Home / San Francisco / Runtz Runtz ranges $6.88–$70 across 33 dispensaries in San Francisco, cheapest $6.88 at Tgm Enterprise LLC [Equity Retailer], as of Sep 27, 2026.
Updated Sep 27, 2026
How much does Runtz cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Runtz is a balanced hybrid bred by Cookies Fam and Backpack Boyz, crossing Gelato with Zkittlez. Released in 2017, the cultivar won High Times' 2020 Strain of the Year award and helped define the candy-forward, dessert-pedigree aesthetic that came to dominate modern dispensary menus through the early 2020s. Flowers carry a distinctive sweet-candy aroma layered over tropical fruit — one of the cleaner terpene expressions in the Gelato-Zkittlez pedigree. Effects are balanced: cerebral euphoria paired with mild body relaxation, neither dimension dominating. THC tests commonly land in the 24-29% range. Runtz is a foundational parent for many subsequent dessert-pedigree hybrids (Pink Runtz, White Runtz, Greasy Runtz, etc.) and remains one of the most-cloned cultivars on California shelves.
Dispensaries 33
in San Francisco
Products 71
in stock
Price range $7–$74
in San Francisco
All71 Flower20 Pre-Rolls24 Cartridges21 Concentrates6 Flower See all carriers Runtz
3.5g $10
$2.86/g Updated Sep 28, 2026 The Heart of Humboldt Hybrid
Pre-Pack Smalls
See all carriers Runtz
3.5g $10
$2.86/g Updated Sep 29, 2026 The Heart of Humboldt Hybrid
Flowers
See all carriers Runtz
$16
$4.57/g Updated Sep 28, 2026 Mr. Zips Hybrid
See all carriers Runtz
$20
$1.43/g Updated Sep 29, 2026 FARM DIRECT Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Runtz
3.5g $29.99 $20.97 Sale
$5.99/g Updated Sep 18, 2026 ICED Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Runtz
7g $20.99
$3/g Updated Sep 17, 2026 Allswell Indica
Smalls
See all carriers Runtz
7g $45 $22.50 Sale
$3.21/g Updated Sep 17, 2026 SUNSET RUNTZ - Indica
See all carriers Runtz
5g $29
$5.80/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
See all carriers Runtz
$29.50
$8.43/g Updated Sep 28, 2026 WAVVY Indica
Pre-Pack
See all carriers Runtz
7g $46
$6.57/g Updated Sep 18, 2026 Pearl Pharma Indica
See all carriers Runtz
$50
$3.57/g Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings Hybrid
See all carriers Runtz
10g $70
$7/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Indica
Buds
Pre-Rolls See all carriers Runtz
0.7g $6.88
$6.88/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
0.7g $8
$8/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Runtz - , !
0.5g $9.50
$9.50/piece Updated Sep 17, 2026 Sundae - Watermelon Hybrid
Infused
See all carriers Runtz &
$17.75 $12.42 Sale
$12.42/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
1.5g $14
$14/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
1.5g $20
$20/piece Updated Sep 29, 2026 Sluggers Hybrid
See all carriers Runtz
1.5g $20.02
$20.02/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Pre-Rolls (single)
See all carriers Runtz
2g $21
$21/piece Updated Sep 16, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
5pc · 3.5g $55 $27.50 Sale
$5.50/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Runtz - = , !
5pc · 2.5g $28
$5.60/piece Updated Sep 17, 2026 Sundae - Watermelon Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
5pc · 0.5g $28.49
$5.70/piece Updated Sep 17, 2026 Raw Garden Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
0.7g $50 $30 Sale
$30/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Infused Blunt Packs Infused
See all carriers Runtz
5pc · 3.5g $36.88
$7.38/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Runtz
5pc · 0.7g $40
$8/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Infused Multipack
Cartridges See all carriers Runtz
1g $12 $9 Sale
$9/g Updated Sep 17, 2026 ICED
See all carriers Runtz
$15
$15/g Updated Sep 28, 2026 ICED
See all carriers Runtz
1g $16
$16/g Updated Sep 28, 2026 ICED
See all carriers Runtz
1g $17.99
$17.99/g Updated Sep 28, 2026 ICED
510 Cartridges
See all carriers Runtz
$19.95
$19.95/g Updated Sep 28, 2026 ICED
510 Thread
See all carriers Runtz
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Kushy Punch
See all carriers Runtz
1g $31 $21.70 Sale
$21.70/g Updated Sep 18, 2026 Kushy Punch
See all carriers Runtz
1g $23
$23/g Updated Sep 17, 2026 MAS - White
See all carriers Runtz
1.2g $28.99
$24.16/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Disposable Vape Pens (all In One)
See all carriers Runtz
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Runtz
1.2g $33
$27.50/g Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Runtz
1g $34
$34/g Updated Sep 17, 2026 CIZI - Cherry
See all carriers Runtz
1.2g $36
$30/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Vape Cartridge
See all carriers Runtz
1g $39.99
$39.99/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Disposable Vape Pens (all In One)
See all carriers Runtz
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Flavorade
See all carriers Runtz
1g $49
$49/g Updated Sep 16, 2026 Sluggers
See all carriers Runtz
1g $50
$50/g Updated Sep 29, 2026 Sluggers Hybrid
Vaporizer
See all carriers Runtz
1g $74 $51.80 Sale
$51.80/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
See all carriers Runtz
$54.95
$54.95/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hit Hybrid
All-In-One