Home / Alameda County / Sour Diesel Sour Diesel ranges $9–$115 across 22 dispensaries in Alameda County, cheapest $9 at Main Street Supply, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Sour Diesel cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative focused Sour Diesel — often abbreviated "Sour D" — is a sativa-dominant cultivar that emerged from New York City's underground market in the early-to-mid 1990s. Its precise lineage is contested, with most accounts crediting "AJ" (a grower at the Wetlands music venue) and a cross of Chemdawg and Super Skunk. Sour Diesel was among the first East Coast strains to achieve nationwide reputation in the medical-marijuana era and remains a benchmark sativa.
Dispensaries 22
in Alameda County
Products 86
in stock
Price range $9–$115
in Alameda County
All86 Flower12 Pre-Rolls20 Cartridges48 Concentrates6 Flower See all carriers Sour Diesel
3.5g $20 $15 Sale
$4.29/g Updated Sep 17, 2026 Mendocino Natural Farms Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
7g $56.65 $28.33 Sale
$4.05/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Sour Diesel
3.5g $50 $30 Sale
$8.57/g Updated Sep 28, 2026 Sense Sativa
See all carriers Sour Diesel
$40
$5.71/g Updated Sep 27, 2026 Mr. Zips Sativa
Pre-Pack
See all carriers Sour Diesel
3.5g $56
$16/g Updated Sep 17, 2026 710 Labs Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
$60
$17.14/g Updated Sep 28, 2026 Sense
Pre-Pack
See all carriers Sour Diesel
$115
$8.21/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Sativa
Pre-Pack Smalls
Pre-Rolls See all carriers Sour Diesel
1g $9
$9/piece Updated Sep 17, 2026 lolo Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $18 $10.80 Sale
$10.80/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
$12
$12/piece Updated Sep 28, 2026 Sense Sativa
Flower
See all carriers Sour Diesel
1g $15 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $17 $12.92 Sale
$12.92/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 0.5g $14
$2.80/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Sativa
See all carriers Sour Diesel
3pc · 0.5g $14.05
$4.68/piece Updated Sep 17, 2026 lolo Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
2pc · 1.4g $18
$9/piece Updated Sep 28, 2026 CALIFORNIA LOVE Sativa
Preroll
See all carriers Sour Diesel
2g $28 $21 Sale
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $30 $24.90 Sale
$4.98/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $30.05 $25.54 Sale
$5.11/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $34
$6.80/piece Updated Sep 28, 2026 Punch Sativa
Infused
See all carriers Sour Diesel
14pc · 0.5g $35
$2.50/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Sativa
See all carriers Sour Diesel
3pc · 0.5g $36
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Sour Diesel
0.5g $23 $10.35 Sale
$20.70/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
5g $13
$2.60/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
5g $14
$2.80/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$15
$15/g Updated Sep 27, 2026 Brite Sativa
510 Thread
See all carriers Sour Diesel
1g $24.05 $16.84 Sale
$16.84/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$17
$34/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Chico Verde
See all carriers Sour Diesel
1g $25 $18.75 Sale
$18.75/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
$19
$19/g Updated Sep 28, 2026 NUG Sativa
510 Thread
See all carriers Sour Diesel
$28 $19.60 Sale
$19.60/g Updated Sep 28, 2026 ABX Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $40 $20 Sale
$20/g Updated Sep 28, 2026 AbsoluteXtracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
$29.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 17, 2026 The Plant
See all carriers Sour Diesel
1g $21
$21/g Updated Sep 17, 2026 THREDDY
See all carriers Sour Diesel
$24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
$26
$26/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
1g $28
$28/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Sour Diesel
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Sour Diesel
1g $39 $30.03 Sale
$30.03/g Updated Sep 17, 2026 LAX PACKS
See all carriers Sour Diesel
1g $45 $31.50 Sale
$31.50/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $51.98 $36.39 Sale
$36.39/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
See all carriers Sour Diesel
$37
$37/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
510 Thread
See all carriers Sour Diesel
1g $38.05
$38.05/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Sour Diesel
1g $45
$45/g Updated Sep 28, 2026 Dabwoods
See all carriers Sour Diesel
$45
$45/g Updated Sep 28, 2026 LAX Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
$50
$50/g Updated Sep 27, 2026 Punch Sativa
All-In-One
Concentrates See all carriers Sour Diesel
1g $12
$12/g Updated Sep 28, 2026 Brite Sativa
Waxes
See all carriers Sour Diesel
$12
$12/g Updated Sep 28, 2026 Brite Sativa
Sugar
See all carriers Sour Diesel
1g $16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Himalaya Sativa
Live Resins Live_resin Live Resin Sauce
See all carriers Sour Diesel
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Himalaya
Sugar