Home / San Mateo County / Blue Dream Blue Dream ranges $6–$110.32 across 11 dispensaries in San Mateo County, cheapest $6 at Runway Services, Inc., as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Blue Dream cost in other regions?→ relaxed happy creative euphoric uplifted Blue Dream is a sativa-dominant hybrid (~60/40) that emerged from Santa Cruz in the mid-2000s, becoming one of California's flagship cultivars. Its cross of Blueberry indica with Haze sativa produces a balanced effect profile — relaxed body with cerebral elevation — that made it a dispensary mainstay nationwide. By the early 2010s Blue Dream was among the most-stocked strains on the West Coast and remains a recurring top-seller in California legal markets.
Dispensaries 11
in San Mateo County
Products 83
in stock
Price range $6–$110
in San Mateo County
All83 Flower25 Pre-Rolls19 Cartridges33 Concentrates2 Edibles4 Flower See all carriers Blue Dream
$6.33
$6.33/g Updated Sep 29, 2026 Eighth Brother Sativa
Preroll
See all carriers Blue Dream
$15.83
$2.64/g Updated Sep 28, 2026 Eighth Brother Sativa
Preroll Pack
See all carriers Blue Dream
$23.92 $16.74 Sale
$4.78/g Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone Sativa
See all carriers Blue Dream
$17.41
$1.24/g Updated Sep 28, 2026 Deez Nugz Sativa
Half Ounce
See all carriers Blue Dream
5g $20.05
$4.01/g Updated Sep 17, 2026 Yada Yada Indica
Smalls
See all carriers Blue Dream
$23.80
$6.80/g Updated Sep 27, 2026 Preferred Gardens
See all carriers Blue Dream
3.5g $25
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Sativa
See all carriers Blue Dream
$25.90
$7.40/g Updated Sep 27, 2026 Oakfruitland
See all carriers Blue Dream
1g $43.95 $26.99 Sale
$26.99/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Indoor/Top Shelf Flower
See all carriers Blue Dream
$36.95 $31.41 Sale
$31.41/g Updated Sep 28, 2026 Smoakland
Greenhouse/Outdoor Flower
See all carriers Blue Dream
$47.83 $33.48 Sale
$9.57/g Updated Sep 28, 2026 Habitat Sativa
See all carriers Blue Dream
$33.60
$9.60/g Updated Sep 27, 2026 Claybourne
See all carriers Blue Dream
$35
$10/g Updated Sep 27, 2026 Nameless Genetics
See all carriers Blue Dream
$35.61
$10.17/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
See all carriers Blue Dream
7g $42.05 $35.74 Sale
$5.11/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Blue Dream
$38
$5.43/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
7g $50
$7.14/g Updated Sep 24, 2026 KINGROLL Sativa
Infused-Buds
See all carriers Blue Dream
$50
$14.29/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Pre-Pack
See all carriers Blue Dream
$50.40
$7.20/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland
See all carriers Blue Dream
$84.79 $59.35 Sale
$4.24/g Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone Sativa
See all carriers Blue Dream
14g $60.05
$4.29/g Updated Sep 17, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Blue Dream
7g $75
$10.71/g Updated Sep 18, 2026 Oakfruitland (OFL) Indica
Buds
See all carriers Blue Dream
$95
$6.79/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland
Pre-Pack
See all carriers Blue Dream
$100
$3.57/g Updated Sep 28, 2026 Pharaoh Pharms Sativa
Pre-Pack
See all carriers Blue Dream
$157.60 $110.32 Sale
$3.94/g Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone Sativa
Pre-Rolls See all carriers Blue Dream
$6
$6/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Pre-Rolls
Flower
See all carriers Blue Dream
$6.33
$6.33/piece Updated Sep 29, 2026 PUFF Sativa
Preroll
See all carriers Blue Dream
2pc · 1g $9
$4.50/piece Updated Sep 28, 2026 CAT4
Preroll
See all carriers Blue Dream
$9.49
$9.49/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused Pre Roll
See all carriers Blue Dream
1g $17.95 $11.16 Sale
$11.16/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $13.50
$13.50/piece Updated Sep 18, 2026 Himalaya Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
$15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 THC Design Sativa
Flower
See all carriers Blue Dream
1g $17
$17/piece Updated Sep 24, 2026 Stiiizy
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 2.5g $19.20
$3.84/piece Updated Sep 28, 2026 CAT4
Preroll
See all carriers Blue Dream
$23.74
$23.74/piece Updated Sep 29, 2026 Presidential
Moonrock Blunt
See all carriers Blue Dream
2.5g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
1.5g $25.05
$25.05/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 0.5g $28.05
$5.61/piece Updated Sep 17, 2026 PUFF Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 5g $33.05 $28.09 Sale
$5.62/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Blue Dream
7pc · 3.5g $30
$4.29/piece Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone
Infused
See all carriers Blue Dream
5pc · 2.5g $30.80
$6.16/piece Updated Sep 27, 2026 Claybourne
Preroll
See all carriers Blue Dream
14pc · 7g $34
$2.43/piece Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone Sativa
Flower
See all carriers Blue Dream
5pc · 2.5g $50
$10/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Blue Dream
28pc · 14g $63
$2.25/piece Updated Sep 28, 2026 Time Machine Sativa
Flower
Cartridges See all carriers Blue Dream
$9.80
$19.60/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Blue Dream
$12.25
$12.25/g Updated Sep 28, 2026 Cizi
See all carriers Blue Dream
$12.66
$12.66/g Updated Sep 29, 2026 Gramlin Sativa
Infused Preroll Vape Cartridge Aio
See all carriers Blue Dream
$13.65
$13.65/g Updated Sep 28, 2026 Kushy Punch
See all carriers Blue Dream
1g $24.05 $16.84 Sale
$16.84/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Blue Dream
1g $25.95 $18.16 Sale
$18.16/g Updated Sep 28, 2026 Geek THCx
All-In-Ones
See all carriers Blue Dream
1g $27.05 $18.94 Sale
$18.94/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Blue Dream
1g $30.05 $19.53 Sale
$19.53/g Updated Sep 17, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Blue Dream
1g $28.05 $19.63 Sale
$19.63/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Blue Dream
$21.70
$21.70/g Updated Sep 28, 2026 turn
See all carriers Blue Dream
$23.80
$23.80/g Updated Sep 28, 2026 turn
See all carriers Blue Dream
$26.60
$26.60/g Updated Sep 28, 2026 PlugPlay
See all carriers Blue Dream
$27.69
$27.69/g Updated Sep 28, 2026 H90 Sativa
Aio
See all carriers Blue Dream
1g $28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $28
$28/g Updated Sep 24, 2026 Crystal Clear
All-In-One
See all carriers Blue Dream
1g $30
$30/g Updated Sep 24, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Blue Dream
1g $30
$30/g Updated Sep 24, 2026 Fuzzies Sativa
See all carriers Blue Dream
$31.65
$31.65/g Updated Sep 29, 2026 The Plant Sativa
Vape Cartridge
See all carriers Blue Dream
$33.60
$33.60/g Updated Sep 28, 2026 ROVE
See all carriers Blue Dream
$35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Raw Garden Sativa
All-In-One
See all carriers Blue Dream
1g $35
$35/g Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb
See all carriers Blue Dream
$35.61
$35.61/g Updated Sep 29, 2026 Raw Garden Sativa
510 Cartridge
See all carriers Blue Dream
$36.40
$18.20/g Updated Sep 28, 2026 turn
See all carriers Blue Dream
1g $38.05
$38.05/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Blue Dream
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Dabwoods Sativa
All-In-One
See all carriers Blue Dream
$45
$45/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
Pax Era Pod
See all carriers Blue Dream
$45
$45/g Updated Sep 28, 2026 Mendo Sativa
All-In-One
See all carriers Blue Dream
1g $63.95 $48.40 Sale
$48.40/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
All-In-Ones
See all carriers Blue Dream
1g $55
$55/g Updated Sep 24, 2026 ROVE
All-In-One
See all carriers Blue Dream
1g $60.05
$60.05/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
Concentrates See all carriers Blue Dream
$11.87
$11.87/g Updated Sep 28, 2026 Gas Gang Sativa
Concentrate
See all carriers Blue Dream
$23.74
$23.74/g Updated Sep 29, 2026 Raw Garden
Live Resin
Edibles See all carriers Blue Dream
10mg · 10pk $20.05 $14.04 Sale
$1.40/mg Updated Sep 17, 2026 Lost Farm
See all carriers Blue Dream
20mg · 5pk $20.05 $14.04 Sale
$0.70/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Blue Dream
100mg $18.95 $14.21 Sale
$0.14/mg Updated Sep 28, 2026 Kiva Sativa
Edibles Solid
See all carriers Blue Dream
10mg · 10pk $18.05
$1.81/mg Updated Sep 17, 2026 ENCHANTED –Mood + Focus + Productivity Gummy 10pk (100mg THC)