Home / Los Angeles / Pink Runtz Pink Runtz ranges $8.65–$95.67 across 47 dispensaries in Los Angeles, cheapest $8.65 at Traditional - LAX, as of Oct 1, 2026.
Updated Oct 1, 2026
How much does Pink Runtz cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Pink Runtz is a phenotype of Runtz, distinguished by pink-tinged flowers and a slightly sweeter terpene expression than the standard or white phenotypes. Bred by Cookies Fam, the cultivar shares its parentage with Runtz proper: a cross of Gelato and Zkittlez. Effects are balanced — cerebral euphoria paired with mild body relaxation — and THC tests commonly land in the 24-30% range. Pink Runtz emerged in the late 2010s as one of the more-recognizable Runtz-pedigree phenotypes and has remained a steady premium fixture across California legal markets. The cultivar represents the broader Runtz family trend of candy-forward, dessert-pedigree hybrids that came to define the early 2020s dispensary menu aesthetic.
Dispensaries 47
in Los Angeles
Products 79
in stock
Price range $9–$96
in Los Angeles
All79 Flower15 Pre-Rolls10 Cartridges51 Concentrates3 Flower See all carriers Pink Runtz
3.5g $15.43 $9.72 Sale
$2.78/g Updated Sep 18, 2026 Martians Indica
Buds
See all carriers Pink Runtz
3.5g $21.61
$6.17/g Updated Sep 18, 2026 MOTA Indica
Buds
See all carriers Pink Runtz
28g $26
$0.93/g Updated Sep 30, 2026 Highway
See all carriers Pink Runtz
3.5g $30
$8.57/g Updated Sep 30, 2026 Herbal - Hybrid
See all carriers Pink Runtz
$30
$8.57/g Updated Oct 2, 2026 Aura
Pre-Pack
See all carriers Pink Runtz
$55 $33 Sale
$2.36/g Updated Oct 1, 2026 Habitat Hybrid
Whole Flower - 1/2 Oz
See all carriers Pink Runtz
14g $56.59 $35.65 Sale
$2.55/g Updated Sep 18, 2026 Martians Indica
Buds
See all carriers Pink Runtz
7g $60 $36 Sale
$5.14/g Updated Sep 18, 2026 West Coast Cure Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Pink Runtz
14g $85 $59.99 Sale
$4.29/g Updated Oct 1, 2026 LAZY BUD Hybrid
Infused
See all carriers Pink Runtz
7g $60
$8.57/g Updated Sep 18, 2026 CRYSTAL COLLECTION Indica
Buds
See all carriers Pink Runtz
$72
$7.20/g Updated Sep 30, 2026 Herbal Remedies
See all carriers Pink Runtz
$95.67
$6.83/g Updated Oct 1, 2026 Pre-Rolls See all carriers Pink Runtz
1.25g $13
$13/piece Updated Sep 18, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Pink Runtz
$15
$15/piece Updated Oct 1, 2026 Hytek
Prerolls
See all carriers Pink Runtz
4pc · 4g $25.90
$6.48/piece Updated Oct 2, 2026 JAYNE
Preroll
Also at 7 other stores 4158 Pico Holdings, LLC [Equity Retailer]· Oct 1, 2026 $25.90 Visit shop: Pink Runtz at 4158 Pico Holdings, LLC [Equity Retailer] ↗ 4th Street Collective, Inc.· Oct 1, 2026 $25.90 Visit shop: Pink Runtz at 4th Street Collective, Inc. ↗ Catalyst Cannabis Dispensary Long Beach Belmont Shore· Oct 1, 2026 $25.90 See this shop: Pink Runtz at Catalyst Cannabis Dispensary Long Beach Belmont Shore → Catalyst - Lynwood LLC· Oct 1, 2026 $25.90 Visit shop: Pink Runtz at Catalyst - Lynwood LLC ↗ 11500 Vermont Holdings LLC· Oct 1, 2026 $25.90 Visit shop: Pink Runtz at 11500 Vermont Holdings LLC ↗ 1539 Manchester Holdings, LLC [Equity Retailer]· Oct 1, 2026 $25.90 Visit shop: Pink Runtz at 1539 Manchester Holdings, LLC [Equity Retailer] ↗ Catalyst - Hawthorne LLC· Oct 1, 2026 $25.90 Visit shop: Pink Runtz at Catalyst - Hawthorne LLC ↗ Cartridges See all carriers Pink Runtz
5g $21.61 $8.65 Sale
$1.73/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Pink Runtz
$10.12
$20.24/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy
V3 Lqd
See all carriers Pink Runtz
$10.50
$21/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pink Runtz
0.5g $15
$30/g Updated Sep 19, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pink Runtz
1g $39.10 $15.64 Sale
$15.64/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
Also at 9 other stores Euphoros· Sep 18, 2026 $15.85 See this shop: Pink Runtz at Euphoros → Safe Harbor Patient's Collective, Inc.· Sep 18, 2026 $21.70 Visit shop: Pink Runtz at Safe Harbor Patient's Collective, Inc. ↗ Leaf and Lion - Long Beach· Sep 18, 2026 $24 See this shop: Pink Runtz at Leaf and Lion - Long Beach → STIIIZY - Hawthorne· Sep 18, 2026 $25 See this shop: Pink Runtz at STIIIZY - Hawthorne → Demeter Retail Group, LLC [Equity Retailer]· Sep 18, 2026 $25.21 Visit shop: Pink Runtz at Demeter Retail Group, LLC [Equity Retailer] ↗ Gravity Retail· Sep 18, 2026 $27 See this shop: Pink Runtz at Gravity Retail → The Artist Tree Dispensary Koreatown· Sep 18, 2026 $32 See this shop: Pink Runtz at The Artist Tree Dispensary Koreatown → The 18629 LLC· Sep 18, 2026 $32 Visit shop: Pink Runtz at The 18629 LLC ↗ Arusto Holdings LLC [Equity Retailer]· Sep 18, 2026 $38 Visit shop: Pink Runtz at Arusto Holdings LLC [Equity Retailer] ↗ See all carriers Pink Runtz
1g $32 $16 Sale
$16/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Hybrid
Vapes
See all carriers Pink Runtz
1g $42.19 $16.87 Sale
$16.87/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Pink Runtz
$18.07
$18.07/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy
V3 Lqd Aio
See all carriers Pink Runtz
$18.07
$18.07/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy
V3 Lqd
See all carriers Pink Runtz
0.5g $20
$40/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Hybrid
0.5g Vape Carts & Pods
See all carriers Pink Runtz
$21
$42/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Pink Runtz
1g $22
$22/g Updated Sep 18, 2026 AmeriCanna
See all carriers Pink Runtz
$24.46
$24.46/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Pink Runtz
1g $42 $25.20 Sale
$25.20/g Updated Sep 18, 2026 Mad Labs
See all carriers Pink Runtz
$26.35
$26.35/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
All-In-One
See all carriers Pink Runtz
$26.65
$26.65/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pink Runtz
$30
$30/g Updated Sep 18, 2026 turn Indica
See all carriers Pink Runtz
$30.97
$30.97/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One
See all carriers Pink Runtz
$31.25
$31.25/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Pink Runtz
1g $35
$35/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pink Runtz
1g $35
$35/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Hybrid
1g Vape Carts & Pods
See all carriers Pink Runtz
$35.65
$35.65/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy
See all carriers Pink Runtz
1g $47 $39.95 Sale
$39.95/g Updated Sep 18, 2026 Hanabi
See all carriers Pink Runtz
1g $40
$40/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pink Runtz
1g $42
$42/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Hybrid
Vapes