Home / Solano County / Ice Cream Cake Ice Cream Cake ranges $9.05–$125 across 17 dispensaries in Solano County, cheapest $9.05 at Embarc Fairfield, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Ice Cream Cake cost in other regions?→ relaxed sleepy euphoric happy Ice Cream Cake is an indica-leaning hybrid bred by Seed Junky Genetics, crossing Wedding Cake with Gelato 33. Released around 2018, the cultivar represents one of the cleaner expressions of the modern Cookies-line dessert pedigree — a creamy vanilla aroma backed by mild diesel undertones, with effects that skew heavily toward body sedation. THC tests routinely land in the 25-30% range, placing Ice Cream Cake firmly within the premium "exotic" tier on dispensary menus. The cultivar is one of the most-cloned high-THC indicas in California legal markets and a foundational parent for many subsequent dessert-pedigree hybrids that emerged in the late 2010s.
Dispensaries 17
in Solano County
Products 42
in stock
Price range $9–$125
in Solano County
All42 Flower9 Pre-Rolls12 Cartridges4 Concentrates2 Edibles15 Flower See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $24 $14.40 Sale
$4.11/g Updated Sep 17, 2026 Revelry Herb Co Indica
Buds
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $27 $20.25 Sale
$5.79/g Updated Sep 17, 2026 HALFPIPE Indica
See all carriers Ice Cream Cake
$23
$1.64/g Updated Sep 28, 2026 Box Lunch Indica
Pre-Ground
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $45 $36 Sale
$10.29/g Updated Sep 28, 2026 SATTVA Indica
See all carriers Ice Cream Cake
14g $66 $39.60 Sale
$2.83/g Updated Sep 17, 2026 DIME BAG Indica
Buds
See all carriers Ice Cream Cake
$52
$3.71/g Updated Sep 28, 2026 Box Lunch Indica
Pre-Pack Smalls
See all carriers Ice Cream Cake
7g $55
$7.86/g Updated Sep 28, 2026 SATTVA Indica
Smalls
See all carriers Ice Cream Cake
28g $125 $75 Sale
$2.68/g Updated Sep 17, 2026 DIME BAG Indica
Buds
See all carriers Ice Cream Cake
$125
$4.46/g Updated Sep 28, 2026 DIME BAG Hybrid
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Ice Cream Cake
1g $9.05
$9.05/piece Updated Sep 18, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
1g $9.30
$9.30/piece Updated Sep 28, 2026 Tutti Indica
See all carriers Ice Cream Cake
1g $10
$10/piece Updated Sep 17, 2026 Himalaya Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
1g $15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 Himalaya Indica
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
5pc $24.60
$4.92/piece Updated Sep 28, 2026 Greenline
Preroll Infused
See all carriers Ice Cream Cake
$38 $28.50 Sale
$28.50/piece Updated Sep 17, 2026 Evidence Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
5pc $46
$9.20/piece Updated Sep 27, 2026 Evidence
Preroll
See all carriers Ice Cream Cake
14pc · 14g $52
$3.71/piece Updated Sep 28, 2026 CALIFORNIA LOVE Indica
Flower
Cartridges See all carriers Ice Cream Cake
$15
$15/g Updated Sep 28, 2026 Dank Vapes Hybrid
510 Thread
See all carriers Ice Cream Cake
$22.33
$22.33/g Updated Sep 28, 2026 Connected Cannabis Co
See all carriers Ice Cream Cake
1g $25 $22.50 Sale
$22.50/g Updated Sep 17, 2026 DANK
See all carriers Ice Cream Cake
$25
$25/g Updated Sep 28, 2026 DANK Hybrid
All-In-One
Concentrates See all carriers Ice Cream Cake
1g $10
$10/g Updated Sep 17, 2026 MELTED ROOTS -
Badder
See all carriers Ice Cream Cake
1.2g $36
$30/g Updated Sep 16, 2026 Nasha
Ice Water Hash
Edibles See all carriers Ice Cream Cake
100mg · 4pk $14
$0.14/mg Updated Sep 17, 2026 KANHA
See all carriers Ice Cream Cake
10mg · 10pk $20.05 $14.04 Sale
$1.40/mg Updated Sep 17, 2026 Lost Farm