Home / Ventura / Pineapple Express Pineapple Express ranges $6.60–$75 across 14 dispensaries in Ventura, cheapest $6.60 at Hpc Of Oxnard LLC, as of Oct 1, 2026.
Updated Oct 1, 2026
How much does Pineapple Express cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative relaxed Pineapple Express achieved mainstream cultural prominence following the 2008 Seth Rogen / James Franco film of the same name. While the strain existed in various forms prior, the film catalyzed widespread commercial production by breeders responding to consumer demand. Modern Pineapple Express is typically a cross of Trainwreck and Hawaiian, producing a sativa-dominant hybrid with pronounced tropical-fruit aromatics.
pineapple tropical sweet pine Dispensaries 14
in Ventura
Products 107
in stock
Price range $7–$75
in Ventura
All107 Flower12 Pre-Rolls29 Cartridges60 Edibles6 Flower See all carriers Pineapple Express
$19 $13.30 Sale
$3.80/g Updated Oct 1, 2026 Soma Rosa Sativa
Pre-Pack
See all carriers Pineapple Express
$37 $25.90 Sale
$3.70/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
$26.60
$3.80/g Updated Sep 30, 2026 KINGROLL
See all carriers Pineapple Express
7g $28.05
$4.01/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Hybrid
Flowers
See all carriers Pineapple Express
7g $42 $29.40 Sale
$4.20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Pineapple Express
3.5g $60 $30 Sale
$8.57/g Updated Sep 17, 2026 Duffy$ Indica
See all carriers Pineapple Express
$36.10
$5.16/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
3.5g $40.05
$11.44/g Updated Sep 17, 2026 ICED Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Pineapple Express
$75
$10.71/g Updated Sep 29, 2026 KINGROLL Sativa
Infused
Pre-Rolls See all carriers Pineapple Express
1g $7
$7/piece Updated Sep 17, 2026 Explicit Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $14 $7 Sale
$7/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
$7.50
$7.50/piece Updated Sep 30, 2026 Ol' Skool
Flower
See all carriers Pineapple Express
$8
$8/piece Updated Sep 29, 2026 Grasshoppers Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $10 $8.25 Sale
$8.25/piece Updated Sep 30, 2026 Sparkiez
See all carriers Pineapple Express
2pc · 1g $9
$4.50/piece Updated Sep 30, 2026 CAT4
Preroll
See all carriers Pineapple Express
1g $20 $10 Sale
$10/piece Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
2pc · 1g $25 $10 Sale
$5/piece Updated Sep 17, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $10.83
$10.83/piece Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$12.50
$12.50/piece Updated Sep 30, 2026 Froot Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
$12.50
$12.50/piece Updated Sep 30, 2026 Ol' Skool
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $25 $12.50 Sale
$12.50/piece Updated Sep 17, 2026 Froot Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.5g $25.05 $17.54 Sale
$17.54/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $19.20
$3.84/piece Updated Sep 29, 2026 CAT4
Preroll
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $39 $19.50 Sale
$3.90/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $19.60
$3.92/piece Updated Sep 30, 2026 Paletas
Preroll
See all carriers Pineapple Express
5pc · 3g $30 $21 Sale
$4.20/piece Updated Oct 1, 2026 Gelato Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
0.6g $24.50
$24.50/piece Updated Sep 30, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
2.5g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $29 $24.94 Sale
$4.99/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
2g $27
$27/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc $27.85
$5.57/piece Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Pineapple Express
5pc $29.90
$5.98/piece Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $30.80
$6.16/piece Updated Sep 29, 2026 Claybourne
Preroll
See all carriers Pineapple Express
5pc $34
$6.80/piece Updated Sep 30, 2026 Claybourne Co.
Preroll
Cartridges See all carriers Pineapple Express
1g $11.50
$11.50/g Updated Sep 30, 2026 Allswell Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $25 $12.50 Sale
$12.50/g Updated Sep 17, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Pineapple Express
5g $13
$2.60/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $28 $14 Sale
$14/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$15
$15/g Updated Sep 30, 2026 CAT4
See all carriers Pineapple Express
1g $22.50 $15.75 Sale
$15.75/g Updated Sep 30, 2026 Gramlin Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Allswell
See all carriers Pineapple Express
1.25g $17
$13.60/g Updated Sep 30, 2026 Vior Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $17.10
$17.10/g Updated Sep 30, 2026 Muha Meds Sativa
See all carriers Pineapple Express
$25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Oct 1, 2026 Gelato Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1g $35 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 17, 2026 Micro Greenz
See all carriers Pineapple Express
1g $18
$18/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
$26 $18.20 Sale
$18.20/g Updated Oct 1, 2026 Geek THCx Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $27.05 $18.94 Sale
$18.94/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $22.32 $19.55 Sale
$19.55/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $28.05 $19.63 Sale
$19.63/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
$30.05 $21.04 Sale
$21.04/g Updated Sep 17, 2026 turn Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $32.05 $22.43 Sale
$22.43/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Pineapple Express
$22.50
$22.50/g Updated Sep 30, 2026 Gelato Canna
See all carriers Pineapple Express
$30 $22.50 Sale
$22.50/g Updated Sep 30, 2026 Gelato Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
$23.80
$23.80/g Updated Sep 30, 2026 turn
See all carriers Pineapple Express
$24.14
$24.14/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Hybrid
Vape Cartridges
See all carriers Pineapple Express
1g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
$25
$25/g Updated Oct 1, 2026 BLOOM Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1g $70 $25.20 Sale
$25.20/g Updated Sep 17, 2026 PlugPlay
See all carriers Pineapple Express
$35 $26.25 Sale
$26.25/g Updated Sep 30, 2026 Gelato Hybrid
Ready To Use
See all carriers Pineapple Express
$26.60
$26.60/g Updated Sep 30, 2026 PlugPlay
See all carriers Pineapple Express
$26.85
$26.85/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$26.85
$26.85/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1000mg $28
$28/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
$28.90
$28.90/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $29
$29/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
$30
$30/g Updated Oct 1, 2026 turn Sativa
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $30.05
$30.05/g Updated Sep 17, 2026 Micro Bar
See all carriers Pineapple Express
$30.25
$30.25/g Updated Sep 30, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
1000mg $32
$32/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
$33.25
$33.25/g Updated Sep 30, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
$34
$27.20/g Updated Sep 30, 2026 Stealthy Air
See all carriers Pineapple Express
1g $37
$37/g Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Pineapple Express
1g $37
$37/g Updated Sep 30, 2026 ROVE Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$37.10
$37.10/g Updated Sep 30, 2026 PAX
See all carriers Pineapple Express
1g $55.05 $38.54 Sale
$38.54/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Pineapple Express
$40.85
$40.85/g Updated Sep 30, 2026 ROVE
See all carriers Pineapple Express
1g $60.05 $42.04 Sale
$42.04/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Pineapple Express
1g $65.05 $45.54 Sale
$45.54/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Pineapple Express
$54.65
$54.65/g Updated Sep 30, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Pineapple Express
1g $55
$55/g Updated Sep 30, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$59.20
$59.20/g Updated Sep 30, 2026 Heavy Hitters
Edibles See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $6.60
$0.07/mg Updated Sep 30, 2026 Froot Sativa
Edibles
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $10.25 $7.17 Sale
$0.07/mg Updated Sep 30, 2026 KingChews Sativa
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $8.25
$0.08/mg Updated Sep 30, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $9
$0.09/mg Updated Sep 17, 2026 Froot
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $12
$0.12/mg Updated Sep 28, 2026 Froot Sativa