Home / San Mateo County / Sour Diesel Sour Diesel ranges $3.96–$100 across 8 dispensaries in San Mateo County, cheapest $3.96 at Lytt, LLC, as of Sep 25, 2026.
Updated Sep 25, 2026
How much does Sour Diesel cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative focused Sour Diesel — often abbreviated "Sour D" — is a sativa-dominant cultivar that emerged from New York City's underground market in the early-to-mid 1990s. Its precise lineage is contested, with most accounts crediting "AJ" (a grower at the Wetlands music venue) and a cross of Chemdawg and Super Skunk. Sour Diesel was among the first East Coast strains to achieve nationwide reputation in the medical-marijuana era and remains a benchmark sativa.
Dispensaries 8
in San Mateo County
Products 24
in stock
Price range $4–$100
in San Mateo County
All24 Flower7 Pre-Rolls7 Cartridges8 Concentrates2 Flower See all carriers Sour Diesel
$20
$5.71/g Updated Sep 25, 2026 Mendocino Natural Farms Sativa
Pre-Pack
See all carriers Sour Diesel
7g $42.05 $35.74 Sale
$5.11/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Sour Diesel
$35.99
$10.28/g Updated Sep 25, 2026 Sense Sativa
Pre-Pack
See all carriers Sour Diesel
$44
$12.57/g Updated Sep 23, 2026 Originals
See all carriers Sour Diesel
3.5g $45.05
$12.87/g Updated Sep 17, 2026 710 Labs Indica
Buds
See all carriers Sour Diesel
$45.50
$13/g Updated Sep 24, 2026 Sense Sativa
Pre-Pack
See all carriers Sour Diesel
$100
$3.57/g Updated Sep 25, 2026 Pharaoh Pharms Sativa
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Sour Diesel
1g $4.95 $3.96 Sale
$3.96/piece Updated Sep 25, 2026 Gelato Brand Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $8.95 $4.43 Sale
$4.43/piece Updated Sep 25, 2026 PUFF Sativa
See all carriers Sour Diesel
$5
$5/piece Updated Sep 25, 2026 Quiet Kings Sativa
Flower
See all carriers Sour Diesel
1.3g $24.05 $16.84 Sale
$16.84/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Sour Diesel
3pc · 1.5g $20.30
$6.77/piece Updated Sep 23, 2026 Jeeter
Preroll
See all carriers Sour Diesel
7pc · 3.5g $30
$4.29/piece Updated Sep 24, 2026 Creme De Canna
Preroll
See all carriers Sour Diesel
10pc · 10g $36
$3.60/piece Updated Sep 24, 2026 CAT4
Preroll
Cartridges See all carriers Sour Diesel
$15.83
$15.83/g Updated Sep 24, 2026 NUG
510 Cartridge
See all carriers Sour Diesel
1g $24.05 $16.84 Sale
$16.84/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $27.05 $18.94 Sale
$18.94/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $29.95 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-Ones
See all carriers Sour Diesel
$21.20
$21.20/g Updated Sep 24, 2026 ABX Sativa
510 Thread
See all carriers Sour Diesel
$31.65
$31.65/g Updated Sep 24, 2026 The Plant
Vape Cartridge
See all carriers Sour Diesel
1g $38.05
$38.05/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Sour Diesel
$40
$40/g Updated Sep 25, 2026 Dabwoods Sativa
All-In-One