Home / Los Angeles / Runtz Runtz ranges $3.62–$138 across 91 dispensaries in Los Angeles, cheapest $3.62 at Shango Marijuana Dispensary Moreno Valley, as of Oct 1, 2026.
Updated Oct 1, 2026
How much does Runtz cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Runtz is a balanced hybrid bred by Cookies Fam and Backpack Boyz, crossing Gelato with Zkittlez. Released in 2017, the cultivar won High Times' 2020 Strain of the Year award and helped define the candy-forward, dessert-pedigree aesthetic that came to dominate modern dispensary menus through the early 2020s. Flowers carry a distinctive sweet-candy aroma layered over tropical fruit — one of the cleaner terpene expressions in the Gelato-Zkittlez pedigree. Effects are balanced: cerebral euphoria paired with mild body relaxation, neither dimension dominating. THC tests commonly land in the 24-29% range. Runtz is a foundational parent for many subsequent dessert-pedigree hybrids (Pink Runtz, White Runtz, Greasy Runtz, etc.) and remains one of the most-cloned cultivars on California shelves.
Dispensaries 91
in Los Angeles
Products 264
in stock
Price range $4–$138
in Los Angeles
All264 Flower67 Pre-Rolls95 Cartridges74 Concentrates28 Flower See all carriers Runtz
3.5g $10
$2.86/g Updated Sep 17, 2026 Tiny Fires Indica
Smalls
See all carriers Runtz
$10.99
$3.14/g Updated Oct 1, 2026 Venom
See all carriers Runtz
3.5g $17.05 $11.94 Sale
$3.41/g Updated Sep 18, 2026 Mr. Zips Indica
See all carriers Runtz
$14
$4/g Updated Oct 1, 2026 Sunset Exotics
See all carriers Runtz
3.5g $15
$4.29/g Updated Sep 18, 2026 Marygold - Acai Indica
See all carriers Runtz
$15
$4.29/g Updated Sep 18, 2026 Status Indica
See all carriers Runtz
$20.95 $15.71 Sale
$3.14/g Updated Sep 30, 2026 Sluggers
Indoor
See all carriers Runtz
$15.85
$4.53/g Updated Sep 30, 2026 Daily Smoke
See all carriers Runtz
$16.14
$4.61/g Updated Sep 29, 2026 Mr. Zips
Pre-Pack
See all carriers Runtz
5g $35 $17.50 Sale
$3.50/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
See all carriers Runtz
3.5g $35 $17.50 Sale
$5/g Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Runtz
$19
$5.43/g Updated Oct 1, 2026 Gramlin
See all carriers Runtz
28g $20
$0.71/g Updated Sep 17, 2026 Jeff's Sessions Indica
Ground Shake
See all carriers Runtz
14g $20
$1.43/g Updated Sep 30, 2026 Moonland Cannabis Indica
See all carriers Runtz
14g $21.60
$1.54/g Updated Sep 30, 2026 MOONLAND Indica
Flowers
See all carriers Runtz
3.5g $43.20 $21.60 Sale
$6.17/g Updated Sep 18, 2026 Aims Horticulture Indica
Buds
See all carriers Runtz
3.5g $21.61
$6.17/g Updated Sep 17, 2026 Cana Indica
Smalls
See all carriers Runtz
3.5g $22
$6.29/g Updated Sep 18, 2026 Autumn Brands Indica
Buds
See all carriers Runtz
$23.77
$6.79/g Updated Sep 30, 2026 The Cure Company
See all carriers Runtz
14g $32 $28.80 Sale
$2.06/g Updated Sep 18, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Runtz
$30
$8.57/g Updated Sep 17, 2026 BANANA Indica
Buds
See all carriers Runtz
3.5g $50 $30 Sale
$8.57/g Updated Sep 18, 2026 Delighted - Rainbow Indica
See all carriers Runtz
3.5g $31.69
$9.05/g Updated Sep 17, 2026 Originals Indica
See all carriers Runtz
14g $32
$2.29/g Updated Sep 17, 2026 Tiny Fires Indica
Smalls
See all carriers Runtz
7g $46 $32.20 Sale
$4.60/g Updated Sep 17, 2026 Pearl Pharma Indica
See all carriers Runtz
5g $33
$6.60/g Updated Oct 1, 2026 Sluggers Hit Hybrid
See all carriers Runtz
14g $35
$2.50/g Updated Sep 29, 2026 MOONLAND Indica
Pre-Ground Shake
See all carriers Runtz
$35
$1.25/g Updated Sep 30, 2026 Cabo
See all carriers Runtz
$35
$10/g Updated Sep 30, 2026 KOA Hybrid
See all carriers Runtz
$35
$10/g Updated Sep 17, 2026 GODS GIFT Indica
Buds
See all carriers Runtz
$36
$7.20/g Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Flowers
See all carriers Runtz
3.5g $36
$10.29/g Updated Sep 30, 2026 WAVVY Supply Co Hybrid
See all carriers Runtz
3.5g $45 $36 Sale
$10.29/g Updated Oct 1, 2026 Originals Hybrid
See all carriers Runtz
$60 $36 Sale
$2.57/g Updated Oct 1, 2026 Cloud Hybrid
Whole Flower - 1/2 Oz
See all carriers Runtz
7g $36.01
$5.14/g Updated Sep 17, 2026 Cana Indica
Smalls
See all carriers Runtz
3.5g $37
$10.57/g Updated Sep 18, 2026 Pearl Pharma Indica
Buds
See all carriers Runtz
3.5g $37
$10.57/g Updated Sep 18, 2026 Hotbox Indica
Buds
See all carriers Runtz
$40
$11.43/g Updated Sep 30, 2026 Lumpy's Flowers
See all carriers Runtz
3.5g $40
$11.43/g Updated Sep 30, 2026 The Mary Danksters Indica
See all carriers Runtz
10g $86.44 $43.22 Sale
$4.32/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
See all carriers Runtz
$47.54
$3.40/g Updated Sep 30, 2026 Daily Smoke
See all carriers Runtz
$50
$14.29/g Updated Sep 30, 2026 Legendary Laboratories
See all carriers Runtz
$50
$3.57/g Updated Sep 30, 2026 MENDOCINO GRASSLAND
See all carriers Runtz
$50
$14.29/g Updated Sep 30, 2026 Angel Cam
See all carriers Runtz
3.5g $52
$14.86/g Updated Sep 17, 2026 Northern Harvest Indica
Buds
See all carriers Runtz
14g $55
$3.93/g Updated Sep 18, 2026 Autumn Brands Indica
Smalls
See all carriers Runtz
28g $65
$2.32/g Updated Sep 17, 2026 Tiny Fires Indica
Smalls
See all carriers Runtz
$66
$6.60/g Updated Oct 1, 2026 Sluggers Official Retail
See all carriers Runtz
14g $66
$4.71/g Updated Sep 17, 2026 Marygold - Acai Indica
See all carriers Runtz
$75
$75/g Updated Sep 30, 2026 DELI
See all carriers Runtz
14g $100 $75 Sale
$5.36/g Updated Sep 18, 2026 Delighted Indica
See all carriers Runtz
$138
$138/g Updated Sep 30, 2026 Pure Beauty
Pre-Rolls See all carriers Runtz
$3.62
$3.62/piece Updated Sep 30, 2026 Hype Cannabis Co.
Preroll
See all carriers Runtz
1g $4
$4/piece Updated Sep 30, 2026 Moonland Cannabis Indica
See all carriers Runtz
$6.50 $4.87 Sale
$4.87/piece Updated Sep 30, 2026 Sluggers
Infused Single
See all carriers Runtz
0.7g $8 $5.20 Sale
$5.20/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
Also at 9 other stores Euphoros· Sep 18, 2026 $6.48 See this shop: Runtz at Euphoros → Pac Wellness, LLC [Equity Retailer]· Sep 18, 2026 $7.92 Visit shop: Runtz at Pac Wellness, LLC [Equity Retailer] ↗ STIIIZY Downtown LA· Sep 18, 2026 $9 See this shop: Runtz at STIIIZY Downtown LA → La Organic Pharmacy Inc.· Sep 18, 2026 $9 Visit shop: Runtz at La Organic Pharmacy Inc. ↗ Third & Kenmore LLC [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $10 Visit shop: Runtz at Third & Kenmore LLC [Equity Retailer] ↗ Fuego· Sep 18, 2026 $10 See this shop: Runtz at Fuego → Greenhouse Organics, Inc.· Sep 18, 2026 $10 Visit shop: Runtz at Greenhouse Organics, Inc. ↗ Gravity Retail· Sep 18, 2026 $10 See this shop: Runtz at Gravity Retail → Big Chief Cannabis Dispensary· Sep 18, 2026 $15 See this shop: Runtz at Big Chief Cannabis Dispensary → See all carriers Runtz
5g $10 $6 Sale
$6/piece Updated Sep 18, 2026 Sundae - Watermelon Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
1g $14.40 $7.20 Sale
$7.20/piece Updated Sep 18, 2026 Raw Garden Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
1g $8
$8/piece Updated Sep 30, 2026 Green Earth Co. Indica
See all carriers Runtz
$9
$9/piece Updated Sep 30, 2026 lolo
Preroll
See all carriers Runtz
0.7g $9.36
$9.36/piece Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hit Hybrid
See all carriers Runtz
2pc $10
$5/piece Updated Sep 30, 2026 KOA
Preroll
See all carriers Runtz
$10
$10/piece Updated Sep 30, 2026 3 Bros Grow
Preroll
See all carriers Runtz
7g $10
$10/piece Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hybrid
Preroll
See all carriers Runtz
$10.80
$10.80/piece Updated Sep 30, 2026 Raw Garden
Preroll
See all carriers Runtz
0.7g $12
$12/piece Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hit Hybrid
See all carriers Runtz
1g $12.50
$12.50/piece Updated Sep 30, 2026 The Mary Danksters Hybrid
See all carriers Runtz
1.5g $22 $13.20 Sale
$13.20/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
Also at 7 other stores Off the Charts - Harbor City· Sep 17, 2026 $14 See this shop: Runtz at Off the Charts - Harbor City → Xzibit's West Coast Cannabis - Marina del Rey· Sep 17, 2026 $15 See this shop: Runtz at Xzibit's West Coast Cannabis - Marina del Rey → Catalyst Cannabis Dispensary Lynwood· Sep 17, 2026 $16.10 See this shop: Runtz at Catalyst Cannabis Dispensary Lynwood → Gravity Retail· Sep 18, 2026 $17 See this shop: Runtz at Gravity Retail → Superior Herbal Health, LLC· Sep 17, 2026 $18 See this shop: Runtz at Superior Herbal Health, LLC → Greenhouse Organics, Inc.· Sep 18, 2026 $20 Visit shop: Runtz at Greenhouse Organics, Inc. ↗ The 18629 LLC· Sep 18, 2026 $22 Visit shop: Runtz at The 18629 LLC ↗ See all carriers Runtz
$20 $14 Sale
$14/piece Updated Oct 1, 2026 Sluggers Hybrid
Infused Preroll Single
See all carriers Runtz
2g $28.80 $14.40 Sale
$14.40/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
$15.85
$15.85/piece Updated Sep 30, 2026 Raw Garden
Preroll
See all carriers Runtz
7g $20
$20/piece Updated Sep 30, 2026 Moonland Cannabis Indica
See all carriers Runtz
$20
$20/piece Updated Sep 30, 2026 Local Grove
Prerolls
See all carriers Runtz
5pc · 0.5g $25 $20 Sale
$4/piece Updated Sep 17, 2026 Raw Garden Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
5pc $21.61
$4.32/piece Updated Sep 30, 2026 Raw Garden
Preroll
See all carriers Runtz
5pc · 2.5g $40 $24 Sale
$4.80/piece Updated Sep 18, 2026 Sundae - Watermelon Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
4pc · 0.5g $38 $24.70 Sale
$6.18/piece Updated Sep 18, 2026 Cizi Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
5pc · 3.5g $25
$5/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
28pc $25
$0.89/piece Updated Sep 30, 2026 Doob Squad
Prerolls
See all carriers Runtz
7pc $25
$3.57/piece Updated Sep 30, 2026 MOONLAND
Preroll
See all carriers Runtz
5pc $26
$5.20/piece Updated Sep 30, 2026 Raw Garden
Preroll
See all carriers Runtz
5pc · 2.5g $27
$5.40/piece Updated Sep 18, 2026 WAVVY Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
$31.69
$31.69/piece Updated Sep 30, 2026 Raw Garden
Preroll
See all carriers Runtz
10pc · 0.35g $33
$3.30/piece Updated Sep 17, 2026 Koa Cannabis Co. Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
5pc · 3.5g $36.23
$7.25/piece Updated Sep 26, 2026 Sluggers
See all carriers Runtz
5pc · 3.5g $52 $36.40 Sale
$7.28/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
5pc · 3.5g $37.80
$7.56/piece Updated Oct 1, 2026 Sluggers
Preroll
Also at 7 other stores 1539 Manchester Holdings, LLC [Equity Retailer]· Sep 30, 2026 $37.80 Visit shop: Runtz at 1539 Manchester Holdings, LLC [Equity Retailer] ↗ 4th Street Collective, Inc.· Sep 30, 2026 $37.80 Visit shop: Runtz at 4th Street Collective, Inc. ↗ Casey Crow Collective· Oct 1, 2026 $37.80 Visit shop: Runtz at Casey Crow Collective ↗ 11500 Vermont Holdings LLC· Oct 1, 2026 $37.80 Visit shop: Runtz at 11500 Vermont Holdings LLC ↗ Catalyst - Lynwood LLC· Oct 1, 2026 $37.80 Visit shop: Runtz at Catalyst - Lynwood LLC ↗ Catalyst - Hawthorne LLC· Sep 30, 2026 $37.80 Visit shop: Runtz at Catalyst - Hawthorne LLC ↗ 4158 Pico Holdings, LLC [Equity Retailer]· Oct 1, 2026 $37.80 Visit shop: Runtz at 4158 Pico Holdings, LLC [Equity Retailer] ↗ See all carriers Runtz
28pc $40
$1.43/piece Updated Sep 30, 2026 Good Good
Prerolls
See all carriers Runtz
5pc · 3.5g $44
$8.80/piece Updated Oct 1, 2026 Sluggers Hybrid
Preroll Pack
See all carriers Runtz
5pc $45
$9/piece Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hit Hybrid
See all carriers Runtz
5pc $45
$9/piece Updated Sep 30, 2026 Sluggers Official Retail
Preroll
See all carriers Runtz
$45
$45/piece Updated Sep 30, 2026 Michigrown
Prerolls
See all carriers Runtz
$45
$45/piece Updated Sep 30, 2026 Sluggers Official Retail
Preroll
Cartridges See all carriers Runtz
1g $20 $10 Sale
$10/g Updated Sep 30, 2026 ICED Indica
See all carriers Runtz
1g $16.60 $13.28 Sale
$13.28/g Updated Sep 18, 2026 Kushy Punch
See all carriers Runtz
$14.50
$2.90/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy
See all carriers Runtz
0.5g $14.79
$29.58/g Updated Sep 18, 2026 Chairman's Choice
See all carriers Runtz
1g $15.85
$15.85/g Updated Sep 17, 2026 Cali Clear -
See all carriers Runtz
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Runtz
1.2g $36 $18 Sale
$15/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Runtz
1g $19
$19/g Updated Sep 18, 2026 ICED
See all carriers Runtz
$20
$20/g Updated Oct 1, 2026 EZ Vape
See all carriers Runtz
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 BANANA
See all carriers Runtz
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 ICED
See all carriers Runtz
1g $24.22 $20.59 Sale
$20.59/g Updated Sep 17, 2026 Kushy Punch
See all carriers Runtz
1g $28.80 $21.60 Sale
$21.60/g Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb
See all carriers Runtz
1g $38 $22.80 Sale
$22.80/g Updated Sep 17, 2026 WAVVY
See all carriers Runtz
1g $23.76
$23.76/g Updated Sep 30, 2026 Papa's Herb Indica
Vapes
See all carriers Runtz
$23.77
$23.77/g Updated Sep 30, 2026 Kushy Punch
See all carriers Runtz
1g $24
$24/g Updated Sep 17, 2026 Dab Daddy Ⓡ
See all carriers Runtz
$25
$25/g Updated Sep 30, 2026 See all carriers Runtz
$36.63 $27.47 Sale
$27.47/g Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hybrid
Rosin Aio
See all carriers Runtz
1g $46.24 $27.74 Sale
$27.74/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
See all carriers Runtz
1.2g $28
$23.33/g Updated Sep 18, 2026 Dee - Watermelon
See all carriers Runtz
$30
$30/g Updated Sep 30, 2026 Go Kartz
Vape Cartridges
See all carriers Runtz
$31.69
$26.41/g Updated Sep 30, 2026 Sluggers Official Retail
See all carriers Runtz
1.2g $35
$29.17/g Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hit Hybrid
See all carriers Runtz
1g $35
$35/g Updated Sep 18, 2026 Sticky - Cherry
See all carriers Runtz
1g $50 $35 Sale
$35/g Updated Sep 18, 2026 Flavorade
See all carriers Runtz
1.2g $36
$30/g Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Vapes
See all carriers Runtz
1g $37
$37/g Updated Sep 18, 2026 Raw Garden
See all carriers Runtz
1g $40
$40/g Updated Sep 30, 2026 Stiiizy Hybrid
Vapes
See all carriers Runtz
$45
$45/g Updated Sep 30, 2026 Play
Vape Cartridges
See all carriers Runtz
2g $90 $45 Sale
$22.50/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Runtz
1g $50.42
$50.42/g Updated Sep 30, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Vapes
See all carriers Runtz
$51.80
$51.80/g Updated Sep 30, 2026 Sluggers
Also at 7 other stores Catalyst - Hawthorne LLC· Sep 30, 2026 $51.80 Visit shop: Runtz at Catalyst - Hawthorne LLC ↗ 4th Street Collective, Inc.· Sep 30, 2026 $51.80 Visit shop: Runtz at 4th Street Collective, Inc. ↗ 1539 Manchester Holdings, LLC [Equity Retailer]· Sep 30, 2026 $51.80 Visit shop: Runtz at 1539 Manchester Holdings, LLC [Equity Retailer] ↗ 4158 Pico Holdings, LLC [Equity Retailer]· Sep 30, 2026 $51.80 Visit shop: Runtz at 4158 Pico Holdings, LLC [Equity Retailer] ↗ 11500 Vermont Holdings LLC· Sep 30, 2026 $51.80 Visit shop: Runtz at 11500 Vermont Holdings LLC ↗ Catalyst - Lynwood LLC· Sep 30, 2026 $51.80 Visit shop: Runtz at Catalyst - Lynwood LLC ↗ Casey Crow Collective· Sep 30, 2026 $55.50 Visit shop: Runtz at Casey Crow Collective ↗ See all carriers Runtz
1g $60
$60/g Updated Sep 24, 2026 Sluggers Hybrid
All-In-One
Concentrates See all carriers Runtz
$10
$10/g Updated Sep 17, 2026 LEMON TREE X
Sugar
See all carriers Runtz
1g $10
$10/g Updated Sep 17, 2026 Jeff's Sessions
Badder
See all carriers Runtz
1g $15 $10 Sale
$10/g Updated Sep 17, 2026 LMFAO Cannabis
Solvent
See all carriers Runtz
$12
$12/g Updated Sep 30, 2026 Ooowee
Concentrate
See all carriers Runtz
1g $12
$12/g Updated Sep 30, 2026 WAVVY Supply Co Hybrid
Live Resins Live_resin
See all carriers Runtz
1g $23 $13.80 Sale
$13.80/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit
Sauce
See all carriers Runtz
$15
$15/g Updated Sep 30, 2026 Buddies Brand
Concentrate
See all carriers Runtz
1g $21.50 $15.05 Sale
$15.05/g Updated Sep 18, 2026 Pearl Pharma
Badder
See all carriers Runtz
$16
$16/g Updated Sep 30, 2026 Punch
Concentrate
See all carriers Runtz
1g $18
$18/g Updated Sep 18, 2026 ICED Indica
Diamonds
See all carriers Runtz
$18
$18/g Updated Sep 18, 2026 Big Tree
Concentrates
See all carriers Runtz
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 Shooters
Badder
See all carriers Runtz
1.5g $20
$13.33/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
Badder
See all carriers Runtz
1g $35 $21 Sale
$21/g Updated Sep 18, 2026 hashtag
Badder
See all carriers Runtz
1g $27
$27/g Updated Sep 18, 2026 Bolo Runtz
Ice Water Hash
See all carriers Runtz
$31.69
$31.69/g Updated Sep 30, 2026 Concentrate
See all carriers Runtz
$75
$25/g Updated Sep 30, 2026 Bamn
Concentrates
See all carriers Runtz
2g $90
$45/g Updated Sep 17, 2026 Hashish
Rosin