Home / Los Angeles / Kush Mints Kush Mints ranges $3.50–$137.90 across 121 dispensaries in Los Angeles, cheapest $3.50 at Sunset Herbal Corner, Inc., as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Kush Mints cost in other regions?→ relaxed happy euphoric sleepy Kush Mints is a balanced hybrid bred by Seed Junky Genetics, crossing Animal Mints with Bubba Kush. The cultivar is notable for a sharp mint terpene profile layered over classic Kush earthiness and Cookies-line sweet undertones — one of the cleaner expressions of the broader "mints" pedigree that emerged in the late 2010s. Effects are balanced: body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift, with no single dimension dominating. THC tests commonly land in the 22-25% range. Kush Mints is a foundational parent for many subsequent mints-line hybrids and remains a steady fixture across California legal markets, particularly within the mid-to-premium dessert tier on dispensary menus.
Dispensaries 121
in Los Angeles
Products 238
in stock
Price range $4–$174
in Los Angeles
All238 Flower110 Pre-Rolls24 Cartridges88 Concentrates16 Flower See all carriers Kush Mints
1g $5 $3.50 Sale
$3.50/g Updated Sep 17, 2026 Time Machine Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
1g $6 $4.20 Sale
$4.20/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
1g $6.50
$6.50/g Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone
See all carriers Kush Mints
3.5g $12.35 $8.65 Sale
$2.47/g Updated Sep 17, 2026 Time Machine Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
3.5g $10
$2.86/g Updated Sep 17, 2026 Eyeelle Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
$12.99
$12.99/g Updated Sep 29, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Kush Mints
1g $13
$13/g Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co. Indica
Buds
Also at 16 other stores Natural Remedies Caregivers· Sep 17, 2026 $25.94 See this shop: Kush Mints at Natural Remedies Caregivers → Discount Caregivers· Sep 17, 2026 $29.49 Visit shop: Kush Mints at Discount Caregivers ↗ Beach Enlightenment And Compassionate Healing Corporation· Sep 17, 2026 $32 Visit shop: Kush Mints at Beach Enlightenment And Compassionate Healing Corporation ↗ Firehouse Health Care Industries, Inc.· Sep 17, 2026 $35.46 Visit shop: Kush Mints at Firehouse Health Care Industries, Inc. ↗ Bread Farms· Sep 17, 2026 $39.61 See this shop: Kush Mints at Bread Farms → Weed Lane· Sep 17, 2026 $39.61 See this shop: Kush Mints at Weed Lane → CCC by The Cure Company· Sep 16, 2026 $39.61 See this shop: Kush Mints at CCC by The Cure Company → Tradecraft Farms El Monte· Sep 16, 2026 $40 See this shop: Kush Mints at Tradecraft Farms El Monte → The Chronic· Sep 17, 2026 $44 See this shop: Kush Mints at The Chronic → La Flora Organica [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $45.20 Visit shop: Kush Mints at La Flora Organica [Equity Retailer] ↗ Sweet Flower - Pasadena· Sep 17, 2026 $48 See this shop: Kush Mints at Sweet Flower - Pasadena → Sweetflower Culver, LLC· Sep 17, 2026 $48 Visit shop: Kush Mints at Sweetflower Culver, LLC ↗ Mr Nice Guy Cannabis Marijuana Dispensary - Bell Gardens· Sep 17, 2026 $48 See this shop: Kush Mints at Mr Nice Guy Cannabis Marijuana Dispensary - Bell Gardens → Perennial Holistic Wellness Center, Inc.· Sep 17, 2026 $48 Visit shop: Kush Mints at Perennial Holistic Wellness Center, Inc. ↗ PACKS Weed Dispensary San Gabriel Valley· Sep 17, 2026 $50 See this shop: Kush Mints at PACKS Weed Dispensary San Gabriel Valley → Herbal Relief Caregivers· Sep 17, 2026 $57 See this shop: Kush Mints at Herbal Relief Caregivers → See all carriers Kush Mints
7g $14.40
$2.06/g Updated Sep 17, 2026 SUNNY HAZE Indica
Ground Shake
See all carriers Kush Mints
3.5g $24 $14.40 Sale
$4.11/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
3.5g $16
$4.57/g Updated Sep 29, 2026 Pacific Stone
See all carriers Kush Mints
3.5g $16
$4.57/g Updated Sep 16, 2026 Pacific Stone Indica
See all carriers Kush Mints
1g $16
$16/g Updated Sep 24, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Whole-Flower
See all carriers Kush Mints
3.5g $20 $18 Sale
$5.14/g Updated Sep 17, 2026 CALIFORNIA LOVE Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
7g $18.01
$2.57/g Updated Sep 17, 2026 SUNNY HAZE Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
7g $26 $18.20 Sale
$2.60/g Updated Sep 17, 2026 Time Machine Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
$27.77 $19.44 Sale
$5.55/g Updated Sep 17, 2026 Dab Daddy Ⓡ Indica
See all carriers Kush Mints
3.5g $19.50
$5.57/g Updated Sep 18, 2026 Humo Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
3.5g $22.18
$6.34/g Updated Sep 17, 2026 Hotbox Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
3.5g $24
$6.86/g Updated Sep 17, 2026 Cabo Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Kush Mints
14g $26
$1.86/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Ground Shake
See all carriers Kush Mints
14g $41.16 $28.81 Sale
$2.06/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Treez Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
7g $30
$4.29/g Updated Sep 29, 2026 Pacific Stone
See all carriers Kush Mints
7g $30
$4.29/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
5g $30
$6/g Updated Sep 17, 2026 The Fight Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
14g $30.21
$2.16/g Updated Sep 17, 2026 Halfsies 14g Flower Indica
See all carriers Kush Mints
14g $47 $32.90 Sale
$2.35/g Updated Sep 17, 2026 Time Machine Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
3.5g $42.99 $34.39 Sale
$9.83/g Updated Sep 17, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
28g $51.46 $36.02 Sale
$1.29/g Updated Sep 17, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
$40
$2.86/g Updated Sep 30, 2026 Hybrid
See all carriers Kush Mints
$41.39
$11.83/g Updated Sep 29, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Kush Mints
$44.36
$3.17/g Updated Sep 29, 2026 Pacific Stone
Pre-Pack Shake
See all carriers Kush Mints
3.5g $45
$12.86/g Updated Sep 18, 2026 LAX PACKS Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
14g $48
$3.43/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
$50
$14.29/g Updated Sep 30, 2026 CAM Hybrid
See all carriers Kush Mints
3.5g $50
$14.29/g Updated Sep 24, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Whole-Flower
See all carriers Kush Mints
$50.42
$3.60/g Updated Sep 29, 2026 Pacific Stone
See all carriers Kush Mints
28g $53.88
$1.92/g Updated Sep 17, 2026 Chico Verde Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
14g $78 $54.60 Sale
$3.90/g Updated Sep 17, 2026 Dab Daddy Ⓡ Indica
See all carriers Kush Mints
7g $58
$8.29/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
$69
$2.46/g Updated Sep 30, 2026 Hybrid
See all carriers Kush Mints
7g $69
$9.86/g Updated Sep 17, 2026 LAX PACKS Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
$115 $69 Sale
$4.93/g Updated Sep 29, 2026 Claybourne Co. Indica
Whole Flower - 1/2 Oz
See all carriers Kush Mints
7g $75
$10.71/g Updated Sep 17, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
28g $84
$3/g Updated Sep 17, 2026 Smoakland Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
28g $88
$3.14/g Updated Sep 16, 2026 Quiet Kings Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
$90
$6.43/g Updated Sep 29, 2026 Claybourne Co.
Pre-Pack
See all carriers Kush Mints
28g $120
$4.29/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
$197 $137.90 Sale
$4.93/g Updated Sep 29, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Whole Flower - 1 Oz
Pre-Rolls See all carriers Kush Mints
$4
$4/piece Updated Sep 30, 2026 LMFAO
See all carriers Kush Mints
$4.32
$4.32/piece Updated Sep 29, 2026 Mr. Hotbox
Preroll
See all carriers Kush Mints
1g $5.18
$5.18/piece Updated Sep 17, 2026 Cheech & Chong Ztoned Live Cryo Sift 1g Infused PR Hybrid
Infused
See all carriers Kush Mints
$9
$9/piece Updated Sep 30, 2026 Claybourne Co.
Preroll
See all carriers Kush Mints
1.25g $12
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Bodega Boyz Hybrid
Infused
See all carriers Kush Mints
1g $14
$14/piece Updated Sep 24, 2026 Claybourne Co. Hybrid
See all carriers Kush Mints
$16 $14.40 Sale
$14.40/piece Updated Sep 18, 2026 Eighth Brother Hybrid
Infused
See all carriers Kush Mints
14pc · 7g $40 $28 Sale
$2/piece Updated Sep 29, 2026 Pacific Stone Hybrid
Preroll Pack
See all carriers Kush Mints
5pc · 0.5g $50.05 $35.04 Sale
$7.01/piece Updated Sep 18, 2026 Heavy Hitters Hybrid
Infused
See all carriers Kush Mints
14pc $40
$2.86/piece Updated Sep 30, 2026 See all carriers Kush Mints
14pc $50
$3.57/piece Updated Sep 29, 2026 CALIFORNIA LOVE
Preroll
Cartridges See all carriers Kush Mints
$15
$15/g Updated Sep 17, 2026 The Plant
See all carriers Kush Mints
1000mg $32.03 $16.02 Sale
$16.02/g Updated Sep 16, 2026 BLOOM
See all carriers Kush Mints
1g $20.96 $16.77 Sale
$16.77/g Updated Sep 18, 2026 TEMPO
Also at 21 other stores OG NATION X OFF THE CHARTS - LYNWOOD· Sep 17, 2026 $18 See this shop: Kush Mints at OG NATION X OFF THE CHARTS - LYNWOOD → Off The Charts - Eagle Rock· Sep 17, 2026 $19 See this shop: Kush Mints at Off The Charts - Eagle Rock → Off the Charts - Long Beach· Sep 17, 2026 $20 See this shop: Kush Mints at Off the Charts - Long Beach → Off the Charts· Sep 17, 2026 $20 Visit shop: Kush Mints at Off the Charts ↗ Off The Charts - Bell Gardens· Sep 17, 2026 $20 See this shop: Kush Mints at Off The Charts - Bell Gardens → Discount Caregivers· Sep 17, 2026 $20.99 Visit shop: Kush Mints at Discount Caregivers ↗ STIIIZY Inglewood· Sep 17, 2026 $22 See this shop: Kush Mints at STIIIZY Inglewood → STIIIZY Downtown LA· Sep 18, 2026 $22 See this shop: Kush Mints at STIIIZY Downtown LA → STIIIZY Wilmington (Long Beach)· Sep 16, 2026 $22 See this shop: Kush Mints at STIIIZY Wilmington (Long Beach) → Genetics Dispensary LLC· Sep 16, 2026 $22 Visit shop: Kush Mints at Genetics Dispensary LLC ↗ STIIIZY - Hawthorne· Sep 18, 2026 $22 See this shop: Kush Mints at STIIIZY - Hawthorne → STIIIZY Atlantic· Sep 17, 2026 $22 See this shop: Kush Mints at STIIIZY Atlantic → The Ounce· Sep 17, 2026 $22.77 See this shop: Kush Mints at The Ounce → ReLeaf· Sep 17, 2026 $24 See this shop: Kush Mints at ReLeaf → Cannatrust Group LLC [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $24 Visit shop: Kush Mints at Cannatrust Group LLC [Equity Retailer] ↗ Highland Park Patient Collective, Inc.· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Kush Mints at Highland Park Patient Collective, Inc. ↗ Fgs Group LLC [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Kush Mints at Fgs Group LLC [Equity Retailer] ↗ Gravity Retail· Sep 18, 2026 $25 See this shop: Kush Mints at Gravity Retail → Macapa Inc. [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Kush Mints at Macapa Inc. [Equity Retailer] ↗ Leaf and Lion - Long Beach· Sep 18, 2026 $27 See this shop: Kush Mints at Leaf and Lion - Long Beach → Greenlight Discount Pharmacy· Sep 17, 2026 $28.80 Visit shop: Kush Mints at Greenlight Discount Pharmacy ↗ See all carriers Kush Mints
1g $18
$18/g Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings
See all carriers Kush Mints
1000mg $37.59 $18.80 Sale
$18.80/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
Also at 8 other stores Noa Poppy LLC [Equity Retailer]· Sep 16, 2026 $18.80 Visit shop: Kush Mints at Noa Poppy LLC [Equity Retailer] ↗ Palladium Alliance, LLC· Sep 17, 2026 $21 Visit shop: Kush Mints at Palladium Alliance, LLC ↗ Catalyst Cannabis Dispensary South LA - Figueroa· Sep 17, 2026 $23.25 See this shop: Kush Mints at Catalyst Cannabis Dispensary South LA - Figueroa → Green Goddess Collective· Sep 17, 2026 $32 See this shop: Kush Mints at Green Goddess Collective → Off The Charts - Bell Gardens· Sep 17, 2026 $35 See this shop: Kush Mints at Off The Charts - Bell Gardens → The Chronic· Sep 17, 2026 $36 See this shop: Kush Mints at The Chronic → Medical Caregivers Company· Sep 17, 2026 $36.99 Visit shop: Kush Mints at Medical Caregivers Company ↗ PACKS Weed Dispensary San Gabriel Valley· Sep 17, 2026 $40 See this shop: Kush Mints at PACKS Weed Dispensary San Gabriel Valley → See all carriers Kush Mints
1g $27.05 $18.94 Sale
$18.94/g Updated Sep 18, 2026 BLOOM
See all carriers Kush Mints
1g $32 $22.40 Sale
$22.40/g Updated Sep 17, 2026 Dime Industries
Also at 28 other stores La Greenplanet LLC [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $23.05 Visit shop: Kush Mints at La Greenplanet LLC [Equity Retailer] ↗ CannaCruz - Watsonville· Sep 18, 2026 $24 See this shop: Kush Mints at CannaCruz - Watsonville → Robertson Caregivers Beverlywood· Sep 18, 2026 $26.02 See this shop: Kush Mints at Robertson Caregivers Beverlywood → Off the Charts - Harbor City· Sep 17, 2026 $30 See this shop: Kush Mints at Off the Charts - Harbor City → Dragonfly Wellness Center· Sep 17, 2026 $31 See this shop: Kush Mints at Dragonfly Wellness Center → CCC by The Cure Company· Sep 16, 2026 $31.69 See this shop: Kush Mints at CCC by The Cure Company → The Cure Company - South LA· Sep 17, 2026 $31.96 See this shop: Kush Mints at The Cure Company - South LA → Valley Verde· Sep 17, 2026 $32 Visit shop: Kush Mints at Valley Verde ↗ Originals Factory & Weed Shop· Sep 17, 2026 $32.41 See this shop: Kush Mints at Originals Factory & Weed Shop → Leaf and Lion - Long Beach· Sep 18, 2026 $33 See this shop: Kush Mints at Leaf and Lion - Long Beach → JADEROOM Artesia· Sep 17, 2026 $34 See this shop: Kush Mints at JADEROOM Artesia → Off The Charts - Dispensary in McFarland· Sep 17, 2026 $35 See this shop: Kush Mints at Off The Charts - Dispensary in McFarland → Off The Charts - Eagle Rock· Sep 17, 2026 $35 See this shop: Kush Mints at Off The Charts - Eagle Rock → Off The Charts - Bell Gardens· Sep 17, 2026 $35 See this shop: Kush Mints at Off The Charts - Bell Gardens → Off the Charts - Long Beach· Sep 17, 2026 $35 See this shop: Kush Mints at Off the Charts - Long Beach → Off the Charts· Sep 17, 2026 $35 Visit shop: Kush Mints at Off the Charts ↗ ZZFLUX· Sep 17, 2026 $35.75 See this shop: Kush Mints at ZZFLUX → Noa Poppy LLC [Equity Retailer]· Sep 16, 2026 $35.75 Visit shop: Kush Mints at Noa Poppy LLC [Equity Retailer] ↗ LB Collective· Sep 17, 2026 $36.77 See this shop: Kush Mints at LB Collective → HYPERWOLF· Sep 17, 2026 $37 See this shop: Kush Mints at HYPERWOLF → Stilo Supply· Sep 17, 2026 $37 See this shop: Kush Mints at Stilo Supply → OG Time· Sep 17, 2026 $38 See this shop: Kush Mints at OG Time → CCA California Caregivers Alliance· Sep 17, 2026 $45 See this shop: Kush Mints at CCA California Caregivers Alliance → Superior Herbal Health, LLC· Sep 17, 2026 $45 See this shop: Kush Mints at Superior Herbal Health, LLC → X Raided - San Pedro· Sep 17, 2026 $45 See this shop: Kush Mints at X Raided - San Pedro → Mr. Nice Guy· Sep 18, 2026 $46 See this shop: Kush Mints at Mr. Nice Guy → LA Kush - Los Angeles· Sep 17, 2026 $48 See this shop: Kush Mints at LA Kush - Los Angeles → Evergreen Cannabis Dispensary· Sep 17, 2026 $50 See this shop: Kush Mints at Evergreen Cannabis Dispensary → See all carriers Kush Mints
$25.35
$25.35/g Updated Sep 30, 2026 See all carriers Kush Mints
$26
$26/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy
See all carriers Kush Mints
$29.99
$29.99/g Updated Sep 30, 2026 GoldDrop
See all carriers Kush Mints
1g $33
$33/g Updated Sep 29, 2026 The Plant Indica
See all carriers Kush Mints
1g $35
$35/g Updated Sep 30, 2026 The Plant Indica
See all carriers Kush Mints
1g $40
$40/g Updated Sep 17, 2026 CAM
See all carriers Kush Mints
1g $55
$55/g Updated Sep 17, 2026 Coldfire Extracts
See all carriers Kush Mints
1g $62.70
$62.70/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Kush Mints
1g $63
$63/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Kush Mints
1g $68
$68/g Updated Sep 24, 2026 Heavy Hitters Hybrid
Cured-Resin-Disposable
Concentrates See all carriers Kush Mints
1g $10.36
$10.36/g Updated Sep 17, 2026 Nugz
Ice Water Hash
See all carriers Kush Mints
1g $11.88
$11.88/g Updated Sep 17, 2026 Dab Daddy Ⓡ
Solvent
See all carriers Kush Mints
1g $18 $12.60 Sale
$12.60/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Badder
See all carriers Kush Mints
1g $14
$14/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Shatter
See all carriers Kush Mints
$15
$15/g Updated Sep 29, 2026 WVY
Concentrates Waxes
See all carriers Kush Mints
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 Shooters
Badder
See all carriers Kush Mints
1g $23 $16.10 Sale
$16.10/g Updated Sep 29, 2026 Talking Trees Hybrid
Hash
See all carriers Kush Mints
$18
$18/g Updated Sep 30, 2026 WVY
Concentrate
See all carriers Kush Mints
1g $22
$22/g Updated Sep 17, 2026 SunSmoke
Rosin
See all carriers Kush Mints
1g $22
$22/g Updated Sep 30, 2026 SunSmoke Hybrid
Rosins