Home / Alameda County / Banana OG Banana OG ranges $9–$50 across 15 dispensaries in Alameda County, cheapest $9 at The Apothecarium, as of Sep 26, 2026.
Updated Sep 26, 2026
How much does Banana OG cost in other regions?→ Banana OG is an indica-dominant cross of OG Kush with a banana-leaning phenotype, popularized by Hortilab seeds. The cultivar earned its reputation as a "creeper" — onset typically takes 5 to 10 minutes before strong body sedation sets in. The terpene profile presents an unusually clear sweet, overripe-banana aroma backed by classic OG diesel undertones. Effects skew strongly toward physical relaxation with appetite stimulation, making Banana OG a common evening or pre-sleep pick across California legal markets. THC tests commonly land in the 20-22% range. The cultivar is often confused with similar OG-line banana hybrids; Banana OG specifically refers to the Hortilab heritage line.
banana sweet tropical earthy Dispensaries 15
in Alameda County
Products 30
in stock
Price range $9–$50
in Alameda County
All30 Flower2 Pre-Rolls10 Cartridges18 Flower See all carriers Banana OG
3.5g $49.98 $34.99 Sale
$10/g Updated Sep 17, 2026 Heirbloom Legacy Flower Indica
Buds
See all carriers Banana OG
3.5g $62 $37.20 Sale
$10.63/g Updated Sep 28, 2026 Heirbloom Hybrid
Pre Pack
Pre-Rolls See all carriers Banana OG
$9
$9/piece Updated Sep 28, 2026 Heirbloom Hybrid
See all carriers Banana OG
1.5g $31 $21.70 Sale
$21.70/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Banana OG
2.5g $48 $33.60 Sale
$33.60/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Banana OG
14pc · 0.5g $35
$2.50/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Indica
See all carriers Banana OG
$35.99
$35.99/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Hybrid
Infused
See all carriers Banana OG
5g $40
$40/piece Updated Sep 17, 2026 Rosin Tech Labs Hybrid
Infused
See all carriers Banana OG
5pc · 2.5g $42
$8.40/piece Updated Sep 28, 2026 Claybourne Indica
Infused
Cartridges See all carriers Banana OG
1g $26 $18.20 Sale
$18.20/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Banana OG
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 EUREKA
See all carriers Banana OG
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 EUREKA Indica
See all carriers Banana OG
$44.98 $22.49 Sale
$22.49/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Banana OG
1g $38 $26.60 Sale
$26.60/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Banana OG
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Banana OG
1g $45 $31.50 Sale
$31.50/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Banana OG
1g $34
$34/g Updated Sep 28, 2026 Micro Bar Indica
See all carriers Banana OG
1g $38
$38/g Updated Sep 26, 2026 Dabwoods
See all carriers Banana OG
1g $38.05
$38.05/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Banana OG
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Indica
All-In-One
See all carriers Banana OG
1g $45
$45/g Updated Sep 28, 2026 Dabwoods
See all carriers Banana OG
$50
$50/g Updated Sep 28, 2026 Micro Bar Indica
All-In-One