Home / San Francisco / Pink Runtz Pink Runtz ranges $8.25–$60 across 21 dispensaries in San Francisco, cheapest $8.25 at Mstma Inc., as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Pink Runtz cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Pink Runtz is a phenotype of Runtz, distinguished by pink-tinged flowers and a slightly sweeter terpene expression than the standard or white phenotypes. Bred by Cookies Fam, the cultivar shares its parentage with Runtz proper: a cross of Gelato and Zkittlez. Effects are balanced — cerebral euphoria paired with mild body relaxation — and THC tests commonly land in the 24-30% range. Pink Runtz emerged in the late 2010s as one of the more-recognizable Runtz-pedigree phenotypes and has remained a steady premium fixture across California legal markets. The cultivar represents the broader Runtz family trend of candy-forward, dessert-pedigree hybrids that came to define the early 2020s dispensary menu aesthetic.
Dispensaries 21
in San Francisco
Products 42
in stock
Price range $8–$60
in San Francisco
All42 Flower5 Pre-Rolls1 Cartridges33 Concentrates3 Flower See all carriers Pink Runtz
$40 $24 Sale
$6.86/g Updated Sep 28, 2026 Sense
Pre-Pack
See all carriers Pink Runtz
3.5g $25
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 The Lazy Bud Hybrid
Infused Flower
See all carriers Pink Runtz
3.5g $41
$11.71/g Updated Sep 28, 2026 Sense Hybrid
See all carriers Pink Runtz
3.5g $41.63
$11.89/g Updated Sep 28, 2026 Aura
Flowers
See all carriers Pink Runtz
14g $60
$4.29/g Updated Sep 28, 2026 Habitat - California Hybrid
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Pink Runtz
1.25g $12 $9 Sale
$9/piece Updated Sep 17, 2026 ICED Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Pink Runtz
5g $16.50 $8.25 Sale
$1.65/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
Also at 5 other stores Positive Vibe· Sep 16, 2026 $14 Visit shop: Pink Runtz at Positive Vibe ↗ Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $15 Visit shop: Pink Runtz at Sgi Brannan LLC ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $15 See this shop: Pink Runtz at United 415, Inc. → Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $15 See this shop: Pink Runtz at Kmbm, Inc. → Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $15 Visit shop: Pink Runtz at Bcok, Inc. ↗ See all carriers Pink Runtz
$15
$30/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
See all carriers Pink Runtz
$16.81
$3.36/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Vapes, Cartridges And Pods
See all carriers Pink Runtz
1g $24 $19.20 Sale
$19.20/g Updated Sep 18, 2026 LEFT COAST
See all carriers Pink Runtz
1g $19.88
$19.88/g Updated Sep 17, 2026 Brite Labs Hybrid
See all carriers Pink Runtz
$20.95
$41.90/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
See all carriers Pink Runtz
1g $22
$22/g Updated Sep 16, 2026 AmeriCanna
See all carriers Pink Runtz
1g $22.99
$22.99/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
Also at 6 other stores Positive Vibe· Sep 16, 2026 $25 Visit shop: Pink Runtz at Positive Vibe ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $26 Visit shop: Pink Runtz at Bcok, Inc. ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $26 See this shop: Pink Runtz at United 415, Inc. → Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $26 See this shop: Pink Runtz at Kmbm, Inc. → Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $26 Visit shop: Pink Runtz at Sgi Brannan LLC ↗ Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $26 See this shop: Pink Runtz at Skyline Yarok, LLC - Daly City → See all carriers Pink Runtz
1g $23.50
$23.50/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pink Runtz
1g $34 $23.80 Sale
$23.80/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
Also at 7 other stores Positive Vibe· Sep 16, 2026 $25 Visit shop: Pink Runtz at Positive Vibe ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $26 See this shop: Pink Runtz at United 415, Inc. → Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $26 Visit shop: Pink Runtz at Sgi Brannan LLC ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $26 Visit shop: Pink Runtz at Bcok, Inc. ↗ Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $26 See this shop: Pink Runtz at Kmbm, Inc. → 899 Columbus LLC· Sep 18, 2026 $27.99 Visit shop: Pink Runtz at 899 Columbus LLC ↗ Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $30 See this shop: Pink Runtz at Skyline Yarok, LLC - Daly City → See all carriers Pink Runtz
1g $30
$30/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One
See all carriers Pink Runtz
1g $32
$32/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One (disposables)
See all carriers Pink Runtz
1g $55
$55/g Updated Sep 28, 2026 Hanabi Hybrid
Concentrates See all carriers Pink Runtz
1g $16 $11.20 Sale
$11.20/g Updated Sep 18, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Shatter