Home / San Jose / Pineapple Express Pineapple Express ranges $5.60–$83 across 17 dispensaries in San Jose, cheapest $5.60 at Jn Development, Inc., as of Oct 1, 2026.
Updated Oct 1, 2026
How much does Pineapple Express cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative relaxed Pineapple Express achieved mainstream cultural prominence following the 2008 Seth Rogen / James Franco film of the same name. While the strain existed in various forms prior, the film catalyzed widespread commercial production by breeders responding to consumer demand. Modern Pineapple Express is typically a cross of Trainwreck and Hawaiian, producing a sativa-dominant hybrid with pronounced tropical-fruit aromatics.
pineapple tropical sweet pine Dispensaries 17
in San Jose
Products 121
in stock
Price range $0–$83
in San Jose
All121 Flower9 Pre-Rolls31 Cartridges70 Concentrates7 Edibles4 Flower See all carriers Pineapple Express
7g $40.99 $24.59 Sale
$3.51/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused Flower
See all carriers Pineapple Express
7g $39.99 $29.99 Sale
$4.28/g Updated Sep 30, 2026 KINGROLL Sativa
Infused Flower
See all carriers Pineapple Express
3.5g $33.99
$9.71/g Updated Oct 1, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Pre-Packaged Flowers
See all carriers Pineapple Express
3.5g $50 $35 Sale
$10/g Updated Sep 30, 2026 UpNorth Humboldt Hybrid
Premium
See all carriers Pineapple Express
$40
$5.71/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
Infused Flower
Pre-Rolls See all carriers Pineapple Express
0.6g $7 $5.60 Sale
$5.60/piece Updated Sep 30, 2026 Lime Sativa
Infused
Also at 5 other stores Jn Development, Inc.· Oct 1, 2026 $5.60 Visit shop: Pineapple Express at Jn Development, Inc. ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $6.99 See this shop: Pineapple Express at Vmk, Inc. → Jn Development, Inc.· Oct 1, 2026 $20.82 Visit shop: Pineapple Express at Jn Development, Inc. ↗ Jn Development, Inc.· Sep 30, 2026 $20.82 Visit shop: Pineapple Express at Jn Development, Inc. ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $20.99 See this shop: Pineapple Express at Vmk, Inc. → See all carriers Pineapple Express
$8 $5.60 Sale
$5.60/piece Updated Sep 30, 2026 Lime Sativa
Infused Pre-Roll
See all carriers Pineapple Express
$6
$6/piece Updated Oct 2, 2026 Ol' Skool
See all carriers Pineapple Express
$9 $6.30 Sale
$6.30/piece Updated Oct 1, 2026 Lime Sativa
Flower
See all carriers Pineapple Express
$8
$8/piece Updated Oct 2, 2026 Grasshopper
See all carriers Pineapple Express
$12 $8.40 Sale
$8.40/piece Updated Sep 30, 2026 Gramlin Hybrid
Infused Pre-Roll
See all carriers Pineapple Express
2pc · 1g $9
$4.50/piece Updated Oct 2, 2026 ROVE
See all carriers Pineapple Express
$10
$10/piece Updated Oct 2, 2026 Ol' Skool
See all carriers Pineapple Express
$10.99
$10.99/piece Updated Sep 27, 2026 Gramlin
Preroll
See all carriers Pineapple Express
1g $15.99 $11.19 Sale
$11.19/piece Updated Oct 1, 2026 Gramlin
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $15
$15/piece Updated Oct 1, 2026 Froot Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
$15
$15/piece Updated Oct 2, 2026 Froot
See all carriers Pineapple Express
1.5g $21.99 $15.39 Sale
$15.39/piece Updated Oct 1, 2026 ICED Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
0.5g $27.99 $16.79 Sale
$16.79/piece Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
Also at 4 other stores Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $19.19 Visit shop: Pineapple Express at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $29.99 See this shop: Pineapple Express at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Oct 1, 2026 $34.99 Visit shop: Pineapple Express at Vmk, Inc. ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $39.99 See this shop: Pineapple Express at Vmk, Inc. → See all carriers Pineapple Express
$16.99
$16.99/piece Updated Sep 27, 2026 Claybourne Co.
Preroll
See all carriers Pineapple Express
0.6g $32.99 $24.74 Sale
$24.74/piece Updated Oct 1, 2026 Gelato Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 3g $26
$5.20/piece Updated Oct 2, 2026 Gelato
See all carriers Pineapple Express
5pc · 3g $39 $27.30 Sale
$5.46/piece Updated Oct 1, 2026 Lime Sativa
Flower
See all carriers Pineapple Express
1g $28.01
$28.01/piece Updated Sep 30, 2026 Explicit Sativa
Infused
Cartridges See all carriers Pineapple Express
0.5g $15.99 $7.99 Sale
$15.98/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Hybrid
Also at 7 other stores Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $16.49 Visit shop: Pineapple Express at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $19.59 See this shop: Pineapple Express at Vmk, Inc. → Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $19.99 Visit shop: Pineapple Express at Bundy Canyon, LLC ↗ Jn Development, Inc.· Oct 1, 2026 $20.31 Visit shop: Pineapple Express at Jn Development, Inc. ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $20.99 See this shop: Pineapple Express at Vmk, Inc. → Jn Development, Inc.· Sep 30, 2026 $21.76 Visit shop: Pineapple Express at Jn Development, Inc. ↗ Jn Development, Inc.· Oct 1, 2026 $21.76 Visit shop: Pineapple Express at Jn Development, Inc. ↗ See all carriers Pineapple Express
$10
$10/g Updated Oct 2, 2026 Smoakland
See all carriers Pineapple Express
1g $19.99 $11.99 Sale
$11.99/g Updated Oct 1, 2026 Left Coast Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$12.06
$12.06/g Updated Oct 1, 2026 Gramlin Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$14.99
$29.98/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$16
$16/g Updated Oct 2, 2026 Papa's Herb
See all carriers Pineapple Express
1g $22.99 $16.09 Sale
$16.09/g Updated Oct 1, 2026 Gramlin Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $26.99 $16.19 Sale
$16.19/g Updated Oct 1, 2026 Muha Meds Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $34.99 $17.49 Sale
$17.49/g Updated Oct 1, 2026 CAKE she hits different Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $23.99 $17.99 Sale
$17.99/g Updated Oct 1, 2026 Daze Off
See all carriers Pineapple Express
$18
$18/g Updated Oct 1, 2026 Micro Greenz Sativa
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
$19.43
$19.43/g Updated Sep 30, 2026 Gramlin Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $24.99 $19.99 Sale
$19.99/g Updated Oct 1, 2026 Raw Garden Hybrid
Also at 4 other stores Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $20.29 Visit shop: Pineapple Express at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $24.99 See this shop: Pineapple Express at Vmk, Inc. → Jn Development, Inc.· Oct 1, 2026 $26 Visit shop: Pineapple Express at Jn Development, Inc. ↗ Jn Development, Inc.· Sep 30, 2026 $26 Visit shop: Pineapple Express at Jn Development, Inc. ↗ See all carriers Pineapple Express
$20
$20/g Updated Oct 2, 2026 CAT4
See all carriers Pineapple Express
1g $28.99 $20.29 Sale
$20.29/g Updated Oct 1, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $29.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Oct 1, 2026 AbsoluteXtracts Sativa
See all carriers Pineapple Express
$23
$23/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$29 $23.20 Sale
$23.20/g Updated Oct 1, 2026 Gramlin Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $29.02 $23.22 Sale
$23.22/g Updated Oct 1, 2026 turn Sativa
Also at 4 other stores Jn Development, Inc.· Sep 30, 2026 $23.22 Visit shop: Pineapple Express at Jn Development, Inc. ↗ Jn Development, Inc.· Sep 30, 2026 $23.22 Visit shop: Pineapple Express at Jn Development, Inc. ↗ Jn Development, Inc.· Oct 1, 2026 $23.22 Visit shop: Pineapple Express at Jn Development, Inc. ↗ Vmk, Inc.· Oct 1, 2026 $26.24 Visit shop: Pineapple Express at Vmk, Inc. ↗ See all carriers Pineapple Express
1g $38.99 $23.39 Sale
$23.39/g Updated Oct 1, 2026 ROVE Hybrid
Vape Kits
See all carriers Pineapple Express
1g $34.99 $24.49 Sale
$24.49/g Updated Sep 30, 2026 Timeless Hybrid
See all carriers Pineapple Express
0.5g $34.99 $24.49 Sale
$48.98/g Updated Sep 30, 2026 Vior Extracts Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $31 $24.80 Sale
$24.80/g Updated Sep 30, 2026 BLOOM Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$25
$25/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$36 $25.20 Sale
$25.20/g Updated Sep 30, 2026 Jetty
Aio
See all carriers Pineapple Express
1g $25.30
$25.30/g Updated Oct 1, 2026 Micro Greenz Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $30.03 $25.53 Sale
$25.53/g Updated Oct 1, 2026 Halara Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$38 $26.60 Sale
$26.60/g Updated Sep 30, 2026 Plug & Play Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $27.03
$27.03/g Updated Sep 30, 2026 Gelato Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $35.99 $28.79 Sale
$28.79/g Updated Oct 1, 2026 PlugPlay Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$30
$30/g Updated Oct 2, 2026 PlugPlay
See all carriers Pineapple Express
1g $34.99
$34.99/g Updated Sep 30, 2026 Micro Bar Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $39.99
$39.99/g Updated Sep 30, 2026 Jetty Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $59.99 $41.99 Sale
$41.99/g Updated Sep 30, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $59.99 $41.99 Sale
$41.99/g Updated Oct 1, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$45
$45/g Updated Oct 1, 2026 Jetty Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
$53
$53/g Updated Oct 1, 2026 Jetty Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $54.99
$54.99/g Updated Sep 30, 2026 PAX Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $65
$65/g Updated Sep 24, 2026 ROVE Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $82
$82/g Updated Sep 24, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$83
$83/g Updated Oct 1, 2026 Heavy Hitters Hybrid
All-In-One
Concentrates See all carriers Pineapple Express
$13.99
$13.99/g Updated Sep 28, 2026 Allswell
Concentrate
See all carriers Pineapple Express
$17.99
$17.99/g Updated Sep 27, 2026 Gramlin
Concentrate
See all carriers Pineapple Express
$27.99
$27.99/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co.
Concentrate
See all carriers Pineapple Express
$27.99
$27.99/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin
Concentrate
See all carriers Pineapple Express
$40
$40/g Updated Oct 2, 2026 ROVE
See all carriers Pineapple Express
$40
$40/g Updated Oct 2, 2026 PAX
See all carriers Pineapple Express
$41.99
$41.99/g Updated Sep 28, 2026 ROVE
Concentrate
Edibles See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $12
$0.12/mg Updated Oct 1, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
100mg $15
$0.15/mg Updated Sep 24, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $18
$0.18/mg Updated Sep 28, 2026 KingChews Sativa