Home / Sonoma County / Sour Diesel Sour Diesel ranges $4.20–$70 across 28 dispensaries in Sonoma County, cheapest $4.20 at The Cake House, as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Sour Diesel cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative focused Sour Diesel — often abbreviated "Sour D" — is a sativa-dominant cultivar that emerged from New York City's underground market in the early-to-mid 1990s. Its precise lineage is contested, with most accounts crediting "AJ" (a grower at the Wetlands music venue) and a cross of Chemdawg and Super Skunk. Sour Diesel was among the first East Coast strains to achieve nationwide reputation in the medical-marijuana era and remains a benchmark sativa.
Dispensaries 28
in Sonoma County
Products 119
in stock
Price range $4–$70
in Sonoma County
All119 Flower29 Pre-Rolls24 Cartridges55 Concentrates11 Flower See all carriers Sour Diesel
3.5g $20
$5.71/g Updated Sep 30, 2026 Origin Craft Cannabis Hybrid
See all carriers Sour Diesel
3.5g $44 $22 Sale
$6.29/g Updated Sep 29, 2026 LAX Hybrid
See all carriers Sour Diesel
7g $38 $22.80 Sale
$3.26/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Sour Diesel
$40 $24 Sale
$6.86/g Updated Sep 17, 2026 Sense Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
7g $35.95 $25.16 Sale
$3.59/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Sativa
Infused Flower
See all carriers Sour Diesel
3.5g $27
$7.71/g Updated Sep 29, 2026 SOL SPIRIT Sativa
Sungrown Outdoor
See all carriers Sour Diesel
3.5g $30
$8.57/g Updated Sep 29, 2026 Ganjeez Hybrid
Smalls
See all carriers Sour Diesel
3.5g $60 $30 Sale
$8.57/g Updated Sep 29, 2026 Sticky Status Hybrid
See all carriers Sour Diesel
3.5g $41
$11.71/g Updated Sep 17, 2026 Daze Off - Sour Diesel Indica
See all carriers Sour Diesel
$45
$12.86/g Updated Sep 29, 2026 Sense Sativa
Pre-Pack
See all carriers Sour Diesel
3.5g $48
$13.71/g Updated Sep 17, 2026 710 Labs Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
14g $50
$3.57/g Updated Sep 17, 2026 Mendocino Natural Farms Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
14g $65
$4.64/g Updated Sep 17, 2026 Ganjeez Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
14g $70
$5/g Updated Sep 17, 2026 lolo Indica
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Sour Diesel
1g $6 $4.20 Sale
$4.20/piece Updated Sep 29, 2026 PUFF Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $5
$5/piece Updated Sep 30, 2026 Quiet Kings Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $6
$6/piece Updated Sep 28, 2026 Heshies Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $12 $7.20 Sale
$7.20/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1.5g $10
$10/piece Updated Sep 29, 2026 Ol' Skool
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $13
$13/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $24 $14.40 Sale
$2.88/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $15
$15/piece Updated Sep 30, 2026 Sense Sativa
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $26 $15.60 Sale
$3.12/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
$18
$18/piece Updated Sep 28, 2026 Bodega Boyz Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
14pc · 0.5g $27.95
$2/piece Updated Sep 29, 2026 PUFF Sativa
See all carriers Sour Diesel
2g $30
$30/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $31
$6.20/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
$46.06
$46.06/piece Updated Sep 18, 2026 Luigi Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Sour Diesel
5g $13 $7.80 Sale
$1.56/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$10.49
$20.98/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
5g $14.99 $10.49 Sale
$2.10/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$17.99 $12.59 Sale
$12.59/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$13
$26/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $13.50
$13.50/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Treez Hybrid
See all carriers Sour Diesel
1g $23 $13.80 Sale
$13.80/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $14
$14/g Updated Sep 29, 2026 Quiet Kings Sativa
See all carriers Sour Diesel
$14
$28/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $24.50 $14.70 Sale
$14.70/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $15
$15/g Updated Sep 26, 2026 NUG Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Sour Diesel
$18
$18/g Updated Sep 30, 2026 Waferz Sativa
510 Thread
See all carriers Sour Diesel
1g $23.99 $19.19 Sale
$19.19/g Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Sour Diesel
1g $40 $20 Sale
$20/g Updated Sep 29, 2026 Dabwoods Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $28.99 $20.29 Sale
$20.29/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $29.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 17, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Sour Diesel
$21
$21/g Updated Sep 28, 2026 NUG Sativa
510 Thread
See all carriers Sour Diesel
1g $30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
$23
$23/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
$25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
510 Thread
See all carriers Sour Diesel
1g $26
$26/g Updated Sep 29, 2026 Ol' Skool
See all carriers Sour Diesel
$28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
1g $28
$28/g Updated Sep 29, 2026 AbsoluteXtracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
$29.99
$29.99/g Updated Sep 29, 2026 Cake Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
1g $35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $50 $35 Sale
$35/g Updated Sep 29, 2026 Solful Sativa
See all carriers Sour Diesel
$46.06
$46.06/g Updated Sep 18, 2026 Luigi
Concentrates See all carriers Sour Diesel
1g $16 $12 Sale
$12/g Updated Sep 29, 2026 Himalaya Sativa
Live Resins Live_resin
See all carriers Sour Diesel
1g $14
$14/g Updated Sep 17, 2026 Himalaya
Sauce
See all carriers Sour Diesel
1g $30 $15 Sale
$15/g Updated Sep 16, 2026 Quiet Kings
Cold Cure Badder
See all carriers Sour Diesel
1g $24
$24/g Updated Sep 29, 2026 Quiet Kings Sativa
Rosins
See all carriers Sour Diesel
$60
$60/g Updated Sep 29, 2026 THE BRYANTIST - Sativa
Live Rosin