Home / Lake County / Blue Dream Blue Dream ranges $4.95–$68 across 10 dispensaries in Lake County, cheapest $4.95 at KURE WELLNESS, INC, as of Sep 26, 2026.
Updated Sep 26, 2026
How much does Blue Dream cost in other regions?→ relaxed happy creative euphoric uplifted Blue Dream is a sativa-dominant hybrid (~60/40) that emerged from Santa Cruz in the mid-2000s, becoming one of California's flagship cultivars. Its cross of Blueberry indica with Haze sativa produces a balanced effect profile — relaxed body with cerebral elevation — that made it a dispensary mainstay nationwide. By the early 2010s Blue Dream was among the most-stocked strains on the West Coast and remains a recurring top-seller in California legal markets.
Dispensaries 10
in Lake County
Products 108
in stock
Price range $5–$72
in Lake County
All108 Flower19 Pre-Rolls27 Cartridges57 Concentrates5 Pre-Rolls See all carriers Blue Dream
$4.95
$4.95/piece Updated Sep 29, 2026 Lil Lime
See all carriers Blue Dream
$8.95
$8.95/piece Updated Sep 28, 2026 Himalaya
See all carriers Blue Dream
2pc · 5g $8.95
$4.48/piece Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone
See all carriers Blue Dream
6g $9
$9/piece Updated Sep 18, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1g $12
$12/piece Updated Sep 18, 2026 Himalaya Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
$12.50
$12.50/piece Updated Sep 18, 2026 Quiet Kings Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5g $14
$14/piece Updated Sep 16, 2026 The Pairist Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 5g $14.95
$2.99/piece Updated Sep 28, 2026 See all carriers Blue Dream
2pc · 0.75g $15
$7.50/piece Updated Sep 18, 2026 Cizi Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1.5g $15
$15/piece Updated Sep 18, 2026 $15 - Blue Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
$15.95
$15.95/piece Updated Sep 28, 2026 Kingroll Royale
See all carriers Blue Dream
1g $16
$16/piece Updated Sep 18, 2026 Cizi Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1.25g $18
$18/piece Updated Sep 18, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1.3g $20
$20/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 3g $20.95
$4.19/piece Updated Sep 28, 2026 Lil Lime
See all carriers Blue Dream
1.75g $22
$22/piece Updated Sep 18, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1.3g $25
$25/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1.5g $40
$40/piece Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
4pc · 0.75g $42
$10.50/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Blue Dream
$12.95
$2.59/g Updated Sep 28, 2026 Himalaya
See all carriers Blue Dream
$14.95
$14.95/g Updated Sep 28, 2026 Fuzzies Blue Dream
See all carriers Blue Dream
$15.95
$15.95/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Treez
See all carriers Blue Dream
$15.95
$15.95/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin
See all carriers Blue Dream
$17.95
$17.95/g Updated Sep 28, 2026 Fuzzies Blue Dream
See all carriers Blue Dream
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Jeff's Sessions Sativa
510 Thread
See all carriers Blue Dream
$21
$21/g Updated Sep 28, 2026 dompen Sativa
510 Thread
See all carriers Blue Dream
1g $25 $22.50 Sale
$22.50/g Updated Sep 16, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $23
$23/g Updated Sep 18, 2026 Cizi
See all carriers Blue Dream
$23.95
$23.95/g Updated Sep 28, 2026 Gelato Classics
See all carriers Blue Dream
1g $25
$25/g Updated Sep 18, 2026 Kushy Punch
See all carriers Blue Dream
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Fuzzies
See all carriers Blue Dream
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Blue Dream
$25.95
$25.95/g Updated Sep 28, 2026 Himalaya
See all carriers Blue Dream
$27
$27/g Updated Sep 28, 2026 Jeff's Sessions Sativa
All-In-One
See all carriers Blue Dream
$27.95
$27.95/g Updated Sep 28, 2026 Black Mamba
See all carriers Blue Dream
1g $28
$28/g Updated Sep 17, 2026 Big Chief
See all carriers Blue Dream
$28.95
$28.95/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin
See all carriers Blue Dream
$29.95
$29.95/g Updated Sep 28, 2026 Himalaya
See all carriers Blue Dream
$31
$31/g Updated Sep 28, 2026 Geek THCx
All-In-One
See all carriers Blue Dream
1g $31
$31/g Updated Sep 16, 2026 Gramlin
See all carriers Blue Dream
1g $34
$34/g Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb
See all carriers Blue Dream
1g $34
$34/g Updated Sep 18, 2026 Cizi
See all carriers Blue Dream
1g $35
$35/g Updated Sep 18, 2026 Dabwoods
See all carriers Blue Dream
1g $35
$35/g Updated Sep 16, 2026 dompen
See all carriers Blue Dream
1g $36
$36/g Updated Sep 18, 2026 Geek THCx
See all carriers Blue Dream
$36
$36/g Updated Sep 17, 2026 The Plant
See all carriers Blue Dream
1g $40
$40/g Updated Sep 18, 2026 LEFT COAST
See all carriers Blue Dream
$50
$50/g Updated Sep 16, 2026 PlugPlay