Home / San Francisco / Sour Diesel Sour Diesel ranges $5–$80 across 35 dispensaries in San Francisco, cheapest $5 at Bryant & Gilbert LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Sour Diesel cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative focused Sour Diesel — often abbreviated "Sour D" — is a sativa-dominant cultivar that emerged from New York City's underground market in the early-to-mid 1990s. Its precise lineage is contested, with most accounts crediting "AJ" (a grower at the Wetlands music venue) and a cross of Chemdawg and Super Skunk. Sour Diesel was among the first East Coast strains to achieve nationwide reputation in the medical-marijuana era and remains a benchmark sativa.
Dispensaries 35
in San Francisco
Products 150
in stock
Price range $5–$80
in San Francisco
All150 Flower22 Pre-Rolls55 Cartridges67 Concentrates6 Flower See all carriers Sour Diesel
$8
$2.29/g Updated Sep 28, 2026 Eighth Brother
See all carriers Sour Diesel
1.75g $11
$6.29/g Updated Sep 28, 2026 6 Star Sativa
Flower (1g & 1.75g)
See all carriers Sour Diesel
3.5g $12.99
$3.71/g Updated Sep 17, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Sour Diesel
$40 $24 Sale
$6.86/g Updated Sep 28, 2026 Sense Sativa
Pre-Pack
See all carriers Sour Diesel
3.5g $25
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 lolo Sativa
See all carriers Sour Diesel
$35 $26.25 Sale
$7.50/g Updated Sep 28, 2026 WILD LIGHT Sativa
Pre-Pack
See all carriers Sour Diesel
7g $36 $32 Sale
$4.57/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
7g $34.99
$5/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Indoor Flowers
See all carriers Sour Diesel
7g $35
$5/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
Also at 5 other stores Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $37 Visit shop: Sour Diesel at Sgi Brannan LLC ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $37 Visit shop: Sour Diesel at Bcok, Inc. ↗ Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $37 See this shop: Sour Diesel at Kmbm, Inc. → United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $37 See this shop: Sour Diesel at United 415, Inc. → Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $40 See this shop: Sour Diesel at Skyline Yarok, LLC - Daly City → See all carriers Sour Diesel
3.5g $41
$11.71/g Updated Sep 28, 2026 Sense Sativa
See all carriers Sour Diesel
3.5g $41.99
$12/g Updated Sep 28, 2026 Sense Sativa
Indoor Flowers
See all carriers Sour Diesel
3.5g $45
$12.86/g Updated Sep 17, 2026 LAX PACKS Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
3.5g $52
$14.86/g Updated Sep 28, 2026 Sense Sativa
See all carriers Sour Diesel
14g $80
$5.71/g Updated Sep 28, 2026 lolo Sativa
Pre-Rolls See all carriers Sour Diesel
$5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato
See all carriers Sour Diesel
1g $5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $8
$8/piece Updated Sep 16, 2026 lolo Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $9
$9/piece Updated Sep 17, 2026 lolo Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 Cana Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $15 $10.50 Sale
$10.50/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
Also at 5 other stores Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $12 See this shop: Sour Diesel at Kmbm, Inc. → Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $12 Visit shop: Sour Diesel at Sgi Brannan LLC ↗ Positive Vibe· Sep 16, 2026 $14 Visit shop: Sour Diesel at Positive Vibe ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $15 See this shop: Sour Diesel at United 415, Inc. → Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $15 Visit shop: Sour Diesel at Bcok, Inc. ↗ See all carriers Sour Diesel
1.5g $12
$12/piece Updated Sep 16, 2026 lolo Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
$12
$12/piece Updated Sep 28, 2026 Bodega Boyz
See all carriers Sour Diesel
1g $17 $12.92 Sale
$12.92/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
Also at 5 other stores Positive Vibe· Sep 16, 2026 $16 Visit shop: Sour Diesel at Positive Vibe ↗ Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $17 Visit shop: Sour Diesel at Sgi Brannan LLC ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $17 Visit shop: Sour Diesel at Bcok, Inc. ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $17 See this shop: Sour Diesel at United 415, Inc. → Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $18 See this shop: Sour Diesel at Skyline Yarok, LLC - Daly City → See all carriers Sour Diesel
3pc · 0.5g $13
$4.33/piece Updated Sep 17, 2026 lolo Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
3pc · 1.5g $13
$4.33/piece Updated Sep 28, 2026 lolo
See all carriers Sour Diesel
$15.95
$15.95/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
$15.95
$15.95/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
5pc · 0.5g $18
$3.60/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Sativa
See all carriers Sour Diesel
$18
$18/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
2.5g $19.99
$19.99/piece Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
3pc · 0.5g $29 $20.30 Sale
$6.77/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $30 $21 Sale
$4.20/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
2g $28 $21 Sale
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
5pc · 5g $32.50 $22.75 Sale
$4.55/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
Also at 6 other stores Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $24.94 See this shop: Sour Diesel at Kmbm, Inc. → Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $26 See this shop: Sour Diesel at Skyline Yarok, LLC - Daly City → Positive Vibe· Sep 16, 2026 $28 Visit shop: Sour Diesel at Positive Vibe ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $29 Visit shop: Sour Diesel at Bcok, Inc. ↗ Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $29 Visit shop: Sour Diesel at Sgi Brannan LLC ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $29 See this shop: Sour Diesel at United 415, Inc. → See all carriers Sour Diesel
5pc · 0.5g $29.95
$5.99/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
5 Pack
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $30
$6/piece Updated Sep 28, 2026 STIIIZY - 40's Sativa
Infused Preroll Pack
See all carriers Sour Diesel
2.5g $34.99
$34.99/piece Updated Sep 17, 2026 St. Ides Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
1g $36
$36/piece Updated Sep 28, 2026 Safari Sativa
Cartridges See all carriers Sour Diesel
$12
$24/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
0.5g $12.99
$25.98/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Stiiizy Pods - B2g1 Everyday
See all carriers Sour Diesel
5g $13
$2.60/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
Also at 4 other stores Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $14 Visit shop: Sour Diesel at Sgi Brannan LLC ↗ Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $14 See this shop: Sour Diesel at Kmbm, Inc. → Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $14 Visit shop: Sour Diesel at Bcok, Inc. ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $14 See this shop: Sour Diesel at United 415, Inc. → See all carriers Sour Diesel
$14.72
$14.72/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $15
$15/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Treez Sativa
See all carriers Sour Diesel
$15
$15/g Updated Sep 28, 2026 Jeff's Sessions
See all carriers Sour Diesel
$15.21
$15.21/g Updated Sep 28, 2026 NUG Sativa
510 Thread 510 Cartridges
See all carriers Sour Diesel
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Big Chief
See all carriers Sour Diesel
0.5g $18
$36/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $18.41
$18.41/g Updated Sep 28, 2026 Tutti Sativa
Vapes, Cartridges And Pods
See all carriers Sour Diesel
$19.21
$19.21/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Pod System
See all carriers Sour Diesel
$20
$20/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Sour Diesel
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Big Chief
See all carriers Sour Diesel
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Brite Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
Also at 7 other stores 899 Columbus LLC· Sep 18, 2026 $20.99 Visit shop: Sour Diesel at 899 Columbus LLC ↗ Positive Vibe· Sep 16, 2026 $23 Visit shop: Sour Diesel at Positive Vibe ↗ Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $23 See this shop: Sour Diesel at Skyline Yarok, LLC - Daly City → Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Sour Diesel at Sgi Brannan LLC ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Sour Diesel at Bcok, Inc. ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $25 See this shop: Sour Diesel at United 415, Inc. → Mstma Inc.· Sep 17, 2026 $29 Visit shop: Sour Diesel at Mstma Inc. ↗ See all carriers Sour Diesel
1000mg $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 18, 2026 CATALYST
See all carriers Sour Diesel
$20.81
$20.81/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
1g $20.99
$20.99/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Stiiizy Pods - B2g1 Everyday
See all carriers Sour Diesel
1g $21.62
$21.62/g Updated Sep 28, 2026 LEFT COAST Sativa
Vaporizer
See all carriers Sour Diesel
1g $31 $21.70 Sale
$21.70/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Sour Diesel
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
510 Cartridges
See all carriers Sour Diesel
$25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Sour Diesel
1g $25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Sour Diesel
$26.95
$26.95/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $40 $28 Sale
$28/g Updated Sep 28, 2026 Dabwoods Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $29.62
$29.62/g Updated Sep 28, 2026 AbsoluteXtracts Sativa
Vapes, Cartridges And Pods
See all carriers Sour Diesel
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Sour Diesel
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
$30
$30/g Updated Sep 28, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Sour Diesel
$32
$32/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Hybrid
See all carriers Sour Diesel
$32
$32/g Updated Sep 28, 2026 Timeless
All In One
See all carriers Sour Diesel
1g $35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Sour Diesel
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Sour Diesel
1g $36.50
$36.50/g Updated Sep 27, 2026 Punch Edibles Hybrid
Vape Cartridge
See all carriers Sour Diesel
1g $38
$38/g Updated Sep 28, 2026 AbsoluteXtracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $40
$40/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
See all carriers Sour Diesel
1g $42.49
$42.49/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods