Home / San Diego / Lemon Cherry Gelato
Lemon Cherry Gelato Hybrid Lemon Cherry Gelato ranges $5–$45 across 18 dispensaries in San Diego, cheapest $5 at Prodigious Collectives LLC, as of Sep 30, 2026.
Updated Sep 30, 2026
How much does Lemon Cherry Gelato cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Lemon Cherry Gelato is a balanced hybrid bred by Backpack Boyz, crossing Sunset Sherbet, Girl Scout Cookies, and Lemon Pound Cake. The cultivar has become one of the most-recognizable Backpack Boyz releases of the early 2020s and a defining example of the lemon-pedigree wave within the modern Cookies-line dessert tier. Flowers carry a complex aroma: sharp citrus over cherry-candy sweetness with mild OG-line gas undertones. Effects are balanced — body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift — and THC tests routinely land in the 25-30% range. Lemon Cherry Gelato is widely-cloned across California legal markets and frequently appears within the premium "exotic" tier on dispensary menus.
Dispensaries 18
in San Diego
Products 71
in stock
Price range $5–$45
in San Diego
All71 Flower10 Pre-Rolls12 Cartridges40 Concentrates9 Flower See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $9.99
$2.85/g Updated Sep 23, 2026 Allswell Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $10.99
$3.14/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $14.99
$4.28/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Treez Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$26.60
$5.32/g Updated Oct 1, 2026 Sluggers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$30
$2.14/g Updated Oct 1, 2026 JUICYPOT Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$30
$8.57/g Updated Sep 27, 2026 Galaxy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
7g $39
$5.57/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Hybrid
Whole-Flower
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$45
$12.86/g Updated Sep 27, 2026 LUMPY's
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$45
$12.86/g Updated Sep 27, 2026 Sluggers
Pre-Rolls See all carriers Lemon Cherry Gelato
$5
$5/piece Updated Oct 2, 2026 Allswell
Preroll
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.7g $7.99
$7.99/piece Updated Sep 26, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 5g $10
$2/piece Updated Oct 1, 2026 Big Tree
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$10
$10/piece Updated Sep 27, 2026 Sluggers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 2.5g $12
$2.40/piece Updated Oct 2, 2026 PUFF Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$15
$15/piece Updated Sep 25, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$18
$18/piece Updated Sep 25, 2026 KINGROLL Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $18
$18/piece Updated Sep 23, 2026 Sluggers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $37.80
$7.56/piece Updated Oct 1, 2026 Sluggers
Preroll
Cartridges See all carriers Lemon Cherry Gelato
$10
$10/g Updated Oct 1, 2026 Smoakland
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.5g $16.31 $10.60 Sale
$21.20/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $11
$11/g Updated Oct 2, 2026 Cizi
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$13
$26/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$15
$15/g Updated Sep 27, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15.99
$15.99/g Updated Sep 28, 2026 UP! Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15.99
$15.99/g Updated Sep 28, 2026 UP! Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $16
$16/g Updated Oct 2, 2026 JUICYPOT Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $23.30 $16.31 Sale
$16.31/g Updated Sep 25, 2026 dompen Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$17
$34/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $17.99
$17.99/g Updated Sep 29, 2026 UP! Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $18
$18/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $19
$19/g Updated Oct 1, 2026 Kushy Punch
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.5g $19
$38/g Updated Sep 23, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$20
$20/g Updated Oct 2, 2026 dompen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $21
$21/g Updated Oct 1, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 27, 2026 dompen Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$33 $23.10 Sale
$23.10/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$35 $24.50 Sale
$24.50/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 23, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 23, 2026 Kushy Punch
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$28
$28/g Updated Oct 2, 2026 Muha Meds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$45 $31.50 Sale
$31.50/g Updated Sep 27, 2026 Dabwoods Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
0.5g $47.13 $32.99 Sale
$65.98/g Updated Sep 25, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$34.40
$34.40/g Updated Oct 1, 2026 MJUICE
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35
$35/g Updated Sep 23, 2026 Kushy Punch
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $50.99 $35.69 Sale
$35.69/g Updated Sep 25, 2026 CAKE she hits different Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35.99
$35.99/g Updated Sep 26, 2026 Flavor Freeze Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$40
$40/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40
$40/g Updated Sep 23, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$40
$40/g Updated Sep 25, 2026 ColdFire Hybrid
Concentrates See all carriers Lemon Cherry Gelato
$11
$11/g Updated Oct 1, 2026 Dab Daddy Ⓡ
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15
$15/g Updated Oct 1, 2026 Galaxy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$16
$16/g Updated Oct 1, 2026 Galaxy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 27, 2026 WCC Hybrid
Live Resin Sugar
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $17.99
$17.99/g Updated Sep 26, 2026 West Coast Cure Hybrid
Live-Resin Live_resin
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$20
$20/g Updated Sep 27, 2026 Sluggers
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$20
$20/g Updated Oct 1, 2026 Sluggers Hit Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$30
$30/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$35
$35/g Updated Oct 1, 2026 Dabwoods Hybrid