Home / Sacramento County / Ice Cream Cake Ice Cream Cake ranges $7–$60.05 across 19 dispensaries in Sacramento County, cheapest $7 at Connected Sacramento, as of Sep 26, 2026.
Updated Sep 26, 2026
How much does Ice Cream Cake cost in other regions?→ relaxed sleepy euphoric happy Ice Cream Cake is an indica-leaning hybrid bred by Seed Junky Genetics, crossing Wedding Cake with Gelato 33. Released around 2018, the cultivar represents one of the cleaner expressions of the modern Cookies-line dessert pedigree — a creamy vanilla aroma backed by mild diesel undertones, with effects that skew heavily toward body sedation. THC tests routinely land in the 25-30% range, placing Ice Cream Cake firmly within the premium "exotic" tier on dispensary menus. The cultivar is one of the most-cloned high-THC indicas in California legal markets and a foundational parent for many subsequent dessert-pedigree hybrids that emerged in the late 2010s.
Dispensaries 19
in Sacramento County
Products 52
in stock
Price range $7–$78
in Sacramento County
All52 Flower18 Pre-Rolls13 Cartridges3 Concentrates5 Edibles13 Flower See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $20 $14 Sale
$4/g Updated Sep 26, 2026 Glass House Farms Indica
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $15
$4.29/g Updated Sep 18, 2026 SKY GARDEN Indica
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $22.50 $15.75 Sale
$4.50/g Updated Sep 27, 2026 ALMORA Indica
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $24 $16.80 Sale
$4.80/g Updated Sep 17, 2026 Revelry Herb Co Indica
Buds
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $20
$5.71/g Updated Sep 27, 2026 LMFAO Hybrid
See all carriers Ice Cream Cake
14g $20
$1.43/g Updated Sep 18, 2026 Box Lunch Indica
Ground Shake
See all carriers Ice Cream Cake
14g $20
$1.43/g Updated Sep 18, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Ice Cream Cake
14g $60 $39 Sale
$2.79/g Updated Sep 27, 2026 Cap City Hybrid
See all carriers Ice Cream Cake
28g $40
$1.43/g Updated Sep 18, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Ice Cream Cake
14g $40
$2.86/g Updated Sep 18, 2026 Box Lunch Indica
Smalls
See all carriers Ice Cream Cake
$46.13
$3.30/g Updated Sep 27, 2026 Gelato Indica
See all carriers Ice Cream Cake
14g $54
$3.86/g Updated Sep 18, 2026 Revelry Herb Co Indica
Buds
See all carriers Ice Cream Cake
14g $60
$4.29/g Updated Sep 26, 2026 Gelato Hybrid
Smalls
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $60.05
$17.16/g Updated Sep 18, 2026 Snowtill Indica
Buds
Pre-Rolls See all carriers Ice Cream Cake
1g $10 $7 Sale
$7/piece Updated Sep 26, 2026 Himalaya Indica
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
1g $11 $7.70 Sale
$7.70/piece Updated Sep 17, 2026 Himalaya Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
1g $15.38
$15.38/piece Updated Sep 17, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
$15.38
$15.38/piece Updated Sep 27, 2026 ROVE Hybrid
Infused Pre-Roll Single
See all carriers Ice Cream Cake
5pc · 5g $20
$4/piece Updated Sep 17, 2026 PUFF Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
6pc $26.91
$4.49/piece Updated Sep 27, 2026 ROVE Hybrid
Infused Pre-Roll Single
See all carriers Ice Cream Cake
1g $30
$30/piece Updated Sep 27, 2026 LMFAO
See all carriers Ice Cream Cake
6pc · 0.6g $31.52
$5.25/piece Updated Sep 16, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
6pc · 0.6g $41
$6.83/piece Updated Sep 27, 2026 ROVE Hybrid
Infused
Concentrates See all carriers Ice Cream Cake
0.5g $20 $14 Sale
$28/g Updated Sep 27, 2026 ALMORA Indica
Live Resins Live_resin
See all carriers Ice Cream Cake
1.2g $26 $23.40 Sale
$19.50/g Updated Sep 17, 2026 ALMORA
Sauce
See all carriers Ice Cream Cake
1g $25
$25/g Updated Sep 26, 2026 AbsoluteXtracts Indica
Waxes
See all carriers Ice Cream Cake
1g $35 $28 Sale
$28/g Updated Sep 27, 2026 Punch
Rosins
See all carriers Ice Cream Cake
1g $28.50
$28.50/g Updated Sep 27, 2026 Emerald Bay Extracts Indica
Rick Simpson Oil (rso)
Edibles See all carriers Ice Cream Cake
10mg · 10pk $20.05 $14.04 Sale
$1.40/mg Updated Sep 18, 2026 Lost Farm
See all carriers Ice Cream Cake
25mg · 4pk $22.05 $15.43 Sale
$0.62/mg Updated Sep 18, 2026 KANHA
See all carriers Ice Cream Cake
1000mg · 40pk $58
$0.06/mg Updated Sep 26, 2026 Emerald Bay Extracts Indica