Home / San Francisco / Trainwreck Trainwreck ranges $5–$60 across 20 dispensaries in San Francisco, cheapest $5 at Bryant & Gilbert LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Trainwreck cost in other regions?→ uplifted energetic happy creative focused Trainwreck is a Northern California heirloom whose origins trace to the 1970s — a sativa-dominant cross of Mexican, Thai, and Afghani landrace genetics. The cultivar is one of the foundational California sativas, predating most modern Cookies-line hybrids by several decades. Flowers carry a sharp pine and lemon aroma layered over earthy spice — a terpene profile rare in the modern dessert-pedigree wave. Effects come on fast and skew strongly cerebral: energetic, focus-oriented, creative, with minimal body component. THC tests commonly land in the 18-25% range. Trainwreck remains a heritage fixture across California legal markets and is one of the more-recognizable pre-Cookies-era sativas still widely-stocked alongside modern hybrids.
Dispensaries 20
in San Francisco
Products 37
in stock
Price range $5–$60
in San Francisco
All37 Flower6 Pre-Rolls14 Cartridges12 Concentrates5 Pre-Rolls See all carriers Trainwreck
$5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 Daze Off CA
See all carriers Trainwreck
$11
$11/piece Updated Sep 17, 2026 BLEM Hybrid
Infused
See all carriers Trainwreck
5pc · 2.5g $20 $14 Sale
$2.80/piece Updated Sep 28, 2026 Daze Off Sativa
Flower
See all carriers Trainwreck
5pc · 2.5g $15.99
$3.20/piece Updated Sep 28, 2026 Daze Off Sativa
See all carriers Trainwreck
1.3g $22.99
$22.99/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Trainwreck
3pc · 0.5g $26.99
$9/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Trainwreck
5pc · 0.65g $29
$5.80/piece Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure Hybrid
Infused
See all carriers Trainwreck
5pc · 3.25g $29.62
$5.92/piece Updated Sep 28, 2026 West Coast Cure Sativa
Flower
Cartridges See all carriers Trainwreck
1g $15
$15/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Treez Sativa
See all carriers Trainwreck
1g $17
$17/g Updated Sep 28, 2026 Mission Organic Farms Sativa
510 Cartridges
See all carriers Trainwreck
1g $17
$17/g Updated Sep 28, 2026 Chico Verde
510 Cartridges
See all carriers Trainwreck
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Sativa
See all carriers Trainwreck
1g $27 $23.25 Sale
$23.25/g Updated Sep 28, 2026 Cake Sativa
See all carriers Trainwreck
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Trainwreck
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
510 Cartridges
See all carriers Trainwreck
$25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Trainwreck
$30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Galaxy
See all carriers Trainwreck
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 Galaxy
See all carriers Trainwreck
$36.95
$36.95/g Updated Sep 28, 2026 PUREXTRACTS Sativa
510 Thread
See all carriers Trainwreck
$47
$47/g Updated Sep 17, 2026 BLEM
Concentrates See all carriers Trainwreck
$19
$19/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Cure Sativa
Concentrates Diamonds
See all carriers Trainwreck
$60
$17.14/g Updated Sep 28, 2026 Organic Remedies Sativa
Flower Concentrate