Home / Contra Costa County / Sour Diesel Sour Diesel ranges $1.49–$175.50 across 20 dispensaries in Contra Costa County, cheapest $1.49 at Authentic Concord LLC, as of Sep 26, 2026.
Updated Sep 26, 2026
How much does Sour Diesel cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative focused Sour Diesel — often abbreviated "Sour D" — is a sativa-dominant cultivar that emerged from New York City's underground market in the early-to-mid 1990s. Its precise lineage is contested, with most accounts crediting "AJ" (a grower at the Wetlands music venue) and a cross of Chemdawg and Super Skunk. Sour Diesel was among the first East Coast strains to achieve nationwide reputation in the medical-marijuana era and remains a benchmark sativa.
Dispensaries 20
in Contra Costa County
Products 139
in stock
Price range $1–$176
in Contra Costa County
All139 Flower24 Pre-Rolls51 Cartridges58 Concentrates6 Flower See all carriers Sour Diesel
$25
$7.14/g Updated Sep 25, 2026 Daze Off CA
See all carriers Sour Diesel
$27.65
$3.95/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Sativa
40's Mylar
See all carriers Sour Diesel
$30.80
$8.80/g Updated Sep 26, 2026 Originals
See all carriers Sour Diesel
3.5g $31
$8.86/g Updated Sep 16, 2026 Angelenos Cult Indica
See all carriers Sour Diesel
$32
$1.52/g Updated Sep 18, 2026 lolo Indica
Ground Shake
See all carriers Sour Diesel
7g $48 $33.60 Sale
$4.80/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Sour Diesel
$36
$10.29/g Updated Sep 18, 2026 Sense Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
3.5g $48 $36 Sale
$10.29/g Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co. Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
$40
$11.43/g Updated Sep 25, 2026 Sense
See all carriers Sour Diesel
14g $47 $42.30 Sale
$3.02/g Updated Sep 18, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Sour Diesel
3.5g $52
$14.86/g Updated Sep 18, 2026 710 Labs Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
14g $92
$6.57/g Updated Sep 17, 2026 Bosky Indica
Smalls
See all carriers Sour Diesel
28g $234 $175.50 Sale
$6.27/g Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co. Indica
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Sour Diesel
$1.49
$1.49/piece Updated Sep 25, 2026 Quiet Kings
Mixed Light Single
See all carriers Sour Diesel
1g $3
$3/piece Updated Sep 25, 2026 Safari Sativa
See all carriers Sour Diesel
$5
$5/piece Updated Sep 25, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Sour Diesel
$6.92
$6.92/piece Updated Sep 25, 2026 lolo Sativa
Infused Single
See all carriers Sour Diesel
$9
$9/piece Updated Sep 25, 2026 lolo Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $9
$9/piece Updated Sep 17, 2026 lolo Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
$11.21
$11.21/piece Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Sativa
40's Single
See all carriers Sour Diesel
$12
$12/piece Updated Sep 25, 2026 Bodega Boyz
See all carriers Sour Diesel
1.25g $12
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Bodega Boyz Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $17 $12.92 Sale
$12.92/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
3pc · 0.5g $13
$4.33/piece Updated Sep 17, 2026 lolo Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1.5g $13
$13/piece Updated Sep 18, 2026 lolo Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $14
$14/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $24 $16.80 Sale
$3.36/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1.3g $24.05 $16.84 Sale
$16.84/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $20
$4/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
3pc · 1.5g $20.30
$6.77/piece Updated Sep 25, 2026 Jeeter
Preroll
See all carriers Sour Diesel
7pc · 3.5g $21
$3/piece Updated Sep 26, 2026 Creme De Canna
Preroll
See all carriers Sour Diesel
2g $28 $21 Sale
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
2.5g $22
$22/piece Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $22
$4.40/piece Updated Sep 25, 2026 PUFF
Flower
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $24
$4.80/piece Updated Sep 25, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
10pc · 10g $27
$2.70/piece Updated Sep 26, 2026 CAT4
Preroll
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $29
$5.80/piece Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
2.5g $37 $33.30 Sale
$33.30/piece Updated Sep 18, 2026 St. Ides Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
14pc · 1g $36
$2.57/piece Updated Sep 25, 2026 Safari Sativa
Cartridges See all carriers Sour Diesel
1g $9
$9/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Sour Diesel
1g $11.50
$11.50/g Updated Sep 18, 2026 Big Chief
See all carriers Sour Diesel
5g $12
$2.40/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$12
$24/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$12
$12/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
5g $12
$2.40/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $16 $12 Sale
$12/g Updated Sep 18, 2026 West Coast Treez Hybrid
See all carriers Sour Diesel
1g $13
$13/g Updated Sep 18, 2026 Jeff's Sessions
See all carriers Sour Diesel
1g $27.05 $13.53 Sale
$13.53/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $16
$16/g Updated Sep 16, 2026 Brite Liquid
See all carriers Sour Diesel
$17
$34/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
$17
$17/g Updated Sep 25, 2026 Big Chief
See all carriers Sour Diesel
1g $18
$18/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$19
$19/g Updated Sep 25, 2026 NUG Sativa
510 Thread
See all carriers Sour Diesel
$20
$20/g Updated Sep 25, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $33 $22.11 Sale
$22.11/g Updated Sep 18, 2026 Jeeter
See all carriers Sour Diesel
$23
$23/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$25
$25/g Updated Sep 25, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Sour Diesel
$26
$26/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
1g $38.05 $26.64 Sale
$26.64/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Sour Diesel
1g $28
$28/g Updated Sep 17, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Sour Diesel
1g $30
$30/g Updated Sep 18, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Sour Diesel
1g $36
$36/g Updated Sep 17, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Sour Diesel
$45
$45/g Updated Sep 25, 2026 LAX Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
$54
$54/g Updated Sep 25, 2026 AbsoluteXtracts Sativa
510 Thread