Home / Solano County / Sour Diesel Sour Diesel ranges $1.49–$161 across 20 dispensaries in Solano County, cheapest $1.49 at Releaf Alternative Inc., as of Sep 27, 2026.
Updated Sep 27, 2026
How much does Sour Diesel cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative focused Sour Diesel — often abbreviated "Sour D" — is a sativa-dominant cultivar that emerged from New York City's underground market in the early-to-mid 1990s. Its precise lineage is contested, with most accounts crediting "AJ" (a grower at the Wetlands music venue) and a cross of Chemdawg and Super Skunk. Sour Diesel was among the first East Coast strains to achieve nationwide reputation in the medical-marijuana era and remains a benchmark sativa.
Dispensaries 20
in Solano County
Products 108
in stock
Price range $1–$161
in Solano County
All108 Flower20 Pre-Rolls35 Cartridges48 Concentrates5 Flower See all carriers Sour Diesel
1g $12 $10.80 Sale
$10.80/g Updated Sep 17, 2026 Crème De Canna Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Sour Diesel
$12
$12/g Updated Sep 28, 2026 CREME DA CANNA Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
7g $25
$3.57/g Updated Sep 17, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Sour Diesel
3.5g $30 $27 Sale
$7.71/g Updated Sep 17, 2026 Crème De Canna Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Sour Diesel
$27.65
$3.95/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
40's Mylar
See all carriers Sour Diesel
3.5g $29.90
$8.54/g Updated Sep 29, 2026 Daze Off Sativa
Flowers
See all carriers Sour Diesel
$30
$8.57/g Updated Sep 29, 2026 CREME DA CANNA Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
7g $35
$5/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Sour Diesel
$37.25
$5.32/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$37.25
$5.32/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$39
$5.57/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
7g $40
$5.71/g Updated Sep 28, 2026 Mr. Zips Sativa
See all carriers Sour Diesel
14g $79
$5.64/g Updated Sep 17, 2026 lolo Indica
Smalls
See all carriers Sour Diesel
14g $161 $96.60 Sale
$6.90/g Updated Sep 17, 2026 LAX PACKS Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
$161
$11.50/g Updated Sep 28, 2026 LAX Sativa
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Sour Diesel
$1.49
$1.49/piece Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings Hybrid
Mixed Light Single
See all carriers Sour Diesel
$8.96 $4.48 Sale
$4.48/piece Updated Sep 28, 2026 Originals Sativa
Indoor Single
See all carriers Sour Diesel
1g $7
$7/piece Updated Sep 29, 2026 Gelato Canna Co. Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $7
$7/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Sativa
See all carriers Sour Diesel
2pc · 0.5g $10
$5/piece Updated Sep 28, 2026 THREDDY Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $11
$11/piece Updated Sep 17, 2026 lolo Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
$11.21
$11.21/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
40's Single
See all carriers Sour Diesel
1g $15 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $17 $12.92 Sale
$12.92/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
$18
$18/piece Updated Sep 29, 2026 Bodega Boyz Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
2g $28 $21 Sale
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $32 $22.40 Sale
$4.48/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $29 $24.94 Sale
$4.99/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc $26
$5.20/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Sour Diesel
5pc $26.10
$5.22/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Sour Diesel
5pc $26.10
$5.22/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Sour Diesel
5pc $27
$5.40/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $29
$5.80/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
2.5g $34
$34/piece Updated Sep 17, 2026 St. Ides Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 0.5g $35
$7/piece Updated Sep 18, 2026 Strawberry Sour Diesel Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
6pc $56
$9.33/piece Updated Sep 28, 2026 KINGROLL
Preroll
Cartridges See all carriers Sour Diesel
5g $13
$2.60/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$14
$28/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
5g $14.30
$2.86/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $24.05 $14.43 Sale
$14.43/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
0.5g $15.40
$30.80/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
$15.40
$15.40/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$15.63
$15.63/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
5g $16
$3.20/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$16
$32/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$17
$34/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
$17.15
$17.15/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
1g $27.05 $18.94 Sale
$18.94/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$19
$19/g Updated Sep 28, 2026 NUG Sativa
510 Thread
See all carriers Sour Diesel
1g $20.51
$20.51/g Updated Sep 29, 2026 Gelato Canna Co. Sativa
See all carriers Sour Diesel
$20.76
$20.76/g Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
$25.95
$25.95/g Updated Sep 28, 2026 Gelato Canna
See all carriers Sour Diesel
1g $26
$26/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$26
$26/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
1g $38.05 $26.64 Sale
$26.64/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Sour Diesel
1g $26.90
$26.90/g Updated Sep 17, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Sour Diesel
1g $29.50
$29.50/g Updated Sep 29, 2026 Jetty Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $30.95
$30.95/g Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Sour Diesel
1g $31
$31/g Updated Sep 17, 2026 Side Hustle Indica
See all carriers Sour Diesel
5g $32
$6.40/g Updated Sep 17, 2026 Himalaya
See all carriers Sour Diesel
$35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $39
$39/g Updated Sep 17, 2026 LAX PACKS
See all carriers Sour Diesel
$45
$45/g Updated Sep 28, 2026 LAX Sativa
All-In-One
Concentrates See all carriers Sour Diesel
1g $21 $12.60 Sale
$12.60/g Updated Sep 17, 2026 Himalaya
Sauce
See all carriers Sour Diesel
1g $21 $18.90 Sale
$18.90/g Updated Sep 17, 2026 Himalaya
Sugar