Home / San Jose / Northern Lights Northern Lights ranges $5–$96 across 18 dispensaries in San Jose, cheapest $5 at Otc San Jose LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Northern Lights cost in other regions?→ relaxed sleepy happy euphoric hungry Northern Lights is a foundational indica strain dating to the mid-1980s Pacific Northwest. Its precise lineage is uncertain (most accounts credit Afghani and Thai parents), and the strain was popularized worldwide through Sensi Seeds' commercial release in the Netherlands. Northern Lights is one of the most-bred-from strains in cannabis history, serving as the indica parent for countless modern hybrids.
Dispensaries 18
in San Jose
Products 100
in stock
Price range $5–$96
in San Jose
All100 Flower6 Pre-Rolls9 Cartridges76 Concentrates7 Edibles2 Flower See all carriers Northern Lights
28g $24.99 $14.99 Sale
$0.54/g Updated Sep 29, 2026 Eighth Brother Indica
See all carriers Northern Lights
3.5g $24.99 $17.49 Sale
$5/g Updated Sep 28, 2026 The Fight Hybrid
See all carriers Northern Lights
$25
$7.14/g Updated Sep 29, 2026 Rush
See all carriers Northern Lights
$59.99 $41.99 Sale
$12/g Updated Sep 16, 2026 The Fight Indica
See all carriers Northern Lights
3.5g $46.04
$13.15/g Updated Sep 28, 2026 Sense Hybrid
See all carriers Northern Lights
14g $120 $96 Sale
$6.86/g Updated Sep 28, 2026 Rush Hybrid
Pre-Rolls See all carriers Northern Lights
$5
$5/piece Updated Sep 29, 2026 Gelato Indica
See all carriers Northern Lights
0.5g $5
$5/piece Updated Sep 17, 2026 Smoakland Hybrid
Infused
See all carriers Northern Lights
1g $7
$7/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato Indica
See all carriers Northern Lights
2pc · 1g $9
$4.50/piece Updated Sep 29, 2026 ROVE
See all carriers Northern Lights
1g $13 $9.10 Sale
$9.10/piece Updated Sep 16, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Northern Lights
$33.99 $13.60 Sale
$13.60/piece Updated Sep 16, 2026 New Skool Northern Hybrid
Infused
See all carriers Northern Lights
1g $18
$18/piece Updated Sep 24, 2026 Tutti Indica
See all carriers Northern Lights
5pc · 0.5g $32 $22.40 Sale
$4.48/piece Updated Sep 16, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Northern Lights
5g $19 $11.40 Sale
$2.28/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Northern Lights
1g $19.99 $11.99 Sale
$11.99/g Updated Sep 16, 2026 LEFT COAST
See all carriers Northern Lights
1g $19.99 $11.99 Sale
$11.99/g Updated Sep 28, 2026 Left Coast Extracts Indica
See all carriers Northern Lights
1g $20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 16, 2026 EUREKA
See all carriers Northern Lights
$24.99 $14.99 Sale
$14.99/g Updated Sep 16, 2026 West Coast Cure
See all carriers Northern Lights
1.25g $30 $15 Sale
$12/g Updated Sep 16, 2026 Vior Extracts
See all carriers Northern Lights
1g $20 $16 Sale
$16/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Indica
See all carriers Northern Lights
1g $24.99 $17.49 Sale
$17.49/g Updated Sep 28, 2026 Punch Indica
See all carriers Northern Lights
1g $34.99 $17.49 Sale
$17.49/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Indica
Also at 7 other stores Vmk, Inc.· Sep 28, 2026 $20.29 See this shop: Northern Lights at Vmk, Inc. → Vmk, Inc.· Sep 28, 2026 $20.29 Visit shop: Northern Lights at Vmk, Inc. ↗ Jn Development, Inc.· Sep 28, 2026 $21.76 Visit shop: Northern Lights at Jn Development, Inc. ↗ Jn Development, Inc.· Sep 28, 2026 $21.76 Visit shop: Northern Lights at Jn Development, Inc. ↗ Vmk, Inc.· Sep 28, 2026 $22.39 See this shop: Northern Lights at Vmk, Inc. → Bundy Canyon, LLC· Sep 28, 2026 $22.99 Visit shop: Northern Lights at Bundy Canyon, LLC ↗ Jn Development, Inc.· Sep 28, 2026 $23.85 Visit shop: Northern Lights at Jn Development, Inc. ↗ See all carriers Northern Lights
1g $34.99 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Northern Lights
1g $23.99 $17.99 Sale
$17.99/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off
See all carriers Northern Lights
1g $30 $18 Sale
$18/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Northern Lights
1g $41 $20.50 Sale
$20.50/g Updated Sep 16, 2026 Plug n Play
See all carriers Northern Lights
1g $29.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 16, 2026 PUREXTRACTS Indica
See all carriers Northern Lights
$32 $22.40 Sale
$22.40/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Indica
See all carriers Northern Lights
1g $40.99 $24.59 Sale
$24.59/g Updated Sep 16, 2026 ROVE
See all carriers Northern Lights
1g $50 $25 Sale
$25/g Updated Sep 16, 2026 Plug n Play
See all carriers Northern Lights
$36 $25.20 Sale
$25.20/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Indica
All In One
See all carriers Northern Lights
1g $25.30
$25.30/g Updated Sep 28, 2026 Micro Greenz Indica
See all carriers Northern Lights
1g $39.99 $25.99 Sale
$25.99/g Updated Sep 28, 2026 turn Indica
See all carriers Northern Lights
$38 $26.60 Sale
$26.60/g Updated Sep 28, 2026 Plug & Play
See all carriers Northern Lights
1g $35.99 $26.99 Sale
$26.99/g Updated Sep 28, 2026 PlugPlay Indica
See all carriers Northern Lights
1g $35.99 $26.99 Sale
$26.99/g Updated Sep 16, 2026 PlugPlay
See all carriers Northern Lights
1g $27.03
$27.03/g Updated Sep 28, 2026 Gelato Indica
See all carriers Northern Lights
1g $39.99 $27.99 Sale
$27.99/g Updated Sep 16, 2026 Hanabi
See all carriers Northern Lights
1g $57 $28.50 Sale
$28.50/g Updated Sep 16, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Northern Lights
1g $58 $29 Sale
$29/g Updated Sep 16, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Northern Lights
1g $35.02 $29.77 Sale
$29.77/g Updated Sep 28, 2026 PUREXTRACTS Indica
See all carriers Northern Lights
1g $39.99 $29.99 Sale
$29.99/g Updated Sep 28, 2026 Hanabi Indica
See all carriers Northern Lights
$30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
See all carriers Northern Lights
$30
$30/g Updated Sep 29, 2026 PlugPlay
See all carriers Northern Lights
0.5g $42.99 $30.09 Sale
$60.18/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Indica
See all carriers Northern Lights
$35
$35/g Updated Sep 29, 2026 PAX
See all carriers Northern Lights
$36.99
$36.99/g Updated Sep 28, 2026 PUREXTRACTS
See all carriers Northern Lights
1g $39
$39/g Updated Sep 28, 2026 Halara Indica
All-In-One
See all carriers Northern Lights
1g $56.99 $39.89 Sale
$39.89/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica
See all carriers Northern Lights
$39.99
$39.99/g Updated Sep 28, 2026 PlugPlay
See all carriers Northern Lights
$39.99
$39.99/g Updated Sep 28, 2026 PlugPlay
See all carriers Northern Lights
1g $39.99
$39.99/g Updated Sep 16, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Northern Lights
$68 $40 Sale
$40/g Updated Sep 17, 2026 PlugPlay
See all carriers Northern Lights
1g $59.99 $41.99 Sale
$41.99/g Updated Sep 28, 2026 PAX Indica
See all carriers Northern Lights
1g $59.99 $41.99 Sale
$41.99/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica
See all carriers Northern Lights
$60
$60/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Northern Lights
1g $82
$82/g Updated Sep 24, 2026 Heavy Hitters Indica
Edibles See all carriers Northern Lights
10mg · 10pk $20.99 $14.69 Sale
$1.47/mg Updated Sep 16, 2026 Lost Farm