $12 $8.40 Sale
$8.40/g Updated Sep 17, 2026 Midsfactory
Badder
See all carriers Mimosa
1g $14
$14/g Updated Sep 26, 2026 West Coast Trading Company Sativa
Crumble
See all carriers Mimosa
1g $15
$15/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Trading Company (WCTC)
Waxes
See all carriers Mimosa
$34
$34/g Updated Sep 28, 2026 CREAM OF THE CROP Sativa
Live Resin Badder
Edibles See all carriers Mimosa
10mg · 1pk $13
$1.30/mg Updated Sep 17, 2026 Master Makers Sativa
See all carriers Mimosa
10mg · 10pk $20 $14 Sale
$1.40/mg Updated Sep 17, 2026 Lost Farm