Home / San Diego / Sour Diesel Sour Diesel ranges $4–$80 across 17 dispensaries in San Diego, cheapest $4 at Honey Oil Collective, as of Oct 3, 2026.
Updated Oct 3, 2026
How much does Sour Diesel cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative focused Sour Diesel — often abbreviated "Sour D" — is a sativa-dominant cultivar that emerged from New York City's underground market in the early-to-mid 1990s. Its precise lineage is contested, with most accounts crediting "AJ" (a grower at the Wetlands music venue) and a cross of Chemdawg and Super Skunk. Sour Diesel was among the first East Coast strains to achieve nationwide reputation in the medical-marijuana era and remains a benchmark sativa.
Dispensaries 17
in San Diego
Products 73
in stock
Price range $4–$80
in San Diego
All73 Flower10 Pre-Rolls30 Cartridges30 Concentrates3 Flower See all carriers Sour Diesel
$30.80
$8.80/g Updated Oct 3, 2026 Originals
See all carriers Sour Diesel
$45 $31.50 Sale
$4.50/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
Pre-Pack
See all carriers Sour Diesel
$32
$4.57/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
7g $32.99
$4.71/g Updated Sep 23, 2026 Stiiizy Sativa
Premium
See all carriers Sour Diesel
7g $49.54 $34.68 Sale
$4.95/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
Infused Flower
See all carriers Sour Diesel
$35
$5/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
7g $39
$5.57/g Updated Sep 23, 2026 Stiiizy
N/A
See all carriers Sour Diesel
$40
$11.43/g Updated Oct 3, 2026 Sense Sativa
See all carriers Sour Diesel
$40
$11.43/g Updated Sep 27, 2026 Sense
See all carriers Sour Diesel
14g $80
$5.71/g Updated Sep 29, 2026 lolo Sativa
Whole-Flower
Pre-Rolls See all carriers Sour Diesel
1g $4
$4/piece Updated Oct 3, 2026 Chico Verde Hybrid
See all carriers Sour Diesel
$5
$5/piece Updated Sep 27, 2026 Gelato
See all carriers Sour Diesel
$5
$5/piece Updated Oct 2, 2026 Quiet Kings
Preroll
See all carriers Sour Diesel
$5
$5/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Sour Diesel
$5
$5/piece Updated Oct 3, 2026 Daze Off
See all carriers Sour Diesel
$5
$5/piece Updated Oct 3, 2026 Gelato
See all carriers Sour Diesel
$6
$6/piece Updated Sep 27, 2026 Ol' Skool
See all carriers Sour Diesel
1g $7
$7/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Sour Diesel
$10
$10/piece Updated Oct 3, 2026 Ol' Skool Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $11.99
$11.99/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $12
$2.40/piece Updated Oct 2, 2026 PUFF Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $13
$13/piece Updated Sep 23, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$13
$13/piece Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
7pc · 3.5g $21
$3/piece Updated Oct 3, 2026 Creme De Canna
Preroll
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $22
$4.40/piece Updated Oct 3, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $24
$4.80/piece Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
7pc · 7g $24.99
$3.57/piece Updated Sep 23, 2026 City Roots Sativa
See all carriers Sour Diesel
7pc · 7g $24.99
$3.57/piece Updated Sep 26, 2026 City Roots Sativa
See all carriers Sour Diesel
5pc $25
$5/piece Updated Oct 2, 2026 Punch
Preroll
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $26
$5.20/piece Updated Sep 23, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$28
$28/piece Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Sour Diesel
1g $40.79 $28.55 Sale
$28.55/piece Updated Oct 3, 2026 Treesap Sativa
See all carriers Sour Diesel
10pc $30
$3/piece Updated Oct 2, 2026 KOA
Preroll
See all carriers Sour Diesel
5pc · 2.5g $30
$6/piece Updated Sep 27, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
5pc $30
$6/piece Updated Oct 2, 2026 KINGROLL
Preroll
See all carriers Sour Diesel
10pc · 10g $31.50
$3.15/piece Updated Oct 3, 2026 CAT4
Preroll
See all carriers Sour Diesel
14pc · 7g $32
$2.29/piece Updated Oct 3, 2026 Quiet Kings Hybrid
See all carriers Sour Diesel
3pc · 1.5g $32
$10.67/piece Updated Oct 2, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Sour Diesel
28pc · 14g $45
$1.61/piece Updated Oct 3, 2026 Quiet Kings Hybrid
Cartridges See all carriers Sour Diesel
$10
$20/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
$11
$22/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
$11
$22/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
$20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 27, 2026 Big Chief Sativa
510 Thread
See all carriers Sour Diesel
$15
$15/g Updated Oct 3, 2026 Muha Meds Sativa
See all carriers Sour Diesel
$15
$3/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
1g $16
$16/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$17
$17/g Updated Sep 27, 2026 Big Chief
See all carriers Sour Diesel
$17
$17/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $19
$19/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $27.67 $19.37 Sale
$19.37/g Updated Oct 3, 2026 Big Chief Sativa
See all carriers Sour Diesel
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 Big Chief Sativa
See all carriers Sour Diesel
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
$20
$20/g Updated Oct 3, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Sour Diesel
$20
$20/g Updated Sep 27, 2026 Gelato
See all carriers Sour Diesel
$30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
$25
$25/g Updated Oct 3, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
$25
$25/g Updated Oct 3, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
1g $27.99
$27.99/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Sour Diesel
0.5g $28
$56/g Updated Sep 27, 2026 Select Sativa
See all carriers Sour Diesel
$28
$28/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy
See all carriers Sour Diesel
$40 $28 Sale
$28/g Updated Sep 27, 2026 Dabwoods Sativa
All-In-One
See all carriers Sour Diesel
$30
$30/g Updated Oct 2, 2026 OL SKOOL
See all carriers Sour Diesel
$30
$30/g Updated Sep 27, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Sour Diesel
1g $56.10 $39.27 Sale
$39.27/g Updated Oct 3, 2026 Punch Sativa
See all carriers Sour Diesel
0.5g $40
$80/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Sour Diesel
$45
$45/g Updated Oct 2, 2026 Punch