Home / Sacramento County / Sour Diesel Sour Diesel ranges $3–$170 across 21 dispensaries in Sacramento County, cheapest $3 at Connected Sacramento, as of Sep 26, 2026.
Updated Sep 26, 2026
How much does Sour Diesel cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative focused Sour Diesel — often abbreviated "Sour D" — is a sativa-dominant cultivar that emerged from New York City's underground market in the early-to-mid 1990s. Its precise lineage is contested, with most accounts crediting "AJ" (a grower at the Wetlands music venue) and a cross of Chemdawg and Super Skunk. Sour Diesel was among the first East Coast strains to achieve nationwide reputation in the medical-marijuana era and remains a benchmark sativa.
Dispensaries 21
in Sacramento County
Products 99
in stock
Price range $3–$198
in Sacramento County
All99 Flower12 Pre-Rolls32 Cartridges47 Concentrates8 Flower See all carriers Sour Diesel
7g $31 $24.80 Sale
$3.54/g Updated Sep 28, 2026 Mr. Zips Sativa
See all carriers Sour Diesel
7g $42 $25.20 Sale
$3.60/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused Flower
See all carriers Sour Diesel
7g $26
$3.71/g Updated Sep 17, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Sour Diesel
7g $26.91
$3.84/g Updated Sep 17, 2026 Mr. Zips Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
7g $38 $34.20 Sale
$4.89/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Sour Diesel
$63 $37.80 Sale
$10.80/g Updated Sep 17, 2026 Sense Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
3.5g $40
$11.43/g Updated Sep 17, 2026 710 Labs Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
14g $170
$12.14/g Updated Sep 17, 2026 710 Labs Indica
Buds
Pre-Rolls See all carriers Sour Diesel
1g $3
$3/piece Updated Sep 28, 2026 lolo Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $4.25
$4.25/piece Updated Sep 29, 2026 Gelato
See all carriers Sour Diesel
1.5g $7.80
$7.80/piece Updated Sep 17, 2026 OL SKOOL Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $15 $9 Sale
$9/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $11
$11/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $13
$13/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
3pc · 0.5g $14
$4.67/piece Updated Sep 18, 2026 lolo Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
2.5g $20 $16 Sale
$16/piece Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1.3g $22
$22/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
2.5g $32.05 $22.43 Sale
$22.43/piece Updated Sep 18, 2026 St. Ides Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
2g $24
$24/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $24
$4.80/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $25
$5/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
$25
$25/piece Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
3pc · 0.5g $36 $25.20 Sale
$8.40/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
0.5g $30
$30/piece Updated Sep 28, 2026 THREDDY Sativa
Infused
Cartridges See all carriers Sour Diesel
0.5g $16.50 $8.25 Sale
$16.50/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Sour Diesel
5g $12 $8.40 Sale
$1.68/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $17.50 $8.75 Sale
$8.75/g Updated Sep 28, 2026 Blazy
See all carriers Sour Diesel
1g $14
$14/g Updated Sep 18, 2026 Quiet Kings
See all carriers Sour Diesel
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings
See all carriers Sour Diesel
1g $15.38
$15.38/g Updated Sep 17, 2026 Tutti
See all carriers Sour Diesel
1g $22.50 $15.75 Sale
$15.75/g Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Sour Diesel
$16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $24.05 $16.84 Sale
$16.84/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 28, 2026 Ol' Skool Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $35 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter
See all carriers Sour Diesel
1g $27.05 $18.94 Sale
$18.94/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $19
$19/g Updated Sep 29, 2026 NUG Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $19.22
$19.22/g Updated Sep 16, 2026 KOLAS - Brand
See all carriers Sour Diesel
$19.22
$19.22/g Updated Sep 28, 2026 Kolas Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
1g $30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 28, 2026 CAKE she hits different Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $33 $23.10 Sale
$23.10/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $31 $24.80 Sale
$24.80/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Sour Diesel
1g $25.37
$25.37/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Dabwoods
See all carriers Sour Diesel
1g $31
$31/g Updated Sep 18, 2026 Jeeter
See all carriers Sour Diesel
1g $32
$32/g Updated Sep 17, 2026 Cake
See all carriers Sour Diesel
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Sour Diesel
1g $50 $35 Sale
$35/g Updated Sep 28, 2026 LAX Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $37
$37/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $38.05
$38.05/g Updated Sep 18, 2026 Dabwoods
See all carriers Sour Diesel
1g $45
$45/g Updated Sep 28, 2026 LAX Sativa
Concentrates See all carriers Sour Diesel
1g $20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 28, 2026 Himalaya
Live Resins Live_resin
See all carriers Sour Diesel
1g $21 $14.70 Sale
$14.70/g Updated Sep 17, 2026 Himalaya
Sugar
See all carriers Sour Diesel
1g $16
$16/g Updated Sep 18, 2026 Himalaya
Sauce
See all carriers Sour Diesel
1g $16.11
$16.11/g Updated Sep 17, 2026 Himalaya
Sugar
See all carriers Sour Diesel
1g $19
$19/g Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings
Concentrates