Home / San Francisco / Lemon Cherry Gelato
Lemon Cherry Gelato Hybrid Lemon Cherry Gelato ranges $3–$135 across 41 dispensaries in San Francisco, cheapest $3 at Alpine Support Productions Inc, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Lemon Cherry Gelato cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Lemon Cherry Gelato is a balanced hybrid bred by Backpack Boyz, crossing Sunset Sherbet, Girl Scout Cookies, and Lemon Pound Cake. The cultivar has become one of the most-recognizable Backpack Boyz releases of the early 2020s and a defining example of the lemon-pedigree wave within the modern Cookies-line dessert tier. Flowers carry a complex aroma: sharp citrus over cherry-candy sweetness with mild OG-line gas undertones. Effects are balanced — body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift — and THC tests routinely land in the 25-30% range. Lemon Cherry Gelato is widely-cloned across California legal markets and frequently appears within the premium "exotic" tier on dispensary menus.
Dispensaries 41
in San Francisco
Products 184
in stock
Price range $3–$135
in San Francisco
All184 Flower40 Pre-Rolls47 Cartridges78 Concentrates15 Edibles4 Flower See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $8
$2.29/g Updated Sep 28, 2026 Prophet Cannabis Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$12.50
$3.57/g Updated Sep 28, 2026 TERP Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $24 $19.92 Sale
$5.69/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$23
$3.29/g Updated Sep 28, 2026 TERP Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $35.99 $23.98 Sale
$3.43/g Updated Sep 18, 2026 Tutti Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $24
$6.86/g Updated Sep 28, 2026 High Grade Farms Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$25
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 Galaxy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $50 $25 Sale
$3.57/g Updated Sep 17, 2026 Delighted Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $26
$7.43/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $36 $27 Sale
$7.71/g Updated Sep 17, 2026 The Standard by Farmdale Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $29
$5.80/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $29.99
$8.57/g Updated Sep 18, 2026 ICED Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $41 $34.85 Sale
$4.98/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $35.99
$10.28/g Updated Sep 28, 2026 LUMPY's Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $36
$10.29/g Updated Sep 28, 2026 LUMPY's Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $36
$10.29/g Updated Sep 28, 2026 Lumpy's Flowers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $38.43
$5.49/g Updated Sep 28, 2026 Tutti Hybrid
Flowers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $40
$11.43/g Updated Sep 17, 2026 Lumpy's Flowers Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$45
$12.86/g Updated Sep 17, 2026 Fig Farms Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $59
$59/g Updated Sep 28, 2026 High Grade Farms
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$75 $60 Sale
$4.29/g Updated Sep 28, 2026 Good Looks Hybrid
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14g $84 $63 Sale
$4.50/g Updated Sep 17, 2026 The Standard by Farmdale Indica
Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $64
$9.14/g Updated Sep 28, 2026 Lumpy's Flowers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
10g $66
$6.60/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $70
$10/g Updated Sep 28, 2026 BACKPACKBOYZ Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $70
$10/g Updated Sep 28, 2026 BACKPACKBOYZ Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$135
$4.82/g Updated Sep 28, 2026 Good Looks Hybrid
Buds
Pre-Rolls See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $3
$3/piece Updated Sep 28, 2026 Allswell Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.7g $10.41 $7.29 Sale
$7.29/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $8
$8/piece Updated Sep 17, 2026 Grasshoppers Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $8
$8/piece Updated Sep 28, 2026 818 BRANDS Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $8.99
$8.99/piece Updated Sep 28, 2026 LUMPY's Hybrid
Prerolls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.25g $12 $9 Sale
$9/piece Updated Sep 17, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$11.49
$11.49/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.25g $12
$12/piece Updated Sep 28, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 Fig Farms
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $16
$16/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $16.99
$16.99/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $25 $17.50 Sale
$17.50/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $18
$18/piece Updated Sep 18, 2026 PUFF Pre-Rolls Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 0.5g $18
$3.60/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$20.95
$20.95/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2g $21.61
$21.61/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.6g $33 $24.75 Sale
$24.75/piece Updated Sep 28, 2026 BACKPACKBOYZ Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $40.02 $28.01 Sale
$5.60/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.7g $50 $30 Sale
$30/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$35
$35/piece Updated Sep 28, 2026 St. Ides Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $36
$36/piece Updated Sep 28, 2026 Safari Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $38
$7.60/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 0.7g $40
$8/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Infused Multipack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 7g $42
$8.40/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused Preroll Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 7g $42
$8.40/piece Updated Sep 17, 2026 Humboldt Growers Network Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12 $9 Sale
$9/g Updated Sep 17, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $16 $12 Sale
$12/g Updated Sep 28, 2026 ICED Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.5g $12.50
$25/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$17.95 $12.56 Sale
$12.56/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland
Cart
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $14
$2.80/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
Also at 5 other stores United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $15 See this shop: Lemon Cherry Gelato at United 415, Inc. → Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $15 See this shop: Lemon Cherry Gelato at Kmbm, Inc. → Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $15 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Sgi Brannan LLC ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $15 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Bcok, Inc. ↗ Cole Ashbury Group LLC· Sep 17, 2026 $18 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Cole Ashbury Group LLC ↗ See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Cizi Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $16
$16/g Updated Sep 28, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$16.81
$3.36/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Vapes, Cartridges And Pods
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $17
$17/g Updated Sep 16, 2026 Side Hustle Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $17.99
$17.99/g Updated Sep 28, 2026 ICED
510 Cartridges
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $19.88
$19.88/g Updated Sep 17, 2026 Brite Labs Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $19.99
$19.99/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $19.99
$4/g Updated Sep 17, 2026 Himalaya
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 dompen Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $28.82 $20.17 Sale
$16.81/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $27 $20.25 Sale
$20.25/g Updated Sep 17, 2026 Himalaya
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$20.81
$20.81/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $42 $21 Sale
$21/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $22
$22/g Updated Sep 28, 2026 Side Hustle Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $22
$22/g Updated Sep 17, 2026 Kushy Punch
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$22.41
$22.41/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $22.99
$22.99/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
Also at 6 other stores Positive Vibe· Sep 16, 2026 $25 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Positive Vibe ↗ Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $26 See this shop: Lemon Cherry Gelato at Kmbm, Inc. → United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $26 See this shop: Lemon Cherry Gelato at United 415, Inc. → Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $26 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Sgi Brannan LLC ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $26 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Bcok, Inc. ↗ Cole Ashbury Group LLC· Sep 17, 2026 $30 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Cole Ashbury Group LLC ↗ See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $34 $23.80 Sale
$23.80/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
Also at 7 other stores Positive Vibe· Sep 16, 2026 $25 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Positive Vibe ↗ Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $26 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Sgi Brannan LLC ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $26 See this shop: Lemon Cherry Gelato at United 415, Inc. → Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $26 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at Bcok, Inc. ↗ 899 Columbus LLC· Sep 18, 2026 $27.99 Visit shop: Lemon Cherry Gelato at 899 Columbus LLC ↗ Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $30 See this shop: Lemon Cherry Gelato at Skyline Yarok, LLC - Daly City → Farmhouse Artisan Market· Sep 17, 2026 $34.99 See this shop: Lemon Cherry Gelato at Farmhouse Artisan Market → See all carriers Lemon Cherry Gelato
$24.95
$24.95/g Updated Sep 28, 2026 dompen Hybrid
510 Thread
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Alien Labs
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Muha Meds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 28, 2026 8-BIT Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Alien Labs
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $26
$26/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $26
$26/g Updated Sep 28, 2026 dompen Hybrid
Vape Cartridge
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Fields Family Farmz Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $28.99
$24.16/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Disposable Vape Pens (all In One)
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $29
$29/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Vape Cartridge
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $29.99
$29.99/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Hybrid
Disposable Vape Pens (all In One)
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 dompen Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $33
$27.50/g Updated Sep 28, 2026 BACKPACKBOYZ
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $33
$27.50/g Updated Sep 28, 2026 BACKPACKBOYZ
See all carriers Lemon Cherry Gelato
disposable $33
$33/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $44 $33 Sale
$33/g Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Himalaya
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $36
$30/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Vape Cartridge
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $36.82
$36.82/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $45
$45/g Updated Sep 27, 2026 ColdFire Hybrid
Vape Cartridge
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $53 $45 Sale
$45/g Updated Sep 28, 2026 ColdFire Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$48
$48/g Updated Sep 28, 2026 Dabwoods Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $48.84
$48.84/g Updated Sep 28, 2026 ColdFire Hybrid
Vaporizer
Concentrates See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12 $9 Sale
$9/g Updated Sep 28, 2026 Cities Hybrid
Concentrates
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$12
$12/g Updated Sep 28, 2026 Galaxy
Diamonds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12.99
$12.99/g Updated Sep 28, 2026 ICED Indica
Concentrates
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$13
$13/g Updated Sep 17, 2026 WVY
Concentrates
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $14
$14/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Shatter
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $14
$14/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Badder
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $16.17
$16.17/g Updated Sep 18, 2026 Brite Labs
Concentrates
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $16.88
$16.88/g Updated Sep 17, 2026 Brite Labs Indica
Sugar
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Punch
Waxes
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$20
$20/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
Badder
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$20.81
$20.81/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Cure Hybrid
Live Resin Badder
Edibles See all carriers Lemon Cherry Gelato
100mg · 1pk $12
$0.12/mg Updated Sep 28, 2026 Uncle Arnie's Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
100mg · 1pk $12
$0.12/mg Updated Sep 28, 2026 Uncle Arnie's Hybrid