Home / Contra Costa County / Lemon Cherry Gelato
Lemon Cherry Gelato Hybrid Lemon Cherry Gelato ranges $3–$85 across 26 dispensaries in Contra Costa County, cheapest $3 at Holistic Healing Collective, Inc., as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Lemon Cherry Gelato cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Lemon Cherry Gelato is a balanced hybrid bred by Backpack Boyz, crossing Sunset Sherbet, Girl Scout Cookies, and Lemon Pound Cake. The cultivar has become one of the most-recognizable Backpack Boyz releases of the early 2020s and a defining example of the lemon-pedigree wave within the modern Cookies-line dessert tier. Flowers carry a complex aroma: sharp citrus over cherry-candy sweetness with mild OG-line gas undertones. Effects are balanced — body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift — and THC tests routinely land in the 25-30% range. Lemon Cherry Gelato is widely-cloned across California legal markets and frequently appears within the premium "exotic" tier on dispensary menus.
Dispensaries 26
in Contra Costa County
Products 182
in stock
Price range $3–$85
in Contra Costa County
All182 Flower40 Pre-Rolls45 Cartridges85 Concentrates12 Flower See all carriers Lemon Cherry Gelato
$8
$2.29/g Updated Sep 28, 2026 Heart of Humboldt Sativa
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $9
$2.57/g Updated Sep 18, 2026 Yada Yada Indica
Ground Shake
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$9
$2.57/g Updated Sep 28, 2026 Yada Yada Hybrid
Pre-Ground
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$15
$1.07/g Updated Sep 28, 2026 See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $35 $17.50 Sale
$5/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $26 $23.40 Sale
$3.34/g Updated Sep 18, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $24
$6.86/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $35.05 $24.53 Sale
$7.01/g Updated Sep 17, 2026 Lumpy's Flowers Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $25
$7.14/g Updated Sep 18, 2026 Duffy$ Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$25.20
$7.20/g Updated Sep 28, 2026 LUMPY's Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $26
$7.43/g Updated Sep 16, 2026 Galaxy Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26
$3.71/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Indica
Pre-Pack Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26.60
$5.32/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$27
$7.71/g Updated Sep 28, 2026 See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $40.05 $28.03 Sale
$8.01/g Updated Sep 17, 2026 ICED Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $29
$5.80/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $29
$5.80/g Updated Sep 18, 2026 KB - SLUGGERS Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $35 $31.50 Sale
$4.50/g Updated Sep 18, 2026 TERP Brand Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $37 $33.30 Sale
$9.51/g Updated Sep 18, 2026 Gramlin Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$35
$5/g Updated Sep 28, 2026 TERP Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $40
$5.71/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $50
$14.29/g Updated Sep 18, 2026 Sticky Status Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $65
$18.57/g Updated Sep 18, 2026 BACKPACKBOYZ Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
10g $66
$6.60/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14g $80
$5.71/g Updated Sep 17, 2026 Duffy$ Indica
Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14g $80
$5.71/g Updated Sep 18, 2026 Duffy$ Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $85
$12.14/g Updated Sep 18, 2026 BACKPACKBOYZ Indica
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $3
$3/piece Updated Sep 28, 2026 Safari Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $6 $4.20 Sale
$4.20/piece Updated Sep 29, 2026 The Artist Tree Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$6.73 $5.04 Sale
$5.04/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers
Infused Single
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.7g $11 $5.50 Sale
$5.50/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$6
$6/piece Updated Sep 28, 2026 Allswell Indica
Flower
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $8
$8/piece Updated Sep 28, 2026 Crumbz Hybrid
Infused Pre-Roll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.7g $9
$9/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $10
$10/piece Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.25g $13 $10.01 Sale
$10.01/piece Updated Sep 17, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12
$12/piece Updated Sep 18, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $26 $19.50 Sale
$19.50/piece Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 0.5g $20
$4/piece Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2g $21
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 0.5g $22
$4.40/piece Updated Sep 17, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 2.5g $22
$4.40/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF
Flower
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2.5g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 0.5g $30
$6/piece Updated Sep 28, 2026 ICED Indica
Infused Pre-Roll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2.5g $37 $33.30 Sale
$33.30/piece Updated Sep 18, 2026 St. Ides Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14pc · 1g $36
$2.57/piece Updated Sep 28, 2026 Safari Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $37.80
$7.56/piece Updated Sep 27, 2026 Sluggers
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $38
$7.60/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $38
$7.60/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $8
$8/g Updated Sep 18, 2026 Big Tree Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $17 $8.50 Sale
$1.70/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$9.99
$9.99/g Updated Sep 28, 2026 Cizi Hybrid
Thc
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$10
$10/g Updated Sep 28, 2026 Smoakland
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $10
$10/g Updated Sep 17, 2026 Smoakland
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $11
$11/g Updated Sep 17, 2026 Cizi
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$11.21
$22.42/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
V3 Lqd
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$11.90
$23.80/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12
$12/g Updated Sep 17, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$12.71
$12.71/g Updated Sep 28, 2026 Side Hustle
Live Resin
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $27 $13.50 Sale
$13.50/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 ZTI -
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$17
$17/g Updated Sep 28, 2026 EUREKA Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$19
$38/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $38 $19 Sale
$19/g Updated Sep 28, 2026 Muha Meds Sativa
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$19.43
$19.43/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
V3 Lqd Aio
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$19.43
$19.43/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
V3 Lqd
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $28 $19.60 Sale
$19.60/g Updated Sep 18, 2026 dompen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $20
$20/g Updated Sep 16, 2026 528 Cannabis Co.
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 ICED Indica
Vape Cartridge
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $27 $20.25 Sale
$20.25/g Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$24
$24/g Updated Sep 18, 2026 Bodega Boyz
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$25.80
$25.80/g Updated Sep 28, 2026 MJUICE
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26
$26/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40 $26 Sale
$26/g Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $28
$23.33/g Updated Sep 16, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $28
$28/g Updated Sep 16, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $28
$28/g Updated Sep 17, 2026 ZTI -
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $32
$32/g Updated Sep 16, 2026 Howie Roll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $32
$32/g Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35
$35/g Updated Sep 18, 2026 Dabwoods
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$39
$32.50/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$40
$40/g Updated Sep 17, 2026 turn Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$41
$41/g Updated Sep 28, 2026 Cake Hybrid
All-In-One
Concentrates See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $16 $8 Sale
$8/g Updated Sep 29, 2026 ICED Hybrid
Diamonds/Crystals
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12
$12/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Badder
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $14
$14/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Shatter
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $16
$16/g Updated Sep 18, 2026 ICED Indica
Diamonds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $23 $16.10 Sale
$16.10/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit
Sauce
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $22.75 $18.20 Sale
$18.20/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Cure Hybrid
Live Resins Live_resin
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26 $18.20 Sale
$18.20/g Updated Sep 18, 2026 West Coast Cure
Badder
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26
$26/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Cure Hybrid
Live Resin Badder