Home / San Jose / Strawberry Cough Strawberry Cough ranges $4.49–$55 across 14 dispensaries in San Jose, cheapest $4.49 at Bundy Canyon, LLC, as of Oct 1, 2026.
Updated Oct 1, 2026
How much does Strawberry Cough cost in other regions?→ uplifted happy energetic creative focused Strawberry Cough originated in the early 2000s and was popularized by New York breeder Kyle Kushman. The cultivar's lineage traces through Strawberry Fields and Haze, producing a sativa-leaning hybrid with a distinctive sweet-strawberry aroma layered over earthy berry undertones. The "cough" in the name references an apocryphal claim — disputed but persistent in cannabis lore — that the strain stops users from coughing on the inhale, despite its high THC. Effects are cerebral and sativa: mood-elevating, focus-oriented, energetic, with minimal body component. THC tests commonly land in the 15-20% range. Strawberry Cough remains one of the most-recognizable East-Coast-pedigree sativas on California legal-market shelves.
strawberry sweet berry earthy Dispensaries 14
in San Jose
Products 95
in stock
Price range $4–$115
in San Jose
All95 Flower8 Pre-Rolls33 Cartridges47 Concentrates6 Edibles1 Flower See all carriers Strawberry Cough
$10
$2.86/g Updated Oct 2, 2026 BAGGIE BUDS
See all carriers Strawberry Cough
7g $40.99 $24.59 Sale
$3.51/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Sativa
Infused Flower
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $32.02
$9.15/g Updated Sep 30, 2026 Oakfruitland Sativa
Premium
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $49.99 $34.99 Sale
$10/g Updated Sep 30, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
Premium
Pre-Rolls See all carriers Strawberry Cough
1g $5.99 $4.49 Sale
$4.49/piece Updated Oct 1, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$5
$5/piece Updated Oct 2, 2026 Gelato
See all carriers Strawberry Cough
1g $11.99 $8.39 Sale
$8.39/piece Updated Oct 1, 2026 UpNorth Humboldt Hybrid
See all carriers Strawberry Cough
$12 $8.40 Sale
$8.40/piece Updated Sep 30, 2026 Gramlin Sativa
Infused Pre-Roll
See all carriers Strawberry Cough
1g $14.99 $8.99 Sale
$8.99/piece Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
Also at 9 other stores Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $10.79 Visit shop: Strawberry Cough at Bundy Canyon, LLC ↗ Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $16.79 Visit shop: Strawberry Cough at Bundy Canyon, LLC ↗ Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $16.79 Visit shop: Strawberry Cough at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $17.99 See this shop: Strawberry Cough at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Oct 1, 2026 $17.99 Visit shop: Strawberry Cough at Vmk, Inc. ↗ Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $19.19 Visit shop: Strawberry Cough at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $29.99 See this shop: Strawberry Cough at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $34.99 See this shop: Strawberry Cough at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $39.99 See this shop: Strawberry Cough at Vmk, Inc. → See all carriers Strawberry Cough
1g $12.99 $9.74 Sale
$9.74/piece Updated Oct 1, 2026 Gramlin Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$14 $9.80 Sale
$9.80/piece Updated Oct 1, 2026 UpNorth
Indoor
See all carriers Strawberry Cough
$10.99
$10.99/piece Updated Sep 28, 2026 Gramlin
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
$11
$11/piece Updated Oct 2, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$12
$12/piece Updated Oct 2, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $22.99 $13.79 Sale
$13.79/piece Updated Sep 30, 2026 Jeeter Sativa
Infused
Also at 4 other stores Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $20.99 Visit shop: Strawberry Cough at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $27.99 See this shop: Strawberry Cough at Vmk, Inc. → Jn Development, Inc.· Sep 30, 2026 $28.51 Visit shop: Strawberry Cough at Jn Development, Inc. ↗ Jn Development, Inc.· Oct 1, 2026 $28.51 Visit shop: Strawberry Cough at Jn Development, Inc. ↗ See all carriers Strawberry Cough
1g $13.99
$13.99/piece Updated Oct 1, 2026 Oakfruitland Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$15
$15/piece Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
Infused Pre-Roll
See all carriers Strawberry Cough
$16.99
$16.99/piece Updated Sep 27, 2026 Claybourne Co.
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
1g $18
$18/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $24
$4.80/piece Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
6pc · 3.6g $35
$5.83/piece Updated Oct 2, 2026 ROVE
Cartridges See all carriers Strawberry Cough
0.5g $15.99 $7.99 Sale
$15.98/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Sativa
Also at 5 other stores Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $16.49 Visit shop: Strawberry Cough at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $19.59 See this shop: Strawberry Cough at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Oct 1, 2026 $19.59 Visit shop: Strawberry Cough at Vmk, Inc. ↗ Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $19.99 Visit shop: Strawberry Cough at Bundy Canyon, LLC ↗ Jn Development, Inc.· Oct 1, 2026 $20.31 Visit shop: Strawberry Cough at Jn Development, Inc. ↗ See all carriers Strawberry Cough
$12
$24/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $31.99 $15.99 Sale
$15.99/g Updated Oct 1, 2026 Dabwoods Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $22.99 $16.09 Sale
$16.09/g Updated Oct 1, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $34.99 $17.49 Sale
$34.98/g Updated Oct 1, 2026 Vior Extracts Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 30, 2026 Gramlin
Aio
See all carriers Strawberry Cough
$18
$18/g Updated Oct 1, 2026 Micro Greenz Sativa
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
$19.43
$19.43/g Updated Sep 30, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $24.99 $19.99 Sale
$19.99/g Updated Oct 1, 2026 Raw Garden Sativa
Also at 4 other stores Bundy Canyon, LLC· Oct 1, 2026 $20.29 Visit shop: Strawberry Cough at Bundy Canyon, LLC ↗ Vmk, Inc.· Sep 30, 2026 $24.99 See this shop: Strawberry Cough at Vmk, Inc. → Jn Development, Inc.· Oct 1, 2026 $26 Visit shop: Strawberry Cough at Jn Development, Inc. ↗ Jn Development, Inc.· Sep 30, 2026 $26 Visit shop: Strawberry Cough at Jn Development, Inc. ↗ See all carriers Strawberry Cough
$20
$20/g Updated Oct 2, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $28.99 $20.29 Sale
$20.29/g Updated Oct 1, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $29.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Oct 1, 2026 PUREXTRACTS Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $34.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Oct 1, 2026 Cizi Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $28.99 $21.74 Sale
$21.74/g Updated Oct 1, 2026 Geek THCx Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$23
$23/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $38.99 $23.39 Sale
$23.39/g Updated Oct 1, 2026 ROVE Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $38.99 $23.39 Sale
$23.39/g Updated Oct 1, 2026 Kushy Punch Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $40.99 $24.59 Sale
$24.59/g Updated Oct 1, 2026 ROVE Sativa
Vape Kits
See all carriers Strawberry Cough
$26
$26/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Sativa
Live Resin
See all carriers Strawberry Cough
$30
$30/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
Aio
See all carriers Strawberry Cough
1g $59.99 $35.99 Sale
$35.99/g Updated Oct 1, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$36
$36/g Updated Oct 2, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Buddies Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$43.99
$43.99/g Updated Sep 28, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
$48
$48/g Updated Oct 2, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Strawberry Cough
1g $49.99
$49.99/g Updated Sep 30, 2026 PAX Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $50
$50/g Updated Sep 24, 2026 Claybourne Co. Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $55
$55/g Updated Sep 24, 2026 ROVE Sativa
Edibles See all carriers Strawberry Cough
1000mg · 20pk $47.99
$0.05/mg Updated Oct 1, 2026 Emerald Bay Extracts Sativa