Home / Ventura / Strawberry Cough Strawberry Cough ranges $4.25–$57.50 across 14 dispensaries in Ventura, cheapest $4.25 at Yuma Way Ca LLC, as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Strawberry Cough cost in other regions?→ uplifted happy energetic creative focused Strawberry Cough originated in the early 2000s and was popularized by New York breeder Kyle Kushman. The cultivar's lineage traces through Strawberry Fields and Haze, producing a sativa-leaning hybrid with a distinctive sweet-strawberry aroma layered over earthy berry undertones. The "cough" in the name references an apocryphal claim — disputed but persistent in cannabis lore — that the strain stops users from coughing on the inhale, despite its high THC. Effects are cerebral and sativa: mood-elevating, focus-oriented, energetic, with minimal body component. THC tests commonly land in the 15-20% range. Strawberry Cough remains one of the most-recognizable East-Coast-pedigree sativas on California legal-market shelves.
strawberry sweet berry earthy Dispensaries 14
in Ventura
Products 97
in stock
Price range $4–$59
in Ventura
All97 Flower10 Pre-Rolls31 Cartridges51 Concentrates4 Edibles1 Flower See all carriers Strawberry Cough
3.5g $31.99 $22.39 Sale
$6.40/g Updated Sep 16, 2026 Oakfruitland (OFL) Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $26.75
$7.64/g Updated Sep 30, 2026 Oakfruitland Sativa
See all carriers Strawberry Cough
7g $47.98 $33.59 Sale
$4.80/g Updated Sep 16, 2026 Oakfruitland (OFL) Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
7g $35
$5/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $90 $35.10 Sale
$10.03/g Updated Sep 17, 2026 UpNorth Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
$36.10
$5.16/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$57.50
$16.43/g Updated Sep 29, 2026 UpNorth
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Strawberry Cough
1g $4.25
$4.25/piece Updated Sep 30, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
7g $5
$5/piece Updated Sep 30, 2026 hashtag
See all carriers Strawberry Cough
$5
$5/piece Updated Sep 30, 2026 Gelato
Flower
See all carriers Strawberry Cough
1g $9.05
$9.05/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti - Diamond Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $20 $10 Sale
$10/piece Updated Sep 17, 2026 DIME BAG Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $14.50 $10.15 Sale
$10.15/piece Updated Sep 30, 2026 Gramlin
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $14 $12.04 Sale
$12.04/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $18.50 $12.95 Sale
$12.95/piece Updated Sep 30, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$14.95
$14.95/piece Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
1g $16
$16/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.5g $31.99 $19.19 Sale
$3.84/piece Updated Sep 16, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $39 $19.50 Sale
$3.90/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $40 $20 Sale
$4/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc $21.60
$4.32/piece Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
2.5g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
2g $27
$27/piece Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc $27.85
$5.57/piece Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
5pc $34
$6.80/piece Updated Sep 30, 2026 Claybourne Co.
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $35
$7/piece Updated Sep 29, 2026 Jeeter
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
4pc · 0.75g $70 $35 Sale
$8.75/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
6pc · 0.6g $50
$8.33/piece Updated Sep 17, 2026 ROVE Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Strawberry Cough
$18 $9 Sale
$9/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
5g $10.66
$2.13/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $11
$11/g Updated Sep 30, 2026 C4
See all carriers Strawberry Cough
1g $11.50
$11.50/g Updated Sep 30, 2026 Allswell Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 29, 2026 BUDDIE'S BRAND Sativa
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
1g $14.47
$14.47/g Updated Sep 16, 2026 Allswell
See all carriers Strawberry Cough
1g $15.05
$15.05/g Updated Sep 17, 2026 Micro Greenz
See all carriers Strawberry Cough
$15.20
$15.20/g Updated Sep 28, 2026 Micro Greenz
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
1g $22.50 $15.75 Sale
$15.75/g Updated Sep 30, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $16
$32/g Updated Sep 17, 2026 STIIIZY - Original
See all carriers Strawberry Cough
1g $24.05 $16.84 Sale
$16.84/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $24.50 $17.15 Sale
$17.15/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $18
$18/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
1g $27 $18.90 Sale
$18.90/g Updated Sep 17, 2026 Geek THCx
See all carriers Strawberry Cough
1g $27.05 $18.94 Sale
$18.94/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $18.97
$18.97/g Updated Sep 30, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $22.32 $19.55 Sale
$19.55/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $31.90 $21.36 Sale
$21.36/g Updated Sep 30, 2026 Dime Industries Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $31.22 $21.85 Sale
$21.85/g Updated Sep 16, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $26.40 $22.05 Sale
$22.05/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$30 $22.50 Sale
$22.50/g Updated Sep 29, 2026 Gelato Sativa
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
1g $23.50
$23.50/g Updated Sep 30, 2026 Geek THCx Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$24.14
$24.14/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
Vape Cartridges
See all carriers Strawberry Cough
1g $50 $25 Sale
$25/g Updated Sep 17, 2026 Dime Industries
See all carriers Strawberry Cough
$35 $26.25 Sale
$26.25/g Updated Sep 29, 2026 Gelato Sativa
Ready To Use
See all carriers Strawberry Cough
$26.85
$26.85/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 17, 2026 Rove -
See all carriers Strawberry Cough
$28.90
$28.90/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $29
$29/g Updated Sep 16, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
1g $29
$29/g Updated Sep 16, 2026 Kushy Punch
See all carriers Strawberry Cough
1g $75 $30 Sale
$30/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $30.05
$30.05/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Strawberry Cough
1g $45.05 $31.53 Sale
$31.53/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Strawberry Cough
$33.60
$33.60/g Updated Sep 30, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
$38.50
$38.50/g Updated Sep 29, 2026 ROVE Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
$40.40
$40.40/g Updated Sep 30, 2026 Dime Industries
See all carriers Strawberry Cough
$40.85
$40.85/g Updated Sep 30, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
$54.65
$54.65/g Updated Sep 30, 2026 Heavy Hitters
Concentrates See all carriers Strawberry Cough
1.2g $30 $12 Sale
$10/g Updated Sep 17, 2026 ALMORA
Badder
See all carriers Strawberry Cough
1g $13
$13/g Updated Sep 16, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Badder
Edibles See all carriers Strawberry Cough
20mg · 5pk $20.05 $14.04 Sale
$0.70/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters