Home / San Mateo County / Lemon Cherry Gelato
Lemon Cherry Gelato Hybrid Lemon Cherry Gelato ranges $6–$63 across 10 dispensaries in San Mateo County, cheapest $6 at Runway Services, Inc., as of Sep 26, 2026.
Updated Sep 26, 2026
How much does Lemon Cherry Gelato cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Lemon Cherry Gelato is a balanced hybrid bred by Backpack Boyz, crossing Sunset Sherbet, Girl Scout Cookies, and Lemon Pound Cake. The cultivar has become one of the most-recognizable Backpack Boyz releases of the early 2020s and a defining example of the lemon-pedigree wave within the modern Cookies-line dessert tier. Flowers carry a complex aroma: sharp citrus over cherry-candy sweetness with mild OG-line gas undertones. Effects are balanced — body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift — and THC tests routinely land in the 25-30% range. Lemon Cherry Gelato is widely-cloned across California legal markets and frequently appears within the premium "exotic" tier on dispensary menus.
Dispensaries 10
in San Mateo County
Products 34
in stock
Price range $6–$63
in San Mateo County
All34 Flower4 Pre-Rolls9 Cartridges20 Concentrates1 Flower See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26.60
$5.32/g Updated Sep 27, 2026 Sluggers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $33
$9.43/g Updated Sep 24, 2026 Canabotanica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$37.49
$5.36/g Updated Sep 26, 2026 RED BEARD
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$47.48
$13.57/g Updated Sep 26, 2026 LUMPY's Hybrid
Pre-Rolls See all carriers Lemon Cherry Gelato
$6
$6/piece Updated Sep 26, 2026 PUFF Pre-Rolls Hybrid
Flower
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $8.95
$8.95/piece Updated Sep 26, 2026 PUFF Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$14.24
$14.24/piece Updated Sep 26, 2026 ICED Hybrid
Infused Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$14.99
$14.99/piece Updated Sep 26, 2026 Sluggers Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $20
$20/piece Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7pc · 7g $24
$3.43/piece Updated Sep 22, 2026 Sunshine
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $37.80
$7.56/piece Updated Sep 26, 2026 Sluggers
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $50
$10/piece Updated Sep 26, 2026 Sluggers Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $63
$12.60/piece Updated Sep 24, 2026 Sluggers Hit
Infused
Cartridges See all carriers Lemon Cherry Gelato
$9.80
$19.60/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $10
$10/g Updated Sep 18, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$13.65
$13.65/g Updated Sep 27, 2026 Kushy Punch
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$14.99
$14.99/g Updated Sep 26, 2026 ICED
510 Thread
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $33.95 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $24
$24/g Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $35.05 $24.53 Sale
$20.44/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$25.80
$25.80/g Updated Sep 27, 2026 MJUICE
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $30.95 $26.30 Sale
$21.92/g Updated Sep 26, 2026 Sluggers Hybrid
All-In-Ones
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$30
$30/g Updated Sep 26, 2026 dompen Hybrid
510 Thread
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$39.56
$32.97/g Updated Sep 26, 2026 Sluggers Hybrid
Aio
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40
$40/g Updated Sep 18, 2026 Fields Family Farmz
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$40
$40/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40
$40/g Updated Sep 22, 2026 Dabwoods Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$45
$45/g Updated Sep 26, 2026 Mendo Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$45
$45/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$45
$45/g Updated Sep 26, 2026 Mendo Hybrid
All-In-One
Concentrates See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $28
$23.33/g Updated Sep 24, 2026 Almora Farm
Live-Resin Live_resin