Home / San Diego / Pineapple Express Pineapple Express ranges $5–$60 across 19 dispensaries in San Diego, cheapest $5 at Otc Miramar LLC, as of Oct 3, 2026.
Updated Oct 3, 2026
How much does Pineapple Express cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative relaxed Pineapple Express achieved mainstream cultural prominence following the 2008 Seth Rogen / James Franco film of the same name. While the strain existed in various forms prior, the film catalyzed widespread commercial production by breeders responding to consumer demand. Modern Pineapple Express is typically a cross of Trainwreck and Hawaiian, producing a sativa-dominant hybrid with pronounced tropical-fruit aromatics.
pineapple tropical sweet pine Dispensaries 19
in San Diego
Products 154
in stock
Price range $5–$60
in San Diego
All154 Flower15 Pre-Rolls37 Cartridges90 Concentrates3 Edibles9 Flower See all carriers Pineapple Express
$26.60
$3.80/g Updated Oct 3, 2026 KINGROLL
See all carriers Pineapple Express
$40 $28 Sale
$4/g Updated Sep 27, 2026 KINGROLL Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
$30
$8.57/g Updated Oct 2, 2026 Daze Off
See all carriers Pineapple Express
$31
$4.43/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
7g $32.99
$4.71/g Updated Sep 23, 2026 UP! Hybrid
Premium
See all carriers Pineapple Express
7g $32.99
$4.71/g Updated Sep 23, 2026 Stiiizy Hybrid
Premium
See all carriers Pineapple Express
7g $33.99
$4.86/g Updated Sep 26, 2026 UP! Hybrid
Premium
See all carriers Pineapple Express
7g $33.99
$4.86/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Hybrid
Premium
See all carriers Pineapple Express
7g $49.54 $34.68 Sale
$4.95/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused Flower
See all carriers Pineapple Express
$35
$5/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$40
$40/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$45
$45/g Updated Oct 2, 2026 UpNorth
See all carriers Pineapple Express
7g $50
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 KINGROLL Sativa
Infused-Buds
Pre-Rolls See all carriers Pineapple Express
$5
$5/piece Updated Oct 3, 2026 Daze Off
See all carriers Pineapple Express
1g $6
$6/piece Updated Oct 3, 2026 Explicit
See all carriers Pineapple Express
$6
$6/piece Updated Sep 27, 2026 Ol' Skool
See all carriers Pineapple Express
$7
$7/piece Updated Sep 27, 2026 Grasshoppers
See all carriers Pineapple Express
2pc · 1g $9
$4.50/piece Updated Oct 3, 2026 CAT4
Preroll
See all carriers Pineapple Express
$9
$9/piece Updated Sep 27, 2026 Gelato
See all carriers Pineapple Express
$10
$10/piece Updated Oct 3, 2026 Ol' Skool Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$10
$10/piece Updated Sep 27, 2026 Ol' Skool
See all carriers Pineapple Express
$11
$11/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$11
$11/piece Updated Sep 25, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $11.99
$11.99/piece Updated Sep 23, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
$12
$12/piece Updated Oct 2, 2026 Gelato Canna
Preroll
See all carriers Pineapple Express
$13
$13/piece Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $13
$13/piece Updated Oct 3, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
$15
$15/piece Updated Sep 25, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $15
$15/piece Updated Oct 3, 2026 Froot
See all carriers Pineapple Express
5pc · 1g $15
$3/piece Updated Oct 3, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
$15
$15/piece Updated Sep 27, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $19.60
$3.92/piece Updated Oct 3, 2026 Paletas
Preroll
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $20
$4/piece Updated Sep 27, 2026 Explicit
See all carriers Pineapple Express
2pc · 1g $20
$10/piece Updated Sep 23, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $20
$4/piece Updated Oct 3, 2026 Explicit Sativa
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $20
$4/piece Updated Sep 25, 2026 Explicit Sativa
See all carriers Pineapple Express
0.5g $32.63 $22.84 Sale
$22.84/piece Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $23
$4.60/piece Updated Oct 3, 2026 Explicit
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $24
$4.80/piece Updated Oct 3, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
7pc · 7g $24.99
$3.57/piece Updated Sep 28, 2026 City Roots Hybrid
See all carriers Pineapple Express
6pc · 3g $26
$4.33/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato Hybrid
See all carriers Pineapple Express
5pc · 3g $26
$5.20/piece Updated Sep 27, 2026 Gelato
See all carriers Pineapple Express
5pc · 3.5g $27
$5.40/piece Updated Oct 3, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
0.6g $39.33 $27.53 Sale
$27.53/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $30
$6/piece Updated Sep 28, 2026 Explicit Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $30
$6/piece Updated Sep 27, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $40
$8/piece Updated Sep 23, 2026 Claybourne Co.
Cartridges See all carriers Pineapple Express
$10
$20/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
0.5g $17.33 $11.26 Sale
$22.52/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $11.42
$11.42/g Updated Sep 26, 2026 Legacy Genetix Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$12
$12/g Updated Sep 27, 2026 Propane
See all carriers Pineapple Express
1g $12
$12/g Updated Oct 2, 2026 Chico Verde Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$12
$24/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$12
$12/g Updated Oct 3, 2026 Propane
See all carriers Pineapple Express
1g $14
$14/g Updated Oct 3, 2026 Crystal Clear Sativa
See all carriers Pineapple Express
$20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 27, 2026 Crystal Clear Sativa
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
$20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 27, 2026 Big Chief Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
$15
$15/g Updated Sep 27, 2026 Bubba's Cannabis
See all carriers Pineapple Express
$15
$15/g Updated Oct 3, 2026 CAT4
See all carriers Pineapple Express
$16
$32/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$16
$16/g Updated Sep 27, 2026 Papa's Herb
See all carriers Pineapple Express
$16
$16/g Updated Sep 25, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
$17
$17/g Updated Sep 27, 2026 Big Chief
See all carriers Pineapple Express
$17
$17/g Updated Oct 3, 2026 Crystal Clear
See all carriers Pineapple Express
$18
$18/g Updated Oct 2, 2026 Allswell
See all carriers Pineapple Express
$18
$18/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$18
$18/g Updated Sep 27, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
1g $19
$19/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $27.67 $19.37 Sale
$19.37/g Updated Oct 3, 2026 Big Chief Sativa
See all carriers Pineapple Express
$20
$20/g Updated Sep 25, 2026 CAT 4 Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 Big Chief Sativa
See all carriers Pineapple Express
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$20
$20/g Updated Sep 27, 2026 Gelato
See all carriers Pineapple Express
$20
$20/g Updated Oct 2, 2026 Daze Off
See all carriers Pineapple Express
$20
$20/g Updated Sep 25, 2026 Gelato
See all carriers Pineapple Express
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 CAT4
See all carriers Pineapple Express
$20
$20/g Updated Sep 27, 2026 CAT 4
See all carriers Pineapple Express
$40 $20 Sale
$16/g Updated Sep 27, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $21
$21/g Updated Oct 3, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
1g $30.60 $21.42 Sale
$21.42/g Updated Oct 3, 2026 Crystal Clear Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $21.99
$21.99/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$22
$22/g Updated Oct 3, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
0.5g $41.81 $22.43 Sale
$44.86/g Updated Oct 3, 2026 Vior Extracts Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $23
$23/g Updated Oct 3, 2026 Muha Meds
See all carriers Pineapple Express
$23.80
$23.80/g Updated Oct 3, 2026 turn
See all carriers Pineapple Express
1g $35.69 $24.98 Sale
$24.98/g Updated Oct 3, 2026 Jetty Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $25
$25/g Updated Oct 3, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
$25
$25/g Updated Oct 3, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
$25
$20/g Updated Oct 3, 2026 Vior
See all carriers Pineapple Express
$25
$25/g Updated Sep 25, 2026 Jetty Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $25.99
$25.99/g Updated Sep 23, 2026 Jetty Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$26.60
$26.60/g Updated Oct 3, 2026 PlugPlay
See all carriers Pineapple Express
1g $26.99
$26.99/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$28
$28/g Updated Sep 25, 2026 PlugPlay Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$28
$28/g Updated Oct 3, 2026 Jetty Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$28
$28/g Updated Oct 3, 2026 turn
See all carriers Pineapple Express
1g $40.79 $28.55 Sale
$28.55/g Updated Oct 3, 2026 turn Sativa
See all carriers Pineapple Express
$30
$30/g Updated Sep 27, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
$30
$30/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$30
$30/g Updated Oct 2, 2026 OL SKOOL
See all carriers Pineapple Express
$30
$30/g Updated Oct 3, 2026 Vior Extracts
See all carriers Pineapple Express
$30
$30/g Updated Oct 3, 2026 turn
See all carriers Pineapple Express
1g $43.85 $30.69 Sale
$30.69/g Updated Oct 3, 2026 PlugPlay Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$31.80
$31.80/g Updated Oct 3, 2026 PAX
See all carriers Pineapple Express
1g $32
$32/g Updated Oct 3, 2026 Jetty Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $32
$32/g Updated Sep 27, 2026 PuraEarth Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $32
$32/g Updated Sep 23, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
$33
$33/g Updated Oct 2, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Pineapple Express
1g $49.17 $34.42 Sale
$34.42/g Updated Oct 3, 2026 ROVE Hybrid
Vape Kits
See all carriers Pineapple Express
$35
$35/g Updated Oct 3, 2026 PlugPlay
See all carriers Pineapple Express
$35
$35/g Updated Oct 2, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Pineapple Express
$35
$28/g Updated Oct 3, 2026 Stealthy
See all carriers Pineapple Express
$35
$35/g Updated Sep 25, 2026 ROVE Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $50.99 $35.69 Sale
$35.69/g Updated Oct 3, 2026 CAKE she hits different Sativa
See all carriers Pineapple Express
$36
$36/g Updated Oct 2, 2026 Gelato Canna
See all carriers Pineapple Express
1g $39.99
$39.99/g Updated Sep 26, 2026 ROVE Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$40
$40/g Updated Sep 27, 2026 ROVE
See all carriers Pineapple Express
1g $40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $41
$41/g Updated Sep 23, 2026 PlugPlay
See all carriers Pineapple Express
1g $59.72 $41.80 Sale
$41.80/g Updated Oct 3, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$60 $42 Sale
$42/g Updated Sep 27, 2026 Heavy Hitters Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1g $44.99
$44.99/g Updated Sep 28, 2026 PAX Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $49.99
$49.99/g Updated Sep 29, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$50
$50/g Updated Oct 3, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $55
$55/g Updated Oct 3, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Pineapple Express
1g $55
$55/g Updated Sep 29, 2026 PAX Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $60
$60/g Updated Sep 23, 2026 PAX
Edibles See all carriers Pineapple Express
100mg $8
$0.08/mg Updated Sep 27, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $12 $8.40 Sale
$0.08/mg Updated Sep 27, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $12 $8.40 Sale
$0.08/mg Updated Oct 3, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
100mg $10
$0.10/mg Updated Oct 3, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
100mg $12
$0.12/mg Updated Oct 3, 2026 Froot
See all carriers Pineapple Express
100mg $12
$0.12/mg Updated Sep 23, 2026 Kwik Ease
See all carriers Pineapple Express
100mg $12
$0.12/mg Updated Oct 3, 2026 Kingpen
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $18
$0.18/mg Updated Sep 28, 2026 KingChews Sativa