Home / Alameda County / Lemon Cherry Gelato
Lemon Cherry Gelato Hybrid Lemon Cherry Gelato ranges $6–$130 across 26 dispensaries in Alameda County, cheapest $6 at Oaklyfe LLC [Equity Retailer], as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Lemon Cherry Gelato cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Lemon Cherry Gelato is a balanced hybrid bred by Backpack Boyz, crossing Sunset Sherbet, Girl Scout Cookies, and Lemon Pound Cake. The cultivar has become one of the most-recognizable Backpack Boyz releases of the early 2020s and a defining example of the lemon-pedigree wave within the modern Cookies-line dessert tier. Flowers carry a complex aroma: sharp citrus over cherry-candy sweetness with mild OG-line gas undertones. Effects are balanced — body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift — and THC tests routinely land in the 25-30% range. Lemon Cherry Gelato is widely-cloned across California legal markets and frequently appears within the premium "exotic" tier on dispensary menus.
Dispensaries 26
in Alameda County
Products 107
in stock
Price range $6–$130
in Alameda County
All107 Flower27 Pre-Rolls20 Cartridges46 Concentrates10 Edibles4 Flower See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $13.50 $7.88 Sale
$2.25/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$9
$2.57/g Updated Sep 28, 2026 Yada Yada Hybrid
Pre-Ground
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $15.70
$4.49/g Updated Sep 28, 2026 Kanna Hybrid
Flowers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$19
$5.43/g Updated Sep 28, 2026 TERP Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $19
$5.43/g Updated Sep 17, 2026 TERP Brand Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $24
$6.86/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $34 $27.20 Sale
$7.77/g Updated Sep 28, 2026 White Rabbit Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $29
$5.80/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $41 $34.85 Sale
$4.98/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $35
$5/g Updated Sep 17, 2026 TERP Brand Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$35
$5/g Updated Sep 28, 2026 TERP Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $35
$10/g Updated Sep 29, 2026 Lumpy's Flowers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $35
$10/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Whole-Flower
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$39
$7.80/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Pre-Pack Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $40
$11.43/g Updated Sep 28, 2026 Lumpy's Flowers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$45
$12.86/g Updated Sep 28, 2026 Happy Trails Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $55
$15.71/g Updated Sep 17, 2026 Green Boyz Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$75 $56.25 Sale
$4.02/g Updated Sep 28, 2026 Good Looks Hybrid
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$82
$8.20/g Updated Sep 29, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$92
$9.20/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$135 $101.25 Sale
$3.62/g Updated Sep 28, 2026 Good Looks Hybrid
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$130
$4.64/g Updated Sep 28, 2026 Soma Rosa Farms Indica
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Lemon Cherry Gelato
$6
$6/piece Updated Sep 28, 2026 Allswell Indica
Flower
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $8
$8/piece Updated Sep 28, 2026 Lumpy's Flowers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.7g $10 $8 Sale
$8/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 0.5g $14
$2.80/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15
$15/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $22 $15.40 Sale
$15.40/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2g $22 $16.94 Sale
$16.94/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.25g $17
$17/piece Updated Sep 17, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $31 $21.70 Sale
$21.70/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 2.5g $39.98 $27.99 Sale
$5.60/piece Updated Sep 17, 2026 WAVVY Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $38 $28.88 Sale
$5.78/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $50 $30 Sale
$6/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2.5g $48 $33.60 Sale
$33.60/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 0.5g $35
$7/piece Updated Sep 17, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $65
$13/piece Updated Sep 26, 2026 Sluggers Hit
Cartridges See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $17 $10.20 Sale
$10.20/g Updated Sep 17, 2026 Cizi
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.5g $23 $10.35 Sale
$20.70/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12
$12/g Updated Sep 28, 2026 Cizi Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $15
$3/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.5g $15
$30/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$21.99 $15.39 Sale
$15.39/g Updated Sep 17, 2026 EIGHTBIT
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $16
$3.20/g Updated Sep 17, 2026 Himalaya
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.5g $16
$32/g Updated Sep 28, 2026 Himalaya Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$17
$17/g Updated Sep 28, 2026 EUREKA Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Side Hustle Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $22 $18.70 Sale
$18.70/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Alpine Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $21
$21/g Updated Sep 17, 2026 THREDDY
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $34 $23.80 Sale
$23.80/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Muha Meds Sativa
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 CATALYST
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26
$26/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $26
$26/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.5g $27
$54/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $45 $27 Sale
$22.50/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 dompen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$35
$35/g Updated Sep 28, 2026 8bit Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $55 $38.50 Sale
$38.50/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40
$40/g Updated Sep 16, 2026 Gramlin
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $44.98
$44.98/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co.
Concentrates See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $10
$10/g Updated Sep 28, 2026 ICED Indica
Diamonds/Crystals
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12
$12/g Updated Sep 28, 2026 Brite Indica
Waxes
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$13
$13/g Updated Sep 17, 2026 WVY
Concentrates
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $14
$14/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Shatter
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15
$15/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Live Resins Live_resin
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26
$21.67/g Updated Sep 28, 2026 ALMORA Hybrid
Sauce
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $26
$26/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
Sugar
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26
$26/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Cure Hybrid
Live Resin Sugar
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $28
$23.33/g Updated Sep 26, 2026 Almora Farm
Live-Resin Live_resin
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $28
$23.33/g Updated Sep 17, 2026 ALMORA
Sauce
Edibles See all carriers Lemon Cherry Gelato
100mg · 1pk $12
$0.12/mg Updated Sep 28, 2026 Uncle Arnie's Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
100mg · 1pk $12
$0.12/mg Updated Sep 28, 2026 Uncle Arnie's Hybrid