Home / Solano County / Lemon Cherry Gelato
Lemon Cherry Gelato Hybrid Lemon Cherry Gelato ranges $5–$125 across 21 dispensaries in Solano County, cheapest $5 at Biomass Industries, LLC, as of Sep 24, 2026.
Updated Sep 24, 2026
How much does Lemon Cherry Gelato cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Lemon Cherry Gelato is a balanced hybrid bred by Backpack Boyz, crossing Sunset Sherbet, Girl Scout Cookies, and Lemon Pound Cake. The cultivar has become one of the most-recognizable Backpack Boyz releases of the early 2020s and a defining example of the lemon-pedigree wave within the modern Cookies-line dessert tier. Flowers carry a complex aroma: sharp citrus over cherry-candy sweetness with mild OG-line gas undertones. Effects are balanced — body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift — and THC tests routinely land in the 25-30% range. Lemon Cherry Gelato is widely-cloned across California legal markets and frequently appears within the premium "exotic" tier on dispensary menus.
Dispensaries 21
in Solano County
Products 140
in stock
Price range $5–$125
in Solano County
All140 Flower40 Pre-Rolls36 Cartridges58 Concentrates6 Flower See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $9 $8.10 Sale
$2.31/g Updated Sep 17, 2026 Yada Yada Indica
Ground Shake
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$9
$2.57/g Updated Sep 24, 2026 Yada Yada Hybrid
Pre-Ground
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$21.67 $16.25 Sale
$3.25/g Updated Sep 24, 2026 Sluggers Hybrid
Indoor
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $17.39
$4.97/g Updated Sep 17, 2026 High Grade Farms - Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $17.39
$4.97/g Updated Sep 23, 2026 High Grade Farms Hybrid
Flowers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$18
$5.14/g Updated Sep 24, 2026 Soma Rosa Farms
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $18
$5.14/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $19
$5.43/g Updated Sep 17, 2026 TERP Brand Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $23 $20.01 Sale
$5.72/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $30 $21 Sale
$6/g Updated Sep 17, 2026 818 BRANDS Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $45 $22.50 Sale
$6.43/g Updated Sep 17, 2026 Lumpy's Flowers Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$25
$3.57/g Updated Sep 24, 2026 Allswell Indica
Pre-Pack Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $25
$3.57/g Updated Sep 17, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $26.60
$5.32/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$30
$8.57/g Updated Sep 24, 2026 818 Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $33.20
$9.49/g Updated Sep 23, 2026 LUMPY's Hybrid
Flowers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $40 $34.80 Sale
$4.97/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$35
$5/g Updated Sep 24, 2026 TERP Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $35
$5/g Updated Sep 17, 2026 TERP Brand Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $73 $36.50 Sale
$5.21/g Updated Sep 17, 2026 Lumpy's Flowers Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$39
$7.80/g Updated Sep 24, 2026 Sluggers Hybrid
Pre-Pack Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$45
$12.86/g Updated Sep 24, 2026 happy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$47
$13.43/g Updated Sep 23, 2026 Lumpy's Flowers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $50
$14.29/g Updated Sep 17, 2026 BACKPACKBOYZ Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$51
$3.64/g Updated Sep 24, 2026 CALI KOSHER Indica
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14g $51.86
$3.70/g Updated Sep 17, 2026 High Grade Farms Indica
Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14g $51.86
$3.70/g Updated Sep 23, 2026 High Grade Farms Hybrid
Flowers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14g $125 $62.50 Sale
$4.46/g Updated Sep 17, 2026 Lumpy's Flowers Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $63
$9/g Updated Sep 17, 2026 BACKPACKBOYZ Indica
Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14g $70
$5/g Updated Sep 17, 2026 Midzotic Lemon Cherry Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$125
$8.93/g Updated Sep 24, 2026 LUMPY's
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Lemon Cherry Gelato
$5
$5/piece Updated Sep 24, 2026 Allswell Indica
Flower
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$6.73 $5.04 Sale
$5.04/piece Updated Sep 24, 2026 Sluggers Hybrid
Infused Single
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$9.71 $7.28 Sale
$7.28/piece Updated Sep 23, 2026 ICED Indica
Infused Single
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.7g $10 $8 Sale
$8/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$9
$9/piece Updated Sep 24, 2026 PUFF
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$9
$9/piece Updated Sep 24, 2026 Sluggers Official Retail
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$9
$9/piece Updated Sep 24, 2026 Sluggers Official Retail
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$9
$9/piece Updated Sep 23, 2026 Sluggers Hybrid
Flower
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $11
$11/piece Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$11.17
$11.17/piece Updated Sep 24, 2026 Papa's Herb
Preroll Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12
$12/piece Updated Sep 18, 2026 Crumbz Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.25g $12.28
$12.28/piece Updated Sep 17, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.25g $12.28
$12.28/piece Updated Sep 23, 2026 ICED Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15 $13.50 Sale
$13.50/piece Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15 $13.50 Sale
$13.50/piece Updated Sep 17, 2026 DANK Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $14
$14/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$14.90
$14.90/piece Updated Sep 24, 2026 ICED
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$15
$15/piece Updated Sep 24, 2026 Lumpy's Flowers
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $17
$17/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 0.5g $20
$4/piece Updated Sep 24, 2026 PUFF Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2.5g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/piece Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc $37.25
$7.45/piece Updated Sep 24, 2026 Sluggers Official Retail
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $37.25
$7.45/piece Updated Sep 23, 2026 Sluggers Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc $37.25
$7.45/piece Updated Sep 24, 2026 Sluggers Official Retail
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7pc · 3.5g $47
$6.71/piece Updated Sep 24, 2026 American Weed Co. Sativa
Infused
Cartridges See all carriers Lemon Cherry Gelato
$8.96
$8.96/g Updated Sep 24, 2026 Cizi Hybrid
Thc
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15.05 $10.54 Sale
$10.54/g Updated Sep 17, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$11.21
$22.42/g Updated Sep 24, 2026 Stiiizy Hybrid
V3 Lqd
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12
$12/g Updated Sep 17, 2026 Cizi
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$12
$12/g Updated Sep 24, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $14
$2.80/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $14.90
$14.90/g Updated Sep 23, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Side Hustle Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$18.62
$18.62/g Updated Sep 24, 2026 Papa's Herb Hybrid
510 Thread
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25.20 $18.90 Sale
$18.90/g Updated Sep 23, 2026 dompen Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$19
$38/g Updated Sep 24, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$19.43
$19.43/g Updated Sep 24, 2026 Stiiizy Hybrid
V3 Lqd Aio
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$19.43
$19.43/g Updated Sep 23, 2026 Stiiizy Hybrid
V3 Lqd
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$22.33
$22.33/g Updated Sep 24, 2026 Papa's Herb
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $33 $23.10 Sale
$23.10/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $26.90
$26.90/g Updated Sep 17, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$28
$28/g Updated Sep 24, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $29.70
$29.70/g Updated Sep 23, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$29.80
$24.83/g Updated Sep 24, 2026 Sluggers Official Retail
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$29.80
$24.83/g Updated Sep 23, 2026 Sluggers Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $31.65
$26.38/g Updated Sep 23, 2026 BACKPACKBOYZ Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $31.65
$26.38/g Updated Sep 17, 2026 Backpack Boyz - Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$33
$33/g Updated Sep 24, 2026 DIME BAG Hybrid
Ready To Use
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$37.25
$18.63/g Updated Sep 23, 2026 Sluggers Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$37.25
$18.63/g Updated Sep 24, 2026 Sluggers Official Retail
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40
$40/g Updated Sep 16, 2026 Molli
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $45 $40.50 Sale
$40.50/g Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$46
$46/g Updated Sep 24, 2026 Kingpen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $46
$46/g Updated Sep 16, 2026 Kingpen
Concentrates See all carriers Lemon Cherry Gelato
$13
$13/g Updated Sep 17, 2026 WVY
Concentrates
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $13
$13/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Shatter
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $13.90
$13.90/g Updated Sep 17, 2026 ICED Indica
Diamonds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit
Sauce
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$20
$20/g Updated Sep 24, 2026 BIG RED'S
Concentrate