Home / Sacramento County / Lemon Cherry Gelato
Lemon Cherry Gelato Hybrid Lemon Cherry Gelato ranges $2.10–$99 across 21 dispensaries in Sacramento County, cheapest $2.10 at Connected Sacramento, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Lemon Cherry Gelato cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Lemon Cherry Gelato is a balanced hybrid bred by Backpack Boyz, crossing Sunset Sherbet, Girl Scout Cookies, and Lemon Pound Cake. The cultivar has become one of the most-recognizable Backpack Boyz releases of the early 2020s and a defining example of the lemon-pedigree wave within the modern Cookies-line dessert tier. Flowers carry a complex aroma: sharp citrus over cherry-candy sweetness with mild OG-line gas undertones. Effects are balanced — body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift — and THC tests routinely land in the 25-30% range. Lemon Cherry Gelato is widely-cloned across California legal markets and frequently appears within the premium "exotic" tier on dispensary menus.
Dispensaries 21
in Sacramento County
Products 112
in stock
Price range $2–$99
in Sacramento County
All112 Flower33 Pre-Rolls27 Cartridges44 Concentrates8 Flower See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $6.25 $3.12 Sale
$0.89/g Updated Sep 28, 2026 Yada Yada Hybrid
Ground Flower
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$6.15
$1.76/g Updated Sep 28, 2026 Yada Yada
Ground Shake
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $9 $8.10 Sale
$2.31/g Updated Sep 17, 2026 Yada Yada Indica
Ground Shake
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $9.96
$2.85/g Updated Sep 16, 2026 FYPM Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $14
$4/g Updated Sep 17, 2026 Talking Trees Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $27 $16.20 Sale
$4.63/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $32.50 $19.50 Sale
$5.57/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14g $20.76
$1.48/g Updated Sep 16, 2026 Yada Yada Indica
Ground Shake
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $36 $21.60 Sale
$6.17/g Updated Sep 18, 2026 Lumpy's Flowers Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$25.99
$3.71/g Updated Sep 28, 2026 Featured Farms
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $26
$3.71/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $26
$3.71/g Updated Sep 17, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $29
$5.80/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $29
$5.80/g Updated Sep 17, 2026 KB - SLUGGERS Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $30
$8.57/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$30.75
$4.39/g Updated Sep 28, 2026 Certified Skunk
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $30.75
$4.39/g Updated Sep 16, 2026 Certified Skunk Indoor Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $39
$11.14/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14g $100 $60 Sale
$4.29/g Updated Sep 18, 2026 Lumpy's Flowers Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
10g $68
$6.80/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
28g $95.85
$3.42/g Updated Sep 28, 2026 Indoor Flowers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
28g $99
$3.54/g Updated Sep 28, 2026 Soma Rosa Farms Hybrid
Pre-Rolls See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $3 $2.10 Sale
$2.10/piece Updated Sep 28, 2026 Allswell Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$5.38
$5.38/piece Updated Sep 28, 2026 AmeriCanna Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.7g $9 $7.02 Sale
$7.02/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.7g $7.50
$7.50/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Infused Infused Blunt Packs
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.25g $16 $11.20 Sale
$11.20/piece Updated Sep 28, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $16 $11.20 Sale
$11.20/piece Updated Sep 28, 2026 Fig Farms Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $17.05 $11.94 Sale
$11.94/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $14
$14/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2g $19
$19/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $20
$20/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $22
$22/piece Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2.5g $32.05 $22.43 Sale
$22.43/piece Updated Sep 18, 2026 St. Ides Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3pc · 4.5g $25
$8.33/piece Updated Sep 18, 2026 Everyday Slugger Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $40 $28 Sale
$28/piece Updated Sep 28, 2026 EVERYDAY CANNABIS CO Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2.5g $42 $29.40 Sale
$29.40/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.5g $30
$30/piece Updated Sep 28, 2026 THREDDY Sativa
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35
$35/piece Updated Sep 28, 2026 MOONLAND Hybrid
Cartridges See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.5g $16.50 $8.25 Sale
$16.50/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $10
$10/g Updated Sep 28, 2026 Cizi
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12.50 $10 Sale
$10/g Updated Sep 17, 2026 Big Tree Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $13.50 $10.80 Sale
$10.80/g Updated Sep 28, 2026 Big Tree
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12
$12/g Updated Sep 17, 2026 Cizi
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $13
$2.60/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $14
$14/g Updated Sep 18, 2026 Más
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings
See all carriers Lemon Cherry Gelato
disposable $17
$34/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $17
$17/g Updated Sep 28, 2026 Eureka Vapor Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $30 $18 Sale
$18/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $26 $18.20 Sale
$18.20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $27 $18.90 Sale
$18.90/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 28, 2026 CAKE she hits different Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $23
$23/g Updated Sep 18, 2026 Muha Meds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Alien Labs Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 18, 2026 Himalaya
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $42 $25.20 Sale
$25.20/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.5g $35 $26.25 Sale
$52.50/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $45 $27 Sale
$27/g Updated Sep 28, 2026 Dabwoods Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $28
$28/g Updated Sep 18, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $32
$32/g Updated Sep 18, 2026 Howie Roll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $32.29
$32.29/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
disposable $33
$33/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $34.02
$34.02/g Updated Sep 16, 2026 Kingpen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$34.02
$34.02/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $39 $37.05 Sale
$37.05/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $39.02
$32.52/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40.05
$40.05/g Updated Sep 18, 2026 Dabwoods
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $46
$46/g Updated Sep 17, 2026 Coldfire Extracts
Concentrates See all carriers Lemon Cherry Gelato
$10
$10/g Updated Sep 17, 2026 WVY
Concentrates
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $13
$13/g Updated Sep 18, 2026 Galaxy
Diamonds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $22 $15.40 Sale
$15.40/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers
Live Resins Live_resin
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $20 $16 Sale
$16/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Badder
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26 $18.20 Sale
$18.20/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
Badder
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
Sugar
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Cure Hybrid
Live Resins Live_resin