Home / San Jose / Lemon Cherry Gelato
Lemon Cherry Gelato Hybrid Lemon Cherry Gelato ranges $5.99–$45.99 across 9 dispensaries in San Jose, cheapest $5.99 at Olive Tree Patients Association, as of Oct 1, 2026.
Updated Oct 1, 2026
How much does Lemon Cherry Gelato cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Lemon Cherry Gelato is a balanced hybrid bred by Backpack Boyz, crossing Sunset Sherbet, Girl Scout Cookies, and Lemon Pound Cake. The cultivar has become one of the most-recognizable Backpack Boyz releases of the early 2020s and a defining example of the lemon-pedigree wave within the modern Cookies-line dessert tier. Flowers carry a complex aroma: sharp citrus over cherry-candy sweetness with mild OG-line gas undertones. Effects are balanced — body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift — and THC tests routinely land in the 25-30% range. Lemon Cherry Gelato is widely-cloned across California legal markets and frequently appears within the premium "exotic" tier on dispensary menus.
Dispensaries 9
in San Jose
Products 39
in stock
Price range $6–$60
in San Jose
All39 Flower9 Pre-Rolls10 Cartridges19 Concentrates1 Flower See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $19.99 $14.99 Sale
$4.28/g Updated Oct 1, 2026 Golden State Canna Hybrid
Premium
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $19.99
$5.71/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$21.75
$4.35/g Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $44.99 $22.49 Sale
$6.43/g Updated Oct 1, 2026 Happy Trails Farm Hybrid
Private Reserve
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $59.99 $29.99 Sale
$8.57/g Updated Oct 1, 2026 Sticky Status Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $55.07 $41.30 Sale
$11.80/g Updated Oct 1, 2026 Lumpy's Flowers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14g $45.99
$3.29/g Updated Sep 30, 2026 Allswell Indica
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Lemon Cherry Gelato
$5.99
$5.99/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.7g $10 $7.50 Sale
$7.50/piece Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hybrid
Infused Infused Blunt Packs
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $16.99 $8.49 Sale
$8.49/piece Updated Oct 1, 2026 MADE Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$9.99
$9.99/piece Updated Sep 28, 2026 MADE
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $13.01
$13.01/piece Updated Oct 1, 2026 Lumpy's Flowers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$14
$14/piece Updated Oct 2, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 0.5g $21.03 $15.77 Sale
$3.15/piece Updated Sep 30, 2026 PUFF Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc $16.99
$3.40/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF
Preroll
Cartridges See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $19.99 $13.99 Sale
$13.99/g Updated Oct 1, 2026 Papa's Herb Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$15
$15/g Updated Oct 2, 2026 Big Tree
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$15
$15/g Updated Oct 2, 2026 Smoakland
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$15
$15/g Updated Oct 2, 2026 ICED Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$16
$16/g Updated Oct 2, 2026 Papa's Herb Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $21.99 $16.49 Sale
$16.49/g Updated Oct 1, 2026 8-BIT Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $34.99 $17.49 Sale
$17.49/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Hybrid
Also at 5 other stores Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $20.29 See this shop: Lemon Cherry Gelato at Vmk, Inc. → Jn Development, Inc.· Oct 1, 2026 $21.76 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Jn Development, Inc. ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $22.39 See this shop: Lemon Cherry Gelato at Vmk, Inc. → Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $22.99 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Bundy Canyon, LLC ↗ Jn Development, Inc.· Oct 1, 2026 $23.85 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Jn Development, Inc. ↗ See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $29.99 $17.99 Sale
$17.99/g Updated Oct 1, 2026 Muha Meds Sativa
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $19.99
$19.99/g Updated Sep 30, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $38.99 $23.39 Sale
$23.39/g Updated Oct 1, 2026 Kushy Punch Sativa
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $46.99 $23.49 Sale
$23.49/g Updated Oct 1, 2026 Dabwoods Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35.99 $25.19 Sale
$25.19/g Updated Sep 30, 2026 CAKE she hits different Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26
$26/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Hybrid